ایران با جهان پوکر بازی می‌کند نه شطرنج(مقاله بی بی سی)

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 29 دی 1387, 12:05 am
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

ایران با جهان پوکر بازی می‌کند نه شطرنج(مقاله بی بی سی)

پست توسط @lirez@ »

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی میباشد و مورد رد و یا تایید بنده نمی باشد


براساس گزارش اخیرآژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران اکنون ۴۹۲۲ کیلوگرم اورانیوم غنی شده دراختیار دارد. تنها نیروگاه هسته ای کشور نیروگاه بوشهر است که سوختش را روسیه تامین می کند. هیچ نیروگاه بومی دیگری برای تبدیل این اورانیوم غنی شده به الکتریسیته وجود ندارد و بعید است تا زمانی که ایران از سوی جامعه جهانی تحریم می شود، نیروگاه بومی دیگری ساخته شود.

مقامات ایران می گویند که تنها هدفشان از غنی کردن اورانیوم تولید الکتریسیته است. بیایید تصور کنید که در دنیایی خیالی کشوری تصمیم بگیرد که به فناوری خودرو دست بیابد اما برای دستیابی به این فناوری جدید تمام هم و غم خود را در طول ده سال اول صرف تولید بنزین کند بی آنکه حتی یک خودرو در کشور جای درشکه ها را گرفته باشد. ایران امروز به این کشور خیالی می ماند. گزینش چنین روشی برای توسعه صنعتی خردمندانه نیست.


تبدیل انرژی هسته ای به الکتریسته نیازمند فناوریهای گوناگونی است. از میان این فناوریها، جدا کردن دو ایزوتوپ اورانیوم، آنچه ایران درحال حاضر به آن دست یافته است، به نسبت آسان است. اما مهار کامل فرایند واکنش زنجیره ای هسته ای فناوریهای دیگر و بسیارپیچیدهتری می طلبد. برای تولید برق هسته ای اورانیوم غنی شده بزرگترین چالش فنی نیست. اما پر دردسرترین و پرسروصداترین است، چرا که این فن آوری قدم اول برای ساختن یک سلاح هسته ای هم هست.

هیچیک از کشورهایی که درطول سی سال گذشته به باشگاه برق هسته ای پیوسته اند برنامه هسته ای خود را با غنی کردن اورانیوم شروع نکرده اند. قدمت سازمان انرژی اتمی کره جنوبی قابل مقایسه با ایران است .اینک این کشور نه تنها ۳۱ درصد از برقش را از راه هسته ای تامین می کند بلکه یک صادر کننده مهم نیروگاه های اتمی است. کره جنوبی هرگز دغدغه غنی کردن اورانیوم را به خود نداده است و آن را در بازار جهانی خریداری می کند. برزیل و آرژانتین این اواخر و پس از مهار دیگر مراحل چرخش هسته ای به غنی کردن بومی اورانیوم علاقه نشان داده اند.

به همه این دلایل، از سال ها پیش و مدت ها قبل از آنکه آژانس به مدارکی گواه بر وجود ابعاد نظامی برنامه هسته ای ایران دست یابد، افکار عمومی جهان بر این باور بود که هدف اصلی ایران ازغنی کردن اورانیوم دستیابی به سلاح اتمی است. اما انزوای ایران از جامعه جهانی چنان است که بر اساس گزارشات مختلف، روایت مقامات کشور از انگیزه فعالیتهای هسته ای در داخل ایران خریدار دارد. این موفقیت مهمی برای حکومت ایران و نظر به بهای سنگین این فعالیت ها برای توسعه صنعتی کشور، شکست تاسف آوری به حساب می آید.


