ایتالیا به دنبال فراخواندن سفیر خود در تهران است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 875
تاریخ عضویت: جمعه ۴ بهمن ۱۳۸۷, ۷:۳۶ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 1385 بار
سپاس‌های دریافتی: 3738 بار
تماس:

ایتالیا به دنبال فراخواندن سفیر خود در تهران است

پست توسط sayeh_roshan_1988 »

 
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه ایتالیا اعلام کرد که "آلبرتو برادانینی" سفیر این کشور در تهران را به رم فرا خواهد خواند.بنا بر این گزارش، وزارت خارجه ایتالیا این اقدام را در راستای تامین امنیت هیات اعزامی این کشور به تهران دانست.پیش از این وزارت خارجه آلمان در واکنش به اقدام خودجوش دانشجویان ایرانی در تسخیر سفارت انگلیس در تهران "برند اربل" سفیر آلمان در تهران را به منظوره مشاوره به برلین فرخوانده است.همچنین دولت انگلیس در واکنش به این اقدام دستور تعطیلی سفارت ایران در لندن را صادر و دولت نروژ نیز سفارت این کشور در تهران را تعطیل کرد.
 
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

کارت پستال درخواستی اعضای سنترال
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: ایتالیا به دنبال فراخواندن سفیر خود در تهران است

پست توسط FARSHAD.ADL »

کشور‌های فرانسه، سوئد و هلند سفرای خود در تهران را به منظور ارائه گزارش و مشاوره فراخوانده است.

به گزارش فارس به نفل از خبرگزاری آلمان، "برنارد والرو" سخنگوی وزارت خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد "برونو فوچر" سفیر فرانسه در تهران را به منظور مشاوره به پاریس فراخوانده است.

بنا بر این گزارش، فرانسه اقدام معترضان ایرانی را مغایر با اصول کنواسیون وین خوانده و اعلام کرده این اقدام در واکنش به تسخیر سفارت انگلیس در تهران صورت می‌گیرد.

این گزارش افزود: همچنین وزارت خارجه فرانسه، کاردار ایران در پاریس را به منظور اعلام اعتراض فرانسه به رویداد‌های روز گذشته دربرابر سفارت انگلیس در تهران و لزوم محافظت از هیات‌های دیپلماتیک احضار کرده است.

در سوی دیگر، وزارت خارجه سوئد نیز همپای کشور‌های غربی سفیر خود در تهران را به منظور ارائه گزارش و مشاوره به استکهلم فراخوانده است.

"لین دوهمر" سخنگوی وزارت خارجه سوئد با اعلام این خبر، اقدام دانشجویان ایرانی را غیرقابل قبول دانست.

این درحالی است که "رسول اسلامی" سفیر ایران در سوئد امروز با "روبرت ریدبرگ" رئیس گروه خاورمیانه و شمال آفریقا وزارت خارجه سوئد دیدار کرده و درباره تعهد ایران برای تامین امنیت دیپلمات‌های خارجی به مقامات سوئدی اطمینان داده است.

وزارت خارجه هلند نیز با احضار سفیر خود در تهران، این اقدام را به منظور مشاوره و ارائه گزارش درباره حوادث روز گذشته در مقابل سفارت انگلیس در تهران دانست.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”