مرسدس بنز جدید پرواز می کند+عکس

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

مرسدس بنز جدید پرواز می کند+عکس

پست توسط Qaher1406 »

اگر چه شاید بتوان نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس ۲۰۱۱ را مکانی برای توسعه صنعت خودرو برای اهالی هالیوود دانست اما در این نمایشگاه مدل مفهومی خودرویی توسط طراحان مرسدس بنز ارائه شد که شاید دستمایه داستانی برای فیلمسازان هالیوودی باشد.
به گزارش گروه خواندنی های مشرق به نقل از فارنت، سیلوین وهنرت، امیل بورکی و فیلیپ هابان از طراحان استودیوی طراحی پیشرفته مرسدس بنز در سیندل‌فینگن طرح مفهومی خودرویی را با نام Smart 341 Parkour به نمایش گذاشته‌اند که توانسته است با توجه به طراحی خاص خود و نگاه رو به آینده طراحان آن و قابلیت‌های در نظر گرفته شده در طراحی، جایزه بهترین طراحی این نمایشگاه را به خود اختصاص دهد.
تصویرتصویر


در این خودرو دید ۳۶۰ درجه برای سرنشین در نظر گرفته شده است و چرخ‌های آن خاصیت جمع‌شدنی دارند و به صفحات ضربه‌‌گیر و حالت خلا در درون خود مجهز هستند.
تصویرتصویر


در طراحی این خودرو برای هر شش گوشه آن قابلیت بیرون آمدن چرخ در نظر گرفته شده است تا قابلیت هدایت در حالتی بجز حالت عادی رانندگی را نیز داشته باشد و بتواند در خیابان بر روی خودروها به پرواز درآید و حتی از دیوار هم بالا رود!
تصویرتصویر
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”