طرح موشک در دفتر نقاشی دختر سرلشکر

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 114
تاریخ عضویت: جمعه 12 آذر 1389, 9:32 pm
محل اقامت: تهران-پیروزی
سپاس‌های ارسالی: 318 بار
سپاس‌های دریافتی: 317 بار

طرح موشک در دفتر نقاشی دختر سرلشکر

پست توسط Omicron »

علی رضا زاکانی نماینده مردم تهران باذکر و یاد شهید مقدم از شهدای حادثه ملارد، خاطره ای از این شهید بزرگوار نقل می کند که خواندنی است: روزی با هم از نماز جماعت برمی گشتیم و از هر دری صحبت می کردیم؛ به ناگاه ایشان از سفر خویش به روسيه به اتفاق هياتي برای خرید يكي از سيستم هاي موشكي دقيق روسي كه سامانه اي با برد ۳۰۰كيلومتر و ضريب اطمينان بالا بود؛ سخن گفت. اين موشك مي توانست با كمترين اختلاف و انحرافي به هدف خود برخورد كند و اين فناوري تنها در انحصار روسيه قرار داشت. مذاكرات براي خريد اين موشك به سرانجام نرسيد چرا كه آنها اين سامانه را جزو سلاح هاي استراتژیک و مبنایی خود مي دانستند و به دليل حساسیت ويژه اي كه روس ها داشتند، از دادن موشك سر باز زدند.
این شهید عزیز نقل مي کرد که من به ژنرا ل های روسی با اطمینان گفتم که ما می توانیم به اين فناوري دست پيدا كنيم و همانند این موشك را بسازیم والبته پوزخندی به عنوان پاسخ بر لبان ژنرال های روسی نقش بست.

تصویر


او می گفت در برگشت از سفر روسیه تمام هم و غم من این شد که نمونه این موشک روسي را بسازم اما دائما در مسیر انجام تست هاي موشك اخلال به وجود مي آمد.
این شهید عزیز بیان می کرد که براي حل اين مشكل به خدا توكل كردم و به ائمه اطهار(علیهم السلام) متوسل شدم؛ به مشهد مقدس رفتم و سه روز در حرم حضرت امام رضا (علیه السلام ) به ايشان توسل کردم و راجع به اختلال پيشآمده به تفکر مشغول شدم.
شهيد تهراني نقل مي كرد كه بعد از سه روز در حرم حضرت رضا(علیه السلام) یک دفعه موضوعی به ذهنش رسید که احساس مي کرد راه حل این مشکل است. طرحی در ذهنش جرقه زد که تعبیر ایشان درباره آن ساده و زیبا بود‎؛ او می گفت: زیارت خودم را تکمیل کردم و سریع برگشتم منزل، دفترچه نقاشی دخترم راگرفتم و آن چه را که در ذهنم بود ترسیم کردم. بعد از بازگشت از مشهد اینطرح را مد ل سازی کردیم و به لطف خدا جواب هم گرفتیم و مشكل حل شد.
در یک زمان دیگر شهيد تهراني مقدم نتایج کاري را كه انجام شده بود بر روی رايانه به من نشان داد، واقعا غرورآفرین بود؛ موشك ساخته شده توسط جهاد خودكفايي سپاه در مقایسه با مدل روسی آن در بعضی ويژگي ها برتر هم بود. لذا ایشان اهل توکل به خدا بود و در عبور از موانع و رسیدن به اهداف خود به ائمه معصومین (علیهم السلام) متوسل می‌شد.


نقل مشرق نیوز از جهان نیوز
 [FONT=Palatino Linotype]    [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]    [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [HIGHLIGHT=#000000][FONT=Times New Roman]امام محمد باقر (ع) می فرمایند:   
 [FONT=Times New Roman][HIGHLIGHT=#4f6128](* هیچ چیز نزد خداوند محبوب تر از کاری نیست که بر آن مداومت شود هر چند که آن کار کوچک باشد.  [HIGHLIGHT=#4f6128] *)     [FONT=B Compset]   
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: طرح موشک در دفتر نقاشی دختر سرلشکر

پست توسط shola »

ایشان از سفر خویش به روسيه به اتفاق هياتي برای خرید يكي از سيستم هاي موشكي دقيق روسي كه سامانه اي با برد ۳۰۰كيلومتر و ضريب اطمينان بالا بود؛ سخن گفت. اين موشك مي توانست با كمترين اختلاف و انحرافي به هدف خود برخورد كند و اين فناوري تنها در انحصار روسيه قرار داشت. مذاكرات براي خريد اين موشك به سرانجام نرسيد چرا كه آنها اين سامانه را جزو سلاح هاي استراتژیک و مبنایی خود مي دانستند و به دليل حساسیت ويژه اي كه روس ها داشتند، از دادن موشك سر باز زدند.


