مقایسه تفنگداران دریایی ايران و امريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي دريايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

پست توسط Shahbaz » جمعه 15 شهریور 1387, 11:16 pm

پس از طي اموزش تفنگداران افراد برگزيده براي طي دوره تکاوري انتخاب مي شوند

در واقع تکاوران اموزشهاي متنوع تر و بيشتري راي طي ميکنند
و همچنين اموزشهاي قبلي را بصورت تخصصي تر و حرفه اي تر ياد مي گيرند
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 121 بار
سپاس‌های دریافتی: 97 بار

Re: مقایسه تفنگداران دریایی ايران و امريکا

پست توسط alireza.z » یک شنبه 8 شهریور 1388, 7:14 pm

دوستان عزیز ، ضمن خسته نباشید خدمتتان عرض کنم من 18 ماه در جنگ ایران وعراق حضور داشتم. در واقع ما با ارتش عراق و تکنولوژی ارتش چند کشور بزرگ که یکیشون همین ارتش آمریکا که شما خیلی بزرگش کردین می جنگیدیم مطمئن باشید اگر بازهم جنگ بشه ما از اونا سرتر هستیم .من اینو با چشمام بارها دیدم چون بسیجیهاوارتش ما قدرت نظامیشون را با نیروی ایمان در برابر دشمن بکار میبردند.همه چیز یک ارتش فقط لباس وتجهیزات نیست. ضمن اینکه دانش نظامی فرماندهان ارتش وسپاه ما خیلی بالاتر از اوناست. نمونه اش عملیات والفجر8 وکربلای 5 بود. چون حالاحالاها نمیتونن بفهمن از کجا وچه جوری خوردن. با تشکر از همه شما دوستان عزیز

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6683 بار
سپاس‌های دریافتی: 12078 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » یک شنبه 8 شهریور 1388, 9:42 pm

ببخشید اسم چند تا از تجهیزات نظامی عراق که ساخت آمریکا بود رو بنویسید .
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

New Member
سپاس‌های ارسالی: 21 بار
سپاس‌های دریافتی: 23 بار

پست توسط iranian.empire » دو شنبه 9 شهریور 1388, 1:53 am

لطفا از دادن پستهای احساسی بپرهیزید تا از جنبه ی علمی و تخصصی بحث کاسته نشود و تاپیک منحرف نشود. ما هر چقدر هم از نظر ایمان قوی باشیم باز هم به سلاح و امکانات پیشرفته در دنیای امروز نیازمندیم پس نباید فقط به داشتن نیروی ایمان تکیه کرد باید هرچه سریع تر به تجهیز مرزداران و نیروهای نظامی کشور همت گماشت.یکی از اصول نظامی در هر عملیات دادن کمترین تلفات در رسیدن به هدف است ، مثلا ما باید سربازان خود را به جلیقه های زد گلوله مجهز کنیم
در راه تو کی ارزشی دارد این جان من/پاینده باد خاک ایران من

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران / م انقلاب
سپاس‌های ارسالی: 88 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط vahidm007 » چهار شنبه 11 شهریور 1388, 8:27 am

در اولین نوشته این تایپیک مقایسه ای رو دیدم که خیلی میبخشیدا مزحک و خنده دار بود!!
مقایسه ای احساسی و نشات گرفته از چند تا فیلم هالیوودی اکشن که نشون میدن تفنگداران دریایی امریکا با تمام تجهیزات مدرنشون یه پایگاه نظامی دشمن رو منهدم میکنن و بدون تلفات به مقر خودشون برمیگردن...!!! :???: :zz: ::do ::do ::do
متاسفانه در این تایپیک عده ای بدون داشتن حتی ذره ای اطلاعات از یگان های ارتش و یا کل نیروهای مسلح ، اظهار نظر های عجولانه و سطحی درباره بعضی از یگان های ارتش دارند...!!! :x

لازم به ذکر است که همان تفنگداران دریایی ایالات متحده امریکا و همچنین تفنگداران انگلستان ، هر کدام یکی دوبار توسط نیروهای مسلح ایرانی به دلیل ورود غیر مجاز به آبهای سرزمینی ایران ، دستگیر شده اند!...
در آخرین باری که تفنگداران دریایی انگلیس توسط پاسداران دریایی ایران ، بدون هیچ مقاوتی دستگیر شدند!، یکی از آن تفنگداران انگلیسی که به رویال مارینس (Royal Marines) معروف هستند ، خود را از شدت ترس خیس کرده بود (به خودش شاشیده بود!!) ...
تصویر

باز هم باید متذکر شوم که تفنگداران دریایی امریکا برای طی دوران آموزش تکمیلی به انگلستان فرستاده میشوند تا آموزش های بیشتری ببینند...!!
پس با این حساب دیگر جای هیچ کلام و سخنی درباره تفنگداران امریکایی و انگلیسی باقی نمیماند.

اگر یه مقدار بیشتر با نیروی دریایی و رسته تفنگداران دریایی آشنایی داشتید ، اون موقع متوجه قدرت رزم دریایی ایران میشدید...
کلیه عملیات های دریایی و عملیات های خرابکارانه در مرزهای آبی و یا سواحل دشمن را تفنگداران دریایی انجام میدهند.

در ضمن تحمل بالای شرایط سخت یکی از امتیازهای کل نیروهای مسلح ایران میباشد! که انجام عملیات نظامی را در هر آب و هوایی قابل اجرا میسازد... و همچنین در مقابل با تحمل کم نیروهای امریکایی در برابر شرایط سخت آب و هوایی و همچنین نداشتن روحیه و انگیزه در آنان شاهد هستیم...