تصویر
انزوای ایران از جامعه جهانی به گونه ای است که روایت مقامات ایران از انگیزه فعالیتهای هسته ای در داخل ایران خریدار دارد.مقایسه رفتار دولت ایران با سیاست کشورهایی که در طول سی سال گذشته به باشگاه بمب هسته ای پیوسته اند ناخوانی آنرا دوچندان می کند. هند، پاکستان ، اسراییل و آفریقای جنوبی دوران آپارتاید که سلاح هسته ای ساختند، پیمان عدم تکثیرسلاح‌های هسته ای را امضا نکرده بودند. کره شمالی برای ساختن بمبش از این پیمان خارج شد. هر کشوری که این پیمان را امضا کند، متعهد به پذیرش بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی می شود. ساخت و آزمایش مخفیانه یک بمب هسته ای در حضور این بازرسان مشکل و چه بسا غیرممکن است.

تا زمانی که جمهوری اسلامی به پیمان عدم تکثیرسلاح‌های هسته ای متعهد بماند تولید و گردش اورانیوم غنی شده زیر نظر بازرسان آژانس خواهد ماند. در چنین شرایطی، حتی اگر فعالیتهای مخفیانه برای مهار کامل چرخه انفجار هسته ای ادامه یابد و پیشروی کند، بعید است که ایران صاحب بالفعل یک سلاح هسته ای شود. این نکته ای است که از نظر روسیه و چین پنهان نمانده است. این دو کشور با برجسته کردن آن کوشند تا به فشارهای غرب تن ندهند و در برابر رفتار نامتعارف ایران شکیبا بمانند.

ایران سیاستی درپیش گرفته است که سابقه ای در تاریخ معاصر جهان ندارد. بازی میان دین سالاران حاکم بر ایران و جامعه جهانی بیش از آنکه به شطرنج شبیه باشد به پوکر می ماند. بازیگران محکوم به آنند که نیات یکدیگر را حدس بزنند. در این بازی هم رجزخواندن و هم تظاهر به بلاهت از شگردهای مقبول اند.
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 446
تاریخ عضویت: جمعه 30 اردیبهشت 1390, 8:53 am
سپاس‌های ارسالی: 1062 بار
سپاس‌های دریافتی: 3155 بار

Re: ایران با جهان پوکر بازی می‌کند نه شطرنج(مقاله بی بی سی)

پست توسط R.A.F »

حالا گیریم این اتوموبیل ساخته شد، کسی حاضره به این اتومبیل هسته ای ایرانی بنزین بده؟ نه!

با اینکه ایران یکی از سهامدارهای عمده کارخانه یورودیف فرانسه هست، با اینحال حتی یک گرم هم اورانیوم غنی شده نتونستیم از این کارخونه تحویل بگیریم.

پس بهتره شما اول خیالت رو از بنزین اتوموبیلت راحت کنی بعد اون رو تولید کنی.


بمب اورانیومی هم بدلیل یزرگ بودنش بدرد بستن سر موشکهای ما نمیخوره، ولی بمب پلوتونیومی که از ذغال اورانیم مصرف شده در نیروگاهها درست میشه بدلیل جمع و جور بودنش خوراک اینکار هستش.با عرض معذرت باید بگم کسی که این مقاله رو نوشته حرف مفت زده.
[External Link Removed for Guests]
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

Re: ایران با جهان پوکر بازی می‌کند نه شطرنج(مقاله بی بی سی)

پست توسط Qaher1406 »