روایت زاکانی از ساخت مدل S300 با تلاش شهید مقدم
...

  یکی از خواندنی ترین نقل قول ها مربوط به علیرضا زاکانی نماینده مجلس و از سپاهی ها و بسیجی های قدیمی است که در تشریح همت و اراده شهید مقدم برای ساخت موشکی نظیر اس 300 گفته است: این شهید عزیز نقل می کرد که "من به ژنرال های روسی با اطمینان گفتم که ما می توانیم به این فناوری دست پیدا کنیم و همانند این موشک را بسازیم و البته پوزخندی به عنوان پاسخ بر لبان ژنرال های روسی نقش    زاکانی در خاطره ای که از این شهید بزرگوار نقل کرده، گفته است: روزی با هم از نماز جماعت برمی گشتیم و از هر دری صحبت می کردیم؛ به ناگاه ایشان از سفر خویش به روسیه به اتفاق هیاتی برای خرید یکی از سیستم های موشکی دقیق روسی که سامانه ای با برد ۳۰۰ کیلومتر و ضریب اطمینان بالا بود؛ سخن گفت. این موشک می توانست با کمترین اختلاف و انحرافی به هدف خود برخورد کند و این فناوری تنها در انحصار روسیه قرار داشت. مذاکرات برای خرید این موشک به سرانجام نرسید چرا که آنها این سامانه را جزو سلاح های استراتژیک و مبنایی خود می دانستند و به دلیل حساسیت ویژه ای که روس ها داشتند، از دادن موشک سر باز زدند
.
   گفته است: این شهید عزیز نقل می کرد که من به ژنرال های روسی با اطمینان گفتم که ما می توانیم به این فناوری دست پیدا کنیم و همانند این موشک را بسازیم و البته پوزخندی به عنوان پاسخ بر لبان ژنرال های روسی نقش بست. او می گفت در برگشت از سفر روسیه تمام هم و غم من این شد که نمونه این موشک روسی را بسازم اما دائما در مسیر انجام تست های موشک اخلال به وجود می آمد. این شهید عزیز بیان می کرد که برای حل این مشکل به خدا توکل کردم و به ائمه اطهار(علیهم السلام) متوسل شدم؛ به مشهد مقدس رفتم و سه روز در حرم حضرت امام رضا (علیه السلام ) به ایشان توسل کردم و راجع به اختلال پیش آمده به تفکر مشغول شدم
.   گفته این نماینده مجلس، شهید تهرانی نقل می کرد که بعد از سه روز در حرم حضرت رضا (علیه السلام) یک دفعه موضوعی به ذهنش رسید که احساس می کرد راه حل این مشکل است. طرحی در ذهنش جرقه زد که تعبیر ایشان درباره آن ساده و زیبا بود

؛ او می گفت: زیارت خودم را تکمیل کردم و سریع برگشتم منزل، دفترچه نقاشی دخترم را گرفتم و آنچه را که در ذهنم بود ترسیم کردم. بعد از بازگشت از مشهد این طرح را مدل سازی کردیم و به لطف خدا جواب هم گرفتیم و مشکل حل شد. در یک زمان دیگر شهید تهرانی مقدم نتایج کاری را که انجام شده بود بر روی رایانه به من نشان داد، واقعا غرورآفرین بود؛ موشک ساخته شده توسط جهاد خودکفایی سپاه در مقایسه با مدل روسی آن در بعضی ویژگی ها برتر هم بود. لذا ایشان اهل توکل به خدا بود و در عبور از موانع و رسیدن به اهداف خود به ائمه معصومین (علیهم السلام) متوسل می‌ ...

[External Link Removed for Guests]

لطفن به بخش مربوطه منتقل شود. تصویر
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”