دعوای ال ها بر سر ارثیه!!!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 5 آذر 1385, 12:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

دعوای ال ها بر سر ارثیه!!!!

پست توسط HASAN BARATY »

ادعاهای امیر قطر در مورد حق خاندان وی برای به دست گرفتن قدرت در عربستان سعودی و سلب قدرت از آل سعود، خشم خاندان حاکم عربستان را برانگیخت.
هفته‌نامه فلسطینی "المنار" نوشت که یک دیپلمات فرانسوی ادعاهای امیر قطر در مورد حق خاندان وی برای به دست گرفتن قدرت در عربستان را به آل سعود منتقل کرده و خشم آنها را برانگیخته است.
یک منبع آگاه در پاریس و نزدیک به دایره امور خاورمیانه وزارت خارجه فرانسه گفت که امیر قطر اخیرا در ضیافت شام با دو مقام فرانسوی گفته است که "آل ثانی" خاندان وی حق دارند قدرت را از آل سعود در عربستان بگیرند.
امیر قطر همچنین تاکید کرده است که اصالت خانوادگی وی از نجد در حجاز است و جد بزرگ وی "حمد آل ثانی" از نجد مهاجرت کرده است بنابراین فرزندان و نوادگان وی حق دارند به هر شیوه ممکن زمام امور را در عربستان به دست بگیرند.
بنابر این گزارش این اظهارات امیر قطر به گوش حاکمان عربستان رسیده و آنها اقدامات تحریک‌آمیز علیه آل ثانی در قطر را افزایش داده‌اند و برخی از فرزندان آل سعود را به سوء استفاده از بیماری و وخامت حال ملک "عبدالله بن عبدالعزیز" برای پیروی از خاندان آل ثانی و تبعیت از دستورات واشنگتن متهم کردند.تصویرتصویرتصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1653
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5773 بار

Re: دعوای ال ها بر سر ارثیه!!!!

پست توسط shafagh »

اصولا در بین خاندان ال سعود تفرقه بوجود امده است این تفرقه از زمان مرگ فهد حادث شد اما علنی نبود امروز بمرور پوسیدگی درونی نظام 150 ساله آل سعود بیشتر معلوم می شود و با این شرائط ممکن است بزودی شاهد یک سری حرکت های مردمی در عربستان باشیم زیرا وقتی مردم پی به ضعف دستگاه حکومت های جبار بردند بمرور بیدار و بیدارتر می شوند و انقلاب اسلامی شکل می گیرد . از اشتباهات بزرگی که حکومت آل سعود در سال های اخیر مرتکب گردید اعزام نیروی سرکوب به بحرین برای مقابله با مردم این کشور بود این اقدام برای آل سعود در حکم خودکشی بود زیرا با جنایات نیروهای سرکوب گر سعودی علیه توده های مردم بحرین شعاع انقلاب اسلامی از بحرین به عربستان کشیده خواهد شد و چنین انقلابی با تششط حاکم بر خاندان سعودی و توجه مردم عربستان به وضعیت نابسامان دستگاه حکومت قریب الوقوع خواهد بود
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”