جزییاتی از تجهیزات حمل و نقل «اوباما» در سفر به استرالیا+عکس

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 29 دی 1387, 12:05 am
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

جزییاتی از تجهیزات حمل و نقل «اوباما» در سفر به استرالیا+عکس

پست توسط @lirez@ »

سفر اخیر باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا برای شرکت در اجلاس کشورهای آسیا پاسیفیک، هرچند با طرح موضوعات مهمی همچون فروش اورانیوم به هند، همکاری‌های آمریکا با کشورهای شرق آسیا و... همراه بود، رسانه‌های استرالیا به جزییاتی از سفر باراک اوباما به این کشور پرداخته‌اند که جالب به نظر می‌رسد.

به گزارش «تابناک»، در سفر اوباما به استرالیا، یک گروه پانصد نفری شامل دویست نیروی امنیتی با او وارد استرالیا شده‌اند؛ سرآشپز کاخ سفید و افسر نظامی کدهای اتمی آمریکا نیز از جمله همراهان دیگر رئیس‌جمهور آمریکا هستند.

اوباما با هواپیمای «شماره یک نیروی هوایی» سفر می‌کند؛ هواپیمایی که یک باشگاه ورزشی کوچک و یک سینما در آن جای داده شده و یک روکش ضد انفجار هسته‌ای هواپیما را پوشانده است. بالگرد آقای اوباما به نام «شماره یک نیروی دریایی» نیز توسط یک هواپیمای نظامی C-۱۷ به استرالیا انتقال داده شده است؛ این بالگرد مجهز به پرتوهای گمراه کننده موشک‌های حرارتی ا‌ست.


 تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر

  همراه با بالگرد، ۴۵ خودرو شامل دو اتوبوس برای خبرنگاران رسانه‌ها، یک واحد سیار ارتباطات ماهواره‌ای و یک خودرو همراه با گروه عملیات ویژه نظامی برای سفر رئیس‌جمهور آمریکا به استرالیا آورده شده‌اند.

این گزارش می‌افزاید، یک گروه پزشکی همراه با آقای اوباما به استرالیا آمده، ولی از جمله همراهان دیگر اوباما، باید به شماری از سخنرانی‌نویسان او نیز اشاره کرد.

کادیلاک اختصاصی رئیس جمهور آمریکا به نام هیولا در سفر به استرالیا او را جابجا می‌کند. ضخامت بدنه این خودروی ضد گلوله ۱۰۰ میلیمتر با چرخ‌های ضدپنچری ا‌ست. درهای این خودرو به سنگینی درهای یک بوئینگ ۷۵۷ است.


 تصویرتصویر


  راننده خودرو، فقط ۷ سانتیمتر پایین می‌آید و مخزن سوخت آن ضد انفجار و چکه است. همه خودرو با پوشش ضد حملات بیوشیمیایی پوشانده و برای مقابله با تهدیدهای غیرمنتظره تجهیزات شلیک گاز اشک‌آور و تولید دود برای این خودرو فراهم شده است؛ افزون بر این، یک مخزن اکسیژن اضطراری و یک بانک خون کوچک همراه با نمونه‌ای از خون اوباما برای تزریق اضطراری در خودرو رئیس‌جمهوری آمریکا جاسازی شده است.

 تصویر 

شرح عکس:

1 ـ مخزن سوخت: این بخش به صورتی تقویت شده و جوش داده شده که به دلیل قرارگیری مواد آتش‌زا در درون (بنزین) در برابر ضربه و صدمه مقاومت می‌کند.

2 ـ ردیف صندلی‌های عقب: در این بخش، چهار صندلی با پارتیشن شیشه‌ای از ردیف جلو جدا شده‌اند و تنها رییس‌جمهور می‌تواند با فشردن کلید مخصوص، شیشه را پایین آورد.

3 ـ درهای ضد گلوله کادیلاک لیموزین 20 سانتی متر ضخامت.

4 ـ راننده خودروی شماره یک ایالات متحده که توسط سازمان cia دوره‌های خاصی گذرانده است.

5 ـ شیشه راننده تنها 7 سانتی متر باز می‌شود تا راننده بتواند برای پرداخت عوارض ـ که حتی برای رئیس‌جمهور استثنا قایل نمی‌شود ـ و مکالمه با گاردی‌های ویژه اقدام کند.

6 ـ بدنه ترکیبی از استیل، آلومینیوم و تیتانیوم و سرامیک.

7 ـ کابین راننده: در این بخش همه چیز استاندارد است.

8 ـ صندوق بار: نگهدارنده مخزن اکسیژن و سیستم خاموش کردن آتش خودکار.

9- امکانات و قیمت: بها؛ 300 هزار پوند/ پیشرانه 6.5 لیتری دیزل / حداکثر سرعت: 96 کیلومتر.

10 ـ صندلی عقب: امکان استفاده از لپ تاپ، رایانه wi-fi، تلفن با قابلیت اتصال به ماهواره و خط ویژه رئیس‌جمهور برای برقراری تماس با پنتاگون.

11 ـ لوازم دفاعی: اسلحه دید در شب و دوربرد به همراه گاز اشک‌آور و کیسه خون گروه خونی رئیس‌جمهور.

12 ـ شاسی برگرفته از استیل تقویت شده با ضخامت 12.7 سانتی متر.

13 ـ تایرها از کولار تقویت شده که پنچر نمی‌شود.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”