باسلام
میگن مارگزیده ازریسمون سیاه وسفید میترسه
تجربه30 ساله مانشون میده تو این قضیه به هیچ کشوری وهیچ تعهدی نمیشه اعتماد کرد همین شرکت یرولیف فرانسه که دستمون گفتن یاشرکت زیمنس آلمان که نه سوخت خریداری شدمون روتحویل میده نه پولش روبرمیگردونه جالبه بدونین اگه اشتباه نکنم تاسال91میلادی حتی کرایه ی انبارش روهم مرتب پرداخت میکردیم اینا هردو قراردادهای معتبر وبین المللی هستن ولی دست ما بجایی بند نیست اگه همین روسیه فردازیر تعهداتش بزنه که ازش بعید هم نیست دست ما به جایی بنده؟درضمن ما اگه سوخت هم بسازیم ونیروگاهش رونداشته باشیم میتونیم صادر کنیم این نیست که قابل فروش نباشه ارز آوری هم دار ه ما 20نیروگاه رودر برنامه داریم عقل سلیم حکم میکنه ازحالا توفکر تامین سوخت مورد نیازش باشیم لاقل بخشی ازسوختش رو بتونیم توداخل بسازیم توجه شماروبه این مثال جلب میکنم مابخش عظیمی از بنزین مورد نیاز کشورمون روازخارج وارد میکردیم همین داشت پاشنه آشیل کشورمون میشدحالا فرض کنین مانمیتونستیم بنزین تولید کنیم چه میشد؟ا حالا این رو فرض کنید که ما 20نیروگاه بسازیم سوختش روهم ازخارج تامین کنیم حال اگر یک زمانی مثل قضیه تحریم بنزین ایران اومدن فروش سوخت رو به ایران تحریم کردن به هردلیل ،باتوجه به اینکه کشورهایی که سوخت هسته ای تامین میکنن محدوده واکثرا نسبت به کشور ما مواضع خضمانه دارند اون موقع چه باید کرد اون موقع یاباید درنیروگاههاروتخته کنیم یا ازبرخی ازکشورها به چند برابر قیمت سوخت رو تهیه کنیم ولی اگرفناوریش روداشته باشیم هروقت اونا بخوان شیطنت کنن لااقل میتونیم مثل تولید بنزین سوخت مورد نیاز کشورمون رو درداخل تامین کنیم ّ دوستان درنظر داشته باشید که مابا کشورهایی مثل کره یا برزیل تفاوت داریم و عقل سلیم وتجربه مانشون میده مافقط میتونیم به خودمون تکیه کنیم
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[External Link Removed for Guests]
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 5 آذر 1385, 12:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

Re: ایران با جهان پوکر بازی می‌کند نه شطرنج(مقاله بی بی سی)

پست توسط HASAN BARATY »

[FONT=Arial,sans-serif] b b c)بنگاه سخن پراکنی انگلیس با توجه به سیاستهای ضد ایرانی همیشگی این نوع مقالات را منتشر میکنه.احتمالا تلاش کرده مثلا غیر صلح امیز بودن برنامه های اتمی ایران را اثبات کنه.چنانکه قبلا میگفتن ایران نفت و گاز داره و در نتیجه نیاز به اتم نداره بعدا دیدن همه میگن خوب امریکا و روسیه و انگلیس هم دارن حالا این مدلیش  !!!  
[FONT=Arial,sans-serif]بی اساس بودن این نوع تحلیل ها به اسانی قابل اثبات است: 
[FONT=Arial,sans-serif][HIGHLIGHT=#eeece1]  گزارش اخیرآژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران اکنون ۴۹۲۲ کیلوگرم اورانیوم غنی شده دراختیار دارد. تنها نیروگاه هسته ای کشور نیروگاه بوشهر است که سوختش را روسیه تامین می کند. هیچ نیروگاه بومی دیگری برای تبدیل این اورانیوم غنی شده به الکتریسیته وجود ندارد و بعید است تا زمانی که ایران از سوی جامعه جهانی تحریم می شود، نیروگاه بومی دیگری ساخته شود. 
  
