قرارداد یک میلیارد دلاری نفتی ایران روسیه

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 20
تاریخ عضویت: جمعه 25 آذر 1390, 5:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 69 بار

قرارداد یک میلیارد دلاری نفتی ایران روسیه

پست توسط ghosseh »

قرارداد یک میلیارد دلاری نفتی ایران روسیه

مدیرعامل شرکت مهندسی توسعه نفت با تشریح جزئیات امضای نخستین تفاهم نامه توسعه میادین نفت سنگین ایران با شرکت تات نفت روسیه، ارزش این قرارداد در فاز نهایی توسعه را حدود یک میلیارد دلار اعلام کرد.

به گزارش مهر، ناجی سعدونی امروز در جمع خبرنگاران درباره جزئیات امضای تفاهم نامه طرح توسعه میدان نفت سنگین زاغه با بیان اینکه ارزش قرارداد امضا شده با شرکت تات نفت روسیه حدود یک میلیارد دلار برآورد می شود، گفت: با توافق صورت گرفته، پیش بینی می شود تا ۲ ماه آینده امکان امضای قرارداد نهایی توسعه میدان نفتی زاغه فراهم شود.
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با اعلام اینکه برای توسعه زودهنگام این میدان نفت سنگین برنامه زمان بندی ۲۴ ماهه تعریف شده است، تصریح کرد: پیش بینی می شود در فاز نخست توسعه این میدان نفتی روزانه هفت هزار بشکه و در فاز دوم ۶۰ هزار بشکه نفت استخراج خواهد شد.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه تفاهم نامه توسعه میدان زاغه نخستین قرارداد توسعه میادین نفت سنگین است، اظهار داشت: تولید نهایی از این میدان روزانه ۶۰ هزار بشکه است که با فرض تولید هر بشکه ۲۰ تا ۲۵ دلار ارزش این قرارداد حدود یک میلیارد دلار می‌شود.

به گفته مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت بر اساس توافق انجام شده تا سه ماه آینده باید عملیات موثر اجرایی این میدان نفت سنگین انجام شود.

به گزارش مهر، میدان نفتی زاغه یکی از میادین نفت سنگین ایران بوده که نفت درجای این میدان حدود سه میلیارد بشکه با درجه ای.پی.آی ۱۲ تا ۱۶ همراه با آسفالت برآورد شده است.

فعالیت‌های اکتشافی در این میدان نشان می دهد چاه شماره یک میدان نفتی زاغه سال‌ها پیش حفاری و متروکه اعلام شد و شرکت ملی نفت ایران قصد دارد تا با حفاری چاه شماره ۲ این میدان، اطلاعات مجامع تری از این میدان نفت سنگین استخراج کند.

در شرایط فعلی اجرای عملیات لرزه نگاری سه بعدی، پردازش اطلاعات و تعبیر و تفسیر داده ها و انجام عملیات پردازش PSTM و PSDM برای توسعه میدان نفت سنگین زاغه انجام شده است.

میدان نفتی زاغه در استان بوشهر و در ۳۰ کیلومتری شمال بندر دیلم و در زیر یال جنوب شرقی میدان رگ سفید قرار دارد و در این میدان تنها یک حلقه چاه حفاری شده که نشان می دهد نفت تولیدی این میدان مربوط به سازند مخزن آسماری و پابده است
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”