بالگرد کی ماکس ، آماده پشتیبانی تفنگداران نیروی دریایی آمریک

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با بالگردهاي بدون سرنشين به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

بالگرد کی ماکس ، آماده پشتیبانی تفنگداران نیروی دریایی آمریک

پست توسط HGhana » چهار شنبه 7 دی 1390, 3:31 pm

 [FONT=Tahoma,sans-serif]تصویر  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]  لاکهید مارتین و بخش بالگرد سازی شرکت هوافضای کامان ، بطور مشترک موفق شدند ، قابلیتهای بالگرد بدون سرنشین K-Max (کی ماکس) را با هدف پشتیبانی آمادی سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا در پایگاههای خطوط مقدم عملیاتی در افغانستان ، به نمایش بگذارند .    


 [FONT=Tahoma,sans-serif lang=FA]در طول یک سری آزمایشات پروازی در دمای زیر صفر که در مکان تحقیقات علمی ارتش در ناحیه داگوی انجام گرفت ، قابلیتهای پروازی مستقل ، کنترل از راه دور (در دید مستقیم) و خارج از دید (مبتنی بر هدایت از طریق ارتباطات ماهواره ای) کی ماکس به نمایش گذارده شد .       [FONT=Tahoma,sans-serif lang=FA]آقای دن اسپور ، معاون بخش سامانه های هوایی ماموریتی و ابزارآلات حسگر شرکت لاکهید مارتین در شهر نیویورک می گوید : ما ، در بازه زمانی سه روزه ای که برای نمایش تجربی کی ماکس در نظر گرفته بودیم به قابلیتهایی بیش از آنچه که مورد انتظار بود ، دست یافتیم . این سامانه بموازات انجام مجموعه ای دقیق از سناریوهای پشتیبانی آمادی از پیش برنامه ریزی شده ، اپراتور زمینی را قادر ساخت تا ضمن نظارت به پیشرفت کار ، تنظیمات لازم در خصوص تغییر موقعیت بالگرد را در هنگام درخواست پشتیبانی از سوی تفنگداران نیروی دریایی ، به انجام رساند .      [FONT=Tahoma,sans-serif lang=FA]ویژگیهای عملکردی که در جریان پرواز نمایش تجربی کی ماکس در نظر گفته شده بود عبارت بودند از : پرواز در حالت معلق (هاور) در ارتفاع 12 هزار پایی با باری به وزن 1500 پوند در وضعیت اسلینگ (اتصال به حلقه بار) و حمل و تحویل 3000 هزار پوند کالا در یک بازه زمانی 6 ساعته به یک پایگاه عملیاتی خط مقدم ( در یک پرواز رفت و برگشت 300 ناتیکال مایلی ) که پرواز و تحویل دقیق بار در شرایط روز و شب و برنامه ریزی طرح جدید در سامانه مدیریتی ماموریتی در هنگام پرواز شب بوسیله کنترل کننده زمینی صورت می گرفت .  
 [FONT=Tahoma,sans-serif lang=FA]نمایش تجربی اختیاری که توسط گروه فنی کی ماکس در نظر گرفته شده بود ، بکار گیری تسمه ی گردان چهار قلابی بود که حمل بار مضاعفی را در طول یک پرواز ممکن می ساخت . بالگرد با باری به وزن 3450 پوند به پرواز در آمده و به سه مختصات تحویل بار از پیش برنامه ریزی شده ، هدایت و سپس بطور خودکار در هر مکان ، حلقه بمنظور تحویل محموله ، آزاد می گردید . در همین راستا و بر مبنای درخواست مشتری ، چهارمین پرواز تحویل بار نیز بصورت کنترل دستی و توسط اپراتور زمینی صورت گرفت . [FONT=Tahoma,sans-serif lang=FA]       [FONT=Tahoma,sans-serif lang=FA]آقای سال بوردونارو رئیس بخش بالگرد سازی شرکت هوافضای کامان می گوید : سامانه بدون سرنشین ، بطور عملی سناریوهای مختلف پشتیبانی آمادی را هر بار همانطور که برنامه ریزی گردیده بود به انجام رساند . وی افزود : این قابلیت ، سپاه تفنگداران نیروی دریایی را قادر خواهد ساخت که توسط یک بالابرنده بدون سرنشین قوی آزمایش شده ، محموله های حیاتی را بدون نیاز به وسایل نقلیه زمینی و بالگرد سرنشین دار برای سربازان در میدان جنگ ، حمل نمایند .  
 [FONT=Tahoma,sans-serif lang=FA]گروه فنی کی ماکس ، این بالگرد را از سال 2007 تاکنون به مدت 400 ساعت در وضعیت بدون سرنشین به پرواز در آورده است . نمایش تجربی این وسیله پروازی ، قرارداد نیروی دریایی آمریکا به مبلغ 860 میلیون دلار را بعنوان پاداش برای سازنده کی ماکس (شرکت هوافضای کامان) در آگوست سال 2009 به ارمغان آورد .   [FONT=Tahoma,sans-serif]  سرنشین دار کی ماکس بیش از 250 هزار ساعت پرواز مستمر را بمنظور حمل بار برای صنایع ساختمانی و دریایی در سراسر جهان به انجام رسانده است .   
 [FONT=Tahoma,sans-serif][FONT=Tahoma,sans-serif lang=FA]  کامان ، در سال 1945 توسط آقای چارلز اچ کامان پیشگام حمل و نقل هوایی تاسیس شد و مقر آن در شهر بلومفیلد واقع در ایالت کانکتیکوت در ناحیه شمال شرقی آمریکا قرارد دارد . این شرکت با هدف تجارت در بازار توزیع صنایع هوافضایی و صنعتی ، به طور گسترده به تولید نیازمندیهای بازار اعم از یاتاقانهای هواپیماهای اختصاصی ، اجزای فلزی پیچیده و مرکب سازه های هوایی برای وسایل پروازی بال ثابت و گردان تجاری ، نظامی و عمومی ، ارائه راه حل های چاشنی برداری و مسلح سازی سامانه های موشکی و بمب برای ایالات متحده و متحدان نظامی آن ، انجام مقاطعه کاری برای صنایع بالگرد سازی و پشتیبانی از بالگردهای دریایی اس اچ 2 جی سوپر سیسپریت و کی ماکس (بالگرد باری نیمه سنگین) ، اشتغال دارد . این شرکت پیشرو در توزیع قطعات صنعتی ، نزدیک به 200 مرکز ارائه خدمات فروش مشتری و 5 مرکز توزیع در سراسر آمریکای شمالی را داراست .        [FONT=Tahoma,sans-serif lang=FA]لاکهید مارتین یک شرکت امنیتی جهانی با حدود 140 هزار کارمند در سراسر جهان است که بطور اساسی در حوزه های طراحی ، توسعه ، ساخت ، یکپارچه سازی و تقویت سامانه های فن آورانه پیشرفته ، تولید و ارائه خدمات ، فعالیت می نماید و مقر آن در شهر بتسدا در ایالت مریلند ایالات متحده آمریکا واقع است . فروش این شرکت در سال 2009 ، 2/45 میلیون دلار گزارش شده است .  
 [FONT=Tahoma,sans-serif lang=FA]  
 [FONT=Tahoma,sans-serif lang=FA][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “بالگردهاي بدون سرنشين”