[FONT=Arial,sans-serif]همین الان ایران در تلاش است تا 10 سال اینده در منطقه دارخوین یک نیروگاه 360مگاواتی بومی را بسازد .در مورد اینکه میتواند یا نمی تواند هم همینها میگفتند زیردریایی ها ساخت ایران نیست.وقتی خط تولیدش نشان داده شده لال مونی گرفتند.فرمایش کردن ایران در برنامه موشکی بالستیک وابسته به کره است و تولیدات ایرانی نیست بعد که همین برنامه به جایی رسید که ماهواره در مدار قرار داد یعنی کاری که کره نتوانسته بکند باز حرفی نزدن.بعد از به اب انداختن جماران به اصطلاح کارشناس نظامی یکی از همین شبکه ها ادعا کرد خارجیه و ایران دیگه نمی تونه مورد جدیدی از ان بسازه.به کوری چشم امریکا و انگلیس و ... دومین ان سال اینده به اب انداخته میشه.گفتن ایران در بنزین وابسته است تحریمش فلان میکنه باز همه دیدن چه شد و ...در مورد این ادعای جدیدشون هم در حداکثر 10 سال اینده توخالی بودن ان هویدا خواهد شد. 
[FONT=Arial,sans-serif][HIGHLIGHT=#eeece1]  ایران می گویند که تنها هدفشان از غنی کردن اورانیوم تولید الکتریسیته است. بیایید تصور کنید که در دنیایی خیالی کشوری تصمیم بگیرد که به فناوری خودرو دست بیابد اما برای دستیابی به این فناوری جدید تمام هم و غم خود را در طول ده سال اول صرف تولید بنزین کند بی آنکه حتی یک خودرو در کشور جای درشکه ها را گرفته باشد. ایران امروز به این کشور خیالی می ماند. گزینش چنین روشی برای توسعه صنعتی خردمندانه نیست.

