نقد سریال شوق پرواز

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 69 بار

نقد سریال شوق پرواز

پست توسط ghosseh »

دوستانی که اطلاع دارند لطفا بنده رو نیز راهنمایی کنن....
تصویر

تو قسمت جمعه شب ( دیشب ) روی میز کار شهید عباس بابایی ماکت mig-29 گذاشتن ...

تصویر
[SIZE=150]
[COLOR=#548dd4]1-
مگه دوره قبل از شهادت ( شهید بابایی ) ... یعنی همان اوایل جنگ ایران از میگ 29 استفاده میکرده ...؟

2-
یا چرا موقع پرواز عباس در آخر سریال بعد از بسته شدن شیشه کاکپیت ... اون پلکانی که روی خوده بدنه هواپیما برای راحتی سوار شدن تعبیه شده جمع نشد و هواپیما شروع به حرکت کرد ... پس مهندس پرواز کی اونو میبنده ... با پله باز پرواز میکنن ؟  
  تصویر

یا من یادم نیست یا سوتی کارگردان و دست اندر کارانه ...... کدومش درسته ؟
تصویر

انقدر بی دقتی ...؟
تصویر
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1072 بار
سپاس‌های دریافتی: 1014 بار

Re: نقد سریال شوق پرواز

پست توسط arash128 »

دقیقاً من هم ماکت میگ رو دیدم،جالب تر از اون این بود که وقتی داشتن هواپیمارو مسلح می کردن ، موشک فونیکس رو روی هواپیما می بستن!!!اما وقتی هواپیما ها داشتن تاکسی می کردن هیچ کودومشون مسلح نبودن :::P
به آن بندگانم که اسراف به نفس خویش کردند بگو هرگز از رحمت خدا نا امید مباشید،البته خدا همه گناهان شما را خواهد بخشید که او خدایی بسیار آمرزنده و مهربان است سوره مبارکه زمر آیه شریفه 153
Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1604 بار
سپاس‌های دریافتی: 2353 بار
تماس:

پست توسط Ph.Sepehr »

دوستان یه گاف دیگه هم دادن.زمانی که عباس بابایی به دفتر سرهنگ سلطانی رفت،(البته نمیدونم کدوم قسمت بود)یه عکسی در دفتر بود که عباس بهش خیره شدو عکس چندین فروند میگ 29 بود. :D البته من تموم گاف هایی که تا اینجا دادن رو در سایت مجموعه نوشتم.انشاالله که بهتر بشه. :-)
راستی یه سوال،مگه اصفهان میگ-29 داره؟ :grin:
[External Link Removed for Guests]

وقتی انسان نمی تواند کلمات مناسب برای بیان احوالش بیابد چه شکنجه ای را تحمل می کند
shapooor
Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: iran
سپاس‌های ارسالی: 3296 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار
تماس:

پست توسط Cloor Master »

این که خوبه ادم هایی که خیلی دقیقا متوجه می شند یک گافی توش دادند اساسی و اون این بود که وقتی عباس بابایی خلبان اف ۵ بود اون رفیقش بود اکبر عبدی بهش گفت عباس جان تو باید خلبان اف ۱۴ و اف۱۸ و اف ۲۲ و اف ۳۵ بشی اف۵ برات کمه نمی دونم سی سال پیش کارکنان نیرو هوایی چشم بسته قیب می گفتند یا سریال گاف داده
اخراج شده
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 25 بار
سپاس‌های دریافتی: 70 بار
تماس:

پست توسط mahdionline71 »

واقعا گفت F35 و F22؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
كسی كه سلاحهای خود را رها كرده و ناله كنان می گوید نمی توانم، از من ساخته نیست وبدشانسم، ترحم انگیزترین مخلوق دنیاست.((لاواتر))
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present »

بله منم شنیدم . از اونجایی هم که میدونستم از این گاف ها زیاد می دند و روی اعصاب آدم راه می رند فقط دو یا سه قسمتش رو دیدم و تصمیم گرفتم که داستان زندگیش رو به صورت مقاله در همین انجمن بخونم تا بشینم و فیلمش رو نگاه کنم
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1604 بار
سپاس‌های دریافتی: 2353 بار
تماس:

