کشف مومیائی شگفت انگیز

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 370
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 15 شهریور 1390, 7:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 6398 بار
سپاس‌های دریافتی: 3280 بار

کشف مومیائی شگفت انگیز

پست توسط behrad90 »

 
[FONT=Book Antiqua]کشف مومیائی شگفت انگیز   

 در یک موزه خصوصی انسانی شناسی واقع در منطقه "آنداهویایلیلاس" در استان "کوئیسپیکانکی" در پرو یک دانشمند علم انسان شناسی به نام "رناتو ریکولم داویلا" از کشف یک موجود مومیایی شده شگفت انگیز خبر داد .

   این محقق توضیح داد که طول بدن این موجود 50 سانتیمتر بوده و دارای یک سر مثلثی شکل و حفره های چشم بسیار بزرگ است.همچنین نرمه سر این مومیایی بسیار بازتر از آن چیزی است که بتوان گفت متعلق به یک کودک است، درحالی که ویژگی نرمه سر تنها در کودکان کمتر از یکسال دیده می‌شود. از سویی دیگر، این مومیایی دو دندان آسیای بسیار بزرگ دارد که تنها افراد بزرگسال می توانند مشابه آن را داشته باشند. 
باقیمانده‌های کره چشم راست به دانشمندان کمک خواهد کرد که ژنتیک DNA این موجود را شناسایی و تعیین کنند که آیا این مومیایی متعلق به یک انسان است یا خیر.


 توضیح دیگری که می‌توان برای این کشف عجیب ارائه کرد این است که این جمجمه به عنوان بخشی از یک آئین قبیله‌ای، بدشکل شده باشد.درحقیقت قبیله‌ای، 9 هزار سال قبل در کوه‌های آند پرو می‌زیسته‌اند که از روش تغییر شکل استخوان پس سری به شکل مثلثی کشیده، استفاده می‌کرده‌اند.این قبیله برای دست یافتن به این قالب جمجمه، سر نوزاد که را بسیار نرم است در یک پارچه کتانی سفت می‌بستند. در مواردی که فشردگی جمجمه بالا بود سر در میان دو تکه چوب قرار می‌گرفت. این کتان یک ماه پس از تولد به سر نوزاد بسته می‌شد و برای شکل گرفتن جمجمه حداقل شش ماه باقی می‌ماند. 


 تصویر
 

 تصویر 

 تصویر  منبع : همشهری آنلاین
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”