تبدیل انرژی هسته ای به الکتریسته نیازمند فناوریهای گوناگونی است. از میان این فناوریها، جدا کردن دو ایزوتوپ اورانیوم، آنچه ایران درحال حاضر به آن دست یافته است، به نسبت آسان است. اما مهار کامل فرایند واکنش زنجیره ای هسته ای فناوریهای دیگر و بسیارپیچیدهتری می طلبد. برای تولید برق هسته ای اورانیوم غنی شده بزرگترین چالش فنی نیست. اما پر دردسرترین و پرسروصداترین است، چرا که این فن آوری قدم اول برای ساختن یک سلاح هسته ای هم هست. 
  [FONT=Arial,sans-serif]اینجا هم این حقوق بگیر انگلیسی ها یادش رفته(درغگو فراموشکار میشود) که در این مدتی که ایران توان خودش را برای تولید اورانیوم غنی شده در داخل قرار داد در تلاش بود تا نیروگاههای اتمی را در داخل بسازد و سرانجام در دهه 70 روسها پذیرفتن این نیروگاه را تکمیل کنن.شایان ذکر است انچه بعنوان برنامه اتمی ایران خیلی سرو صدا میکنه از اوایل دهه 80 بود. یعنی زمانی که تنها 20 سانتریفیوز در نطنز نصب شده بود و ایران 1 گرم اورانیوم غنی شده در اختیار داشت.همون زمان کارشناسان همین ها مثل مارک فیتس پاتریک توی همین رسانه ها مسخره میکردن که ایران تعدادی دستگاه از بازار سیاه خریده و فاقد فناوری است پس اگر ما مذاکرات را در حالت تعلیق مثلا 10 سال طول بدیم اینها هم زنگ میزنن و مساله حل میشود و .بعد در حین تحریم ها هم از مشکلات لاینحل ایران در غنی سازی سخن میگفتن حالا که باز روشون سیاه شد تحلیل میکنن ایران اورانیوم می خواهد چکار کنه.خودتون مقایسه کنید ایران در اواسط دهه 70 قراردادی با روسها میبنده برای ساخت راکتور بزرگ اتمی در حالیکه تازه در اواسط دهه 80 یعنی بیش از 10 سال بعد به غنی سازی صنعتی میرسه.حالا ایران کدام را زودتر شروع کرد ساخت نیروگاه اتمی را یا غنی سازی را؟ 
[FONT=Arial,sans-serif]باز اگر گفته همین ها را بپذیریم کسی که حاضر به دادن این فناوری به ما نیست پس باید خودمان به ان دست یابیم.حالا اول باید به فناوری ساده تر دست یافت یا رفت دنبال فناوری پیچیده تر.فرضا ما یک راکتور اتمی میساختیم اگر سوختش را نمی دادن به چه دردی می خورد.اما وقتی دارخوین ساخته شد ما مطمئین هستیم سوخت ان تامین است.بنابرای بر خلاف تلاش دوباره برای بی اهمیت نشان دادن تولید سوخت .غنی سازی به مراتب مهمتر و انحصاری تر از ساخت یک راکتور اتمی معمولی است.چنانکه دیدیم روسها حاضر شدن به ایران نیروگاه بدن ولی کمکی در تولید سوخت نمیکنن. 
[HIGHLIGHT=#eeece1]هیچیک از کشورهایی که درطول سی سال گذشته به باشگاه برق هسته ای پیوسته اند برنامه هسته ای خود را با غنی کردن اورانیوم شروع نکرده اند. قدمت سازمان انرژی اتمی کره جنوبی قابل مقایسه با ایران است .اینک این کشور نه تنها ۳۱ درصد از برقش را از راه هسته ای تامین می کند بلکه یک صادر کننده مهم نیروگاه های اتمی است. کره جنوبی هرگز دغدغه غنی کردن اورانیوم را به خود نداده است و آن را در بازار جهانی خریداری می کند. برزیل و آرژانتین این اواخر و پس از مهار دیگر مراحل چرخش هسته ای به غنی کردن بومی اورانیوم علاقه نشان داده اند. 
[FONT=Arial,sans-serif]در اینجا هم چرا در 30 سال گذشته ؟چرا از ابتدا مثال نمیزنه .خوب دلیلش معلومه چون مخاطب ذهنش میره سراغ کشورهایی که اول غنی سازی کردن بعد نیروگاه ساختن.جالب اینجا است که نه برزیل و نه ارزانتین توان ساخت نیروگاه اتمی را ندارند.ارزانتینی ها در گذشته دارای توان اتمی بودن که تحت فشار امریکا کنار گذاشتن.اگر اینها نیروگاه را خارجی ها براشون ساختن حالا رفتن دنبال تهیه سوخت این شامل ایران هم میشود .چطور به ما که میرسه میگن نیروگاه را روسها ساختن اورانیومش را هم روسها تامین میکنن.اما به برزیل که میرسه اوضاع فرق میکنه.اتفاقا این نشانه درست بودن کار کشور ما است.چون برزیلی ها بعد از اینکه دیگران براشون نیروگاه ساختن و سوختش را تامین کردن بعدا به این نتیجه رسید که باید خودش هم سوخت تولید کنه اما ما از همان ابتدا که ساخت نیروگاه را در دستور کار قرار دادیم به دنبال تولید سوخت در داخل بودیم و به خاطر همین است که به توانی رسیدیم که هیچ خاورمیانه ای به ان دست نیافته است.ضمن اینکه اصلا اگر بوشهر راه افتاد به خاطر غنی سازی بود. روسها در توافق با امریکای بوش 82 تن سوخت را به ایران تحویل دادن که بلافاصله سران غربی گفتند حالا که ایران سوخت تنها نیروگاهش را گرفته نیاز به غنی سازی نداره و این در واکنش به سخن ایران بود که از عدم اعتماد به تولید کنندگان این فراورده حرف میزد .پس اگر ایران سوخت تولید نمیکرد امریکائیها هیچگاه به روسها اجازه تحویل سوخت بوشهر را نمی دادن و هیچوقت این نیروگاه به بهره برداری نمیرسید!! 
[FONT=Arial,sans-serif][HIGHLIGHT=#eeece1]  همه این دلایل، از سال ها پیش و مدت ها قبل از آنکه آژانس به مدارکی گواه بر وجود ابعاد نظامی برنامه هسته ای ایران دست یابد، افکار عمومی جهان بر این باور بود که هدف اصلی ایران ازغنی کردن اورانیوم دستیابی به سلاح اتمی است. اما انزوای ایران از جامعه جهانی چنان است که بر اساس گزارشات مختلف، روایت مقامات کشور از انگیزه فعالیتهای هسته ای در داخل ایران خریدار دارد. این موفقیت مهمی برای حکومت ایران و نظر به بهای سنگین این فعالیت ها برای توسعه صنعتی کشور، شکست تاسف آوری به حساب می آید.
انزوای ایران از جامعه جهانی به گونه ای است که روایت مقامات ایران از انگیزه فعالیتهای هسته ای در داخل ایران خریدار دارد. 
  