من به شخصه آموزشگاه تفنگداران دریایی ارتش و سپاه پاسداران را دیده ام؛
مرکز آموزش تفنگداران دریایی ارتش واقع در منجیل، از نظر آموزشی و امکانات در خاور میانه و منطقه نمونه و تک است...
اما متاسفانه مرکز آموزش تفنگداران دریایی سپاه پاسداران واقع در زیبا کنار استان گیلان ، هم از نظر آموزش و هم از نظر امکانات بسیار سطح پائین بود!. که جای تاسف دارد... در ضمن من به چشم دیدم که به چه راحتی میشد وارد این پادگان شد و عملیات خرابکارانه ای انجام داد!!! بدون اینکه کسی متوجه حضور شخص وارد شونده و یا دشمن نفوذی شود!!

((( علم اگر در ستاره سهیل باشد مردمانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد )))

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
یا علی جان مقتدای من توئی

New Member
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط iri.navy » سه شنبه 3 آذر 1388, 3:51 pm

سلام
میخواستم بدونم در زمان شاه تکاورا هم مثل بقیه افراد در خارج آموزش میدیدند و دیگر اینکه آیا هموز هم به خارج اعزام میشوند . چون تا توانایی رزمی تکاورا در زمان جنگ خیلی زیاد بود . {به گفته ی ناخدا یکم صمدی فرمانده ی تکاوران بوشهر در زمان جنگ }

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران / م انقلاب
سپاس‌های ارسالی: 88 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط vahidm007 » چهار شنبه 8 اردیبهشت 1389, 1:12 am

iri.navy نوشته شده:سلام
میخواستم بدونم در زمان شاه تکاورا هم مثل بقیه افراد در خارج آموزش میدیدند و دیگر اینکه آیا هموز هم به خارج اعزام میشوند . چون تا توانایی رزمی تکاورا در زمان جنگ خیلی زیاد بود . {به گفته ی ناخدا یکم صمدی فرمانده ی تکاوران بوشهر در زمان جنگ }

سلام دوست عزیز
در زمان شاه ملعون [ربع پهلوی] ، برای آموزش تکاوران تیپ 23 نوهد ارتش شاهنشاهی و دیگر یگان ها، مربیانی از انگلیس و ایالات متحده و برخی از کشور های اروپایی به ایران اعزام میشدند تا مسئولیت آموزش و آمادگی نیروهای تکاور را برعهده بگیرند.

امّا با پیروزی انقلاب باشکوه ملّت شریف ایران در سال 57 ، تصمیم بر آن بوده و هست که ملّت ایران در همه امور خودکفا باشند؛ و دست بیگانگان را که فقط به دنبال منافع کثیف خودشان هستند ، از ایران قطع شود.

به همین علت با وقوع جنگ تحمیلی هشت ساله و تجربیات بسیار مهم نیروهای مسلح؛ تمامی آموزش های نظامی در حال حاضر در داخل کشور و در سطح بالایی از نظر کمّی و کیفی انجام میگیرد.

آموزش های تکاوران نیروهای زمینی و دریایی نیز در داخل کشور انجام میشود.

در حال حاضر کشورمان «جمهوری اسلامی ایران» آمادگی آموزش نیروهای دیگر کشورهای دوست و برادر خود را دارد؛ حتّی در رسته های خلبانی بالگرد و هواپیما ...

نیروهای ویژه و تکاوران جمهوری اسلامی ایران، از آمادگی لازم برای مقابله با هر نوع تهدید امنیتی و دفاعی برخوردارند.
((( علم اگر در ستاره سهیل باشد مردمانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد )))

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
یا علی جان مقتدای من توئی

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2143 بار
سپاس‌های دریافتی: 7626 بار
تماس:

پست توسط HORLIKAN » پنج شنبه 9 اردیبهشت 1389, 10:42 am

مقايسه تئوري با مقيسه عملي زمين تا اسمون هفتم فرق ميكنه

اگه قرار به سنجش بايد تو ميدون جنگ مقايسه كرد

البت فكر كنم ايران تو اين قسمت حرفي براي گفتن داره
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 3003 بار
سپاس‌های دریافتی: 602 بار

پست توسط chad » پنج شنبه 9 اردیبهشت 1389, 6:45 pm

.

در ضمن تحمل بالای شرایط سخت یکی از امتیازهای کل نیروهای مسلح ایران میباشد! که انجام عملیات نظامی را در هر آب و هوایی قابل اجرا میسازد... و همچنین در مقابل با تحمل کم نیروهای امریکایی در برابر شرایط سخت آب و هوایی و همچنین نداشتن روحیه و انگیزه در آنان شاهد هستیم...

اين تحمل تكاورهاي دريايي ارتش مديون اموزش و طبيعت سركش منجيل هست.در هواي خوب و حالت عادي 15دقيقه ايستادن در اونجا خيلي دشواره حالا چه برسه در همچين شرايطي اموزشهاي تكاوري انجام بشه.

New Member

پست توسط Alireza B.W » سه شنبه 15 تیر 1389, 11:38 pm

فکر کنم امریکا با اسراییل فرق داشته باشه !
تجهیزات اسراییل کجا تجهیزات امریکا کجا !

New Member
سپاس‌های ارسالی: 20 بار
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

پست توسط esmaeilsalehi » سه شنبه 22 تیر 1395, 9:23 pm

سلام چند بار بگم وقتی نمیدونین چیزی نگین من خودم نیوی ام سلاح برنده در جنگ عشق به وطنه و بس

ارسال پست

بازگشت به “ادوات دريايي”