سوسیس و کالباس گیاهی تولید می‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه 29 تیر 1390, 12:56 pm
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

سوسیس و کالباس گیاهی تولید می‌شود

پست توسط A3eman »

حاجی فرجی با تاكيد بر لزوم كاهش مصرف نمك در غذاي روزانه گفت: سديم تنها مربوط به نمك سر سفره نيست بلكه غذاهاي فