شال و تی شرت سوگواری؛ مد جدید فشن ها برای محرم+عکس

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

شال و تی شرت سوگواری؛ مد جدید فشن ها برای محرم+عکس

پست توسط typhoon »

به گزارش خبرنگار اجتماعی [url=http:///www.ghasednews.ir/fa/services/7]قاصد[/url]، سال های سال است مسئولان فرهنگی کشور نسبت به تهاجم فرهنگی که یکی از مصادیق مهم آن لباس هایی با مدل های غربی است، هشدار می دادند. کار فرهنگی، برخورد مستقیم و ... راهکارهایی بود در دوره های مختلف زمانی امتحان شد تا این موضوع به مرور حل شود.

نوشتن اشعار حماسی و تاریخی پدیده ای بود که تا مدت ها جای نوشته های خارجی را به عنوان فرهنگ ایرانی گرفت؛ پدیده ای که البته منتقدان خود را هم داشت و برخی عنوان کردند که این موضوع که نوشته ها از لاتین به فارسی تغییر کند موضوعی نیست که بتوان آنرا مصداق قابل توجهی در ایجاد مدهای ایرانی توصیف کرد.

اما با نزدیک شدن به ماه محرم عده ای سودجو که انگار فراموش کرده اند ماه محرم در فرهنگ ایرانی اسلامی جایگاه ویژه ای دارد اقدام به نوشتن شعارهای مخصوص این ماه بر روی برخی لباس های موجود در بازار کرده و با تبلیغ در سایت های اینترنتی اقدام به فروش آن ها می کنند.

 تصویر 
اگر گشتی در سایت های اینترنتی بزنید خواهید دید که در کنار اجناس لاغری، اعتیاد و ... تی شرت های مشکی رنگ که بعضا با نام حضرت اباالفضل(ع) و امام حسین (ع) نیز طراحی شده اند ، تحت عنوان "تی شرت محرم" و "طراحی ویژه مراسم سوگواری " به فروش می رسد.

شاید تنگ و کوتاه بودن تی شرت های عرضه شده اولین چیزی است که خود نمایی می کند اما عجیب تر از آن افرادی هستند که از آن ها برای تبلیغ این تی شرت ها استفاده می شود.

موهای ژل زده، ابروهای دستکاری شده، شلوارهای تنگ و ... ویژگی کسانی است که عکس آن ها با تی شرت های محرم بر روی سایت های اینترنتی قرار داده شده است و دو نمونه از ساده ترین این تبلیغات در پایین قابل مشاهده است.

 تصویر 

اینکه برخی دهه محرم و مراسم عزاداری حضرت امام حسین (ع) را با نمایش های مد جدید اشتباه می گیرند سال ها است مورد انتقاد برخی کارشناسان و بزرگان فرهنگی کشور قرار گرفته اما اینکه که با چنین شهامت و جسارتی برخی اقدام به سودجویی از دهه پر برکت محرم و مقدسات می کنند و هیچ گونه برخوردی با آن ها نمی شود، قدری عجیب است.

[External Link Removed for Guests]
Old soldiers never die.They just fade away
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”