پست توسط Ph.Sepehr »

واقعا گفت F35 و F22؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله گفت ولی من به این حساب گذاشتم که این ارقام رو همینجوری گفت،نه از روی علم غیب و آینده بینی یا گاف دادن. :-)

وقتی انسان نمی تواند کلمات مناسب برای بیان احوالش بیابد چه شکنجه ای را تحمل می کند
shapooor
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7452 بار
تماس:

پست توسط DJ Dani »

واقعا این سریال جز یک افتضاح چیز دیگری نیست.
اگر بخواهم از آن ایراد بگیرم خیلی خیلی می توانم موارد مختلف را بیان کنم.
البته که اگر برخی موارد را به پای توانایی های ضعیف بگذاریم که 100% چنین نیست و نداشتن آگاهی.
اما اگر 10% هم به صحبت های مشاوران این سریال توجه می کردند چنین اتفاقاتی رخ نمی داد و حداقل کمتر می شد.
سوختگیری در شب...!
صحبت های بین فرماندهان پایگاه و یک خلبان درجه پایین...!
عملیات 140 فروندی...!
پرواز MiG-29...
خوب نمی شود انتظاری بیشتر هم داشت...از ابتدا هم مشخص بود فیلم به چنین وضعیتی در می آید,وقتی قرار است یک فرشته بسازیم باید چنین کارهایی هم انجام داد...واقعا نمی دانم اگر خصوصیات را بیان می کردند و اینقدر موضوع را بزرگ نمی کردند بهتر نبود؟
فقط محض اطلاع عرض کنم تصاویری که در آنها میگ 29 چه به صورت ماکت یا بر روی دیوار می بینید در پایگاه یکم شکاری مهرآباد تهران فیلم برداری شده و متاسفانه به خودشان زحمت ندادند حداقل آن ماکت را از روی میز بردارند.
علت هم مشخص است...مردم ما اطلاعی از هوانوردی نظامی از نظر تهیه کنندگان فیلم ندارند...خوب از نظر خیلیها این موارد آهن پاره بیش نیست!
نه به آن IIAF قسمت های پیشین نه...!
واقعا اگر هرکسی ناراحت باشد به پای خلبانانی که در این مجموعه نقش داشتند و خون دل خوردند نمی رسد,خدا به این عزیزان صبر عطا کند تا هرچه زودتر این مجموعه تمام شود.
جدا تاسف آور است.
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

پست توسط 1+7 aban »

اصل داستان ایراد داره.راستشو بکیم.
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

پست توسط Sami 1993 »

قبل پخش فکر می کردم که حداقل این سریال از آثار گذشته درباره نیروی هوایی و هوانیروز ( حمله به اچ 3 ، سیمرغ ، سریال شهید دوران و...... ) از لحاظ کمی و کیفی بهتر باشد ولی در عمل آثار قبلی بسیار بهتر از این سریال اند.
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

پست توسط samsun »

تازه به این گاف ها به گاف استتار F-14 های زمان جنگ با استتار الان هم دقت کنید. زمان جنگ F-14 ها از رنگ آبی آسمانی برای استتار استفاده نمی کردند و از استتاری شبیه به F-4 استفاده میشد !! :grin:

حضرت علی (علیه السلام):

مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

پست توسط Qaher1406 »

DJ Dani نوشته شده:خوب نمی شود انتظاری بیشتر هم داشت...از ابتدا هم مشخص بود فیلم به چنین وضعیتی در می آید,وقتی قرار است یک فرشته بسازیم باید چنین کارهایی هم انجام داد...واقعا نمی دانم اگر خصوصیات را بیان می کردند و اینقدر موضوع را بزرگ نمی کردند بهتر نبود؟

با سلام
دوست عزیزتصویر
میشه بفرمایید کجای این سریال فرشته سازی بود یا کجاش اغراق بود این سریال که درواقع بازسازی خاطرات این شهید است دراین سریال من چیزی به اسم فرشته سازی یا اغراق نمیبینم لطفا روشن کنین دقیقا کجاش فرشته سازی ا است
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”