نقد سریال شوق پرواز

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: جهان اول - کره زمین - نبش خلیج فارس - کشور ایران
سپاس‌های ارسالی: 533 بار
سپاس‌های دریافتی: 601 بار

Re: نقد سریال شوق پرواز

پست توسط gurkha »

با سلام
ببخشید منظور عراقیها از رها کردن مخزن سوخت تو بیابون چی بود ؟
ای دل چو زمانه می کند غمناکت / ناگه برود ز تن روان پاکت

بر سبزه نشین و خوش بزی روزی چند / زان پیش که سبزه بر دمد از خاکت

((( خیام )))
Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1604 بار
سپاس‌های دریافتی: 2353 بار
تماس:

پست توسط Ph.Sepehr »

سبک شدن هواپیماها برای فرار.همه این کار را میکنند :razz:
[External Link Removed for Guests]

وقتی انسان نمی تواند کلمات مناسب برای بیان احوالش بیابد چه شکنجه ای را تحمل می کند
shapooor
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: جهان اول - کره زمین - نبش خلیج فارس - کشور ایران
سپاس‌های ارسالی: 533 بار
سپاس‌های دریافتی: 601 بار

پست توسط gurkha »

با سلام
دوستان یه مسئله جالبی که دیشب دیدم این بود که وقتی اف 14 روی هواپیمای دشمن از فاصله نزدیک قفل حرارتی کرد به جای سایندوایندر از اسپارو استفاده کرد .
ای دل چو زمانه می کند غمناکت / ناگه برود ز تن روان پاکت

بر سبزه نشین و خوش بزی روزی چند / زان پیش که سبزه بر دمد از خاکت

((( خیام )))
Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران
سپاس‌های ارسالی: 336 بار
سپاس‌های دریافتی: 583 بار

پست توسط نجف47 »

razates نوشته شده:با با فیلم مال دوران جنگه مال اوج زمان عملیات های هوایی باید همیشه تو فیلم بکش بکش باشد اما متاسفانه به این موضوع زیاد توجهی نشده و بیشتر به جنبه عشق عاشقی توجه شده دربارهی فرسته سازی هم با دوستمان دانیال موافقم دارند فرشته می سازند البته فکر نکنم منظور ایشون از فرشته سازی این نیست که دارند بابایی را فرشته نشون می دهند بیشتر دارند خودمان را مقابل دشمن یکدفرشته نشون می دهند که مثلا عراقی ها خیلی بد هستند اما ما خوبیم اصلا قوانین را زیر پا نمی گذاریم اصلا ادم نمی کشیم انگار اصلا زمان جنگ نیست و ما ها هم معصومیم

بسمه تعالی

با سلام

آقا رضای گل، پسر خوب متاسفانه از این کامنتت بر میاد که با خودت دچار پارادوکس هستی! نه عزیز دید شما جسارتا دید خوبی نیست که این سریال رو با فیلمهای اکشن غربی که ظاهرا زیاد میبینی مقایسه کنید. اینجا ایران است و جنگ و شخصیتهاش هم ایرانی با خصوصیات مخصوص به خودش با اعتقادات و آرمانهای مخصوص به خود.اینکه در هر فیلم و سریال توجه به عشق و ....جزو لا ینفک ساختمانی اون شده و اینکه آیا درست هست یا نه بحث من نیست. بلکه باید بدونیم که این سریال سعی شده بر اساس مستندات و دور از غلو و بزرگنمایی غیر واقع و نیز کوچک انگاری ساخته بشه. حالا اگر ضعفهایی در لوکیشن ها و جلوه های ویژه اش دیده میشه این هم یک بحثی جداست منتها در محتوا نمیشه و نباید از حقیقت شخصیت فاصله گرفت که همینطور بوده. باور کنید با شناختی که خود این حقیر از اون شهید بزرگوار دارم و از بچه های رزمنده در همون زمان دیدم اصلا و ابدا فرشته سازی نشده بلکه خیلی از زوایا و سجایای اخلاقی و سلوکی این عزیزان هم مغفول مانده. شهید بزرگوار بابایی قطعا فرشته نبود بلکه یک انسان بود . یک انسان واقعی. که این مقامی بسیار بالاتر از فرشتگان دارد.(بالاخره تکلیف ما رو روشن کن میخواستند شهید بابایی رو فرشته نشون بدن یا خود ما رو؟؟؟!!!!!)

بعد هم عزیز،یعنی شما میگی عراقیهای اون زمان متجاوز و بد نبودند!!!؟؟؟ و خوب بودند؟؟؟؟!!!!
ما قوانین رو زیر پا گذاشتیم؟؟؟؟!!!!! آدم نمیکشیم یعنی چی؟؟؟!!!! یعنی اگه دشمن بهت حمله کرد و قصد جون و مال و ناموس و دین و کشورت رو کرد بریم نازش کنیم؟؟؟!!! خوب بودن و فرشته بودن یعنی این؟؟؟!!!!آیا معصوم(ع)، دشمن دین و ناموس و اعتقاد و کشورش رو نمیکشه؟؟؟!!!

میدونم که منظور شمای عزیز این نبود و فقط برداشت شخصیتون رو از حالت سریال بیان کردید که البته این میتونه از عدم شناخت کافی ابعاد شخصیتی آن بزرگوار و دیگر شهدا و رزمندگان اسلام و دفاع مقدس نشأت گرفته باشه.باز هم جسارت من حقیر و ببخشید. محض تلنگر عرض کردم.وگرنه مطمئنم که خود شما جواب سوالهای فوق رو بخوبی میدونید.

یا علی مدد.
عشق و معرفت حسین(ع) و مهدی فاطمه(عج) ضامن پیروزی و قوام و بقای ماست.

به کاوش مژه از گور تا نجف بروم...........اگر به هند خاکم کنی یا به تتار 
Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران
سپاس‌های ارسالی: 336 بار
سپاس‌های دریافتی: 583 بار

پست توسط نجف47 »

gurkha نوشته شده:با سلام
دوستان یه مسئله جالبی که دیشب دیدم این بود که وقتی اف 14 روی هواپیمای دشمن از فاصله نزدیک قفل حرارتی کرد به جای سایندوایندر از اسپارو استفاده کرد .

بسمه تعالی

با سلام

دقیقا. خوب اشاره کردید. در ضمن دقت کردید به مدل فونیکسهایی که نشون داد برای لود روی تامکتها آورده بودند؟! مدل سی!!! و تر و تمیز و سر حال به نظر میومد!!

یا علی مدد.
عشق و معرفت حسین(ع) و مهدی فاطمه(عج) ضامن پیروزی و قوام و بقای ماست.

به کاوش مژه از گور تا نجف بروم...........اگر به هند خاکم کنی یا به تتار 
Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: iran
سپاس‌های ارسالی: 3296 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار
تماس:

پست توسط Cloor Master »

جناب اول اینکه اسم من رازاتس است نام یکی از فرماندهان ارتش ساسانی دوم اینکه منظور از پارادوکس با خودم را نفهمیدم چون من الکی حرف نزدم سوم از کی تا حالا اعتقادات ارمان های ما شده عشق عشق بازی چهار اینکه یک بار دیگه پست من را بخون بعد بیا دربارش نظر بدد من دقیقا منظورم را نوشتم هیچ اشکالی توش نیست چون من کاملا توش بیان کردم که تو همه فیلم ها ما ایرانی ها نسبت به عراق فرشته هستیم پنجم اینکه عراق حمله کرد ما هم دفاع این قانون هر جنگه که یکی حمله کند یکی دفاع ما هم در برابر توپ تانکه عراق دفاع کردیم اما نه با قربونت برم ما هم ازشون تیکه پاره کردیم کور کردیم شل کردیم و... نه فقط اونا تو کدوم یک از این فیلم ها نشون داده تا حالا تو یک فیلم نشون داده که عراقیه دارد از درد زمین را گاز می گیرد یا دست پاش قطع شده دارد جون می کند تو هیچ فیلمی نشون نداده ششم اینکه من گلم از بابایی نیست چون یک کتاب ازش دارم گله از اون دارم که تهیه کننده برا پول در اوردن نصف فیلم را به بابایی ربط داده درباره بکش بکششم ببین اگه در قسمت های اینده یک تصویر درست حسابی از عملیات های بابایی نشون می دهد یا نه
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 2980 بار
سپاس‌های دریافتی: 3335 بار

پست توسط morteza tomcat »

سلام
اگر اشنباه نکنم از 3 فروند اف 14 که پرواز کردن یکیشون مجهز به مخازن سوخت اضافه بود :-( :-( :-(
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 31 بار
سپاس‌های دریافتی: 465 بار

پست توسط sabalan1400 »

سلام دوستان ، نیروی هوایی با سیستم بسیار ÷یچیده حفاظتی اش هیچگاه اجازه ساخت فیلم به معنای روایت واقعی رخداد ها و فرآیندهای نظامی این سازمان را نمی دهد . داستانی فانتزی که جلوه هایی از نیروی هوایی و زندگانی کی خلبان را داشته باشد . شما توقع دارید آموخته های دافوس مو به مو در فیلم تشریح داده شده و چگونگی پدآفند و آفند و ریز عملیاتهای هوایی نمایش داده شود . انتظار بی جایی است .
شهید بابایی فرشته ای در قالب انسان بود ..... برای فرشته شدن حتما که نباید دو بال پروانه ای داشت . بزرگترین جهاد تسلط بر روان و مولفه های نفس است .
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2040 بار

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

متاسفانه همه صحنه های اف-14 که مخزن سوخت اضافی داشت مونتاژی بیش نبود
حتی صحنه ی روی زمین که اسپاروها رو روی درب محفظه ارابه فرود چپ و راست مونتاژ کرده بودند
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 171 بار
سپاس‌های دریافتی: 118 بار

پست توسط F-14A »

تصویر
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

MOHAMMAD JAFAR نوشته شده:متاسفانه همه صحنه های اف-14 که مخزن سوخت اضافی داشت مونتاژی بیش نبود

حتی صحنه ی روی زمین که اسپاروها رو روی درب محفظه ارابه فرود چپ و راست مونتاژ کرده بودند

در قسمت گذشته تامکتها را از فاصله نزدیک با مخزن سوخت اضافی روی باند هم نشان داد .
که مشخص بود که مونتاژی نبوده است .
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 2980 بار
سپاس‌های دریافتی: 3335 بار

پست توسط morteza tomcat »

یعنی مشه نتیجه گرفت اف 14 به مخازن سوخت مجهز شدن و کم پیدا بودنشون به خاطر انجام اورهال و بهبود سیستماشونه؟
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”