[FONT=Arial,sans-serif]اینجا هم باز وقیحانه دروغ پردازی خودش را ادامه میده.همون زمان که از افکار عمومی حرف میزدند شبکه الجزیره که سیاستهاش هم معلومه یک نظر سنجی در میان ملل عرب انجام داد بیش از 85 درصد حق اتمی ایران را تائید کردن .اینها جزء افکار عمومی نیستند.جامعه جهانی فقط همین امریکا و انگلیس و اسرائیل و چند متحد و نوکرشون هستند.ایا مصر بعد مبارک و تونس بعد بن علی هم جزء جامعه جهانی هستند یا مثل فلسطینی ها که بعد از انتخاب حماس در انتخابات دمکراتیک از جامعه جهانی بیرون شدن اینها هم خارج از جامعه جهانی هستند.در مورد انزوا هم نخست وزیر انگلیس بره توی ملت ها رئیس جمهور ایران هم بره ببینیم کی منزوی.ایران در بین حکومت های به شدت دیکتاتوری و نوکر صفت غرب جایگاهی نداره مثل مبارک.بن علی.ال سعود و..اما الان که انقلاب مردمی شده همین ها از تبدیل این کشورها به ایرانی دیگر وحشت دارن اقرار هم میکنن.اسرائیلی ها میگن ما نگرانیم بهار عربی به زمستان ایرانی تبدیل شود!!! 
[FONT=Arial,sans-serif] 
[HIGHLIGHT=#eeece1]تا زمانی که جمهوری اسلامی به پیمان عدم تکثیرسلاح‌های هسته ای متعهد بماند تولید و گردش اورانیوم غنی شده زیر نظر بازرسان آژانس خواهد ماند. در چنین شرایطی، حتی اگر فعالیتهای مخفیانه برای مهار کامل چرخه انفجار هسته ای ادامه یابد و پیشروی کند، بعید است که ایران صاحب بالفعل یک سلاح هسته ای شود. این نکته ای است که از نظر روسیه و چین پنهان نمانده است. این دو کشور با برجسته کردن آن کوشند تا به فشارهای غرب تن ندهند و در برابر رفتار نامتعارف ایران شکیبا بمانند.

ایران سیاستی درپیش گرفته است که سابقه ای در تاریخ معاصر جهان ندارد. بازی میان دین سالاران حاکم بر ایران و جامعه جهانی بیش از آنکه به شطرنج شبیه باشد به پوکر می ماند. بازیگران محکوم به آنند که نیات یکدیگر را حدس بزنند. در این بازی هم رجزخواندن و هم تظاهر به بلاهت از شگردهای مقبول اند.
 
[FONT=Arial,sans-serif]اینجا هم مثلا پاسخ داده به سئوال مهمی که بسیاری می پرسند.ایران که بمب نداره.فعالیت هاش هم تحت نظارت ازانس است .پس این رفتارهای انارشیستی غرب برای چیست؟که ناشیانه از درست بودن نیت خوانی و اینکه راه دیگری وجود نداره سخن گفته.مثل اینست که کسی بره دادگاه به جرم قتل از کسی شکایت کنه.بعد که دلایلش را خواستند بگه من به این اعتماد ندارم توی اشپزخونش هم چاقو داره.در نتیجه [FONT=Arial,sans-serif]  [FONT=Arial,sans-serif]محکوم به آنیم که نیات یکدیگر را حدس بزنیم. [FONT=Arial,sans-serif]!!!! 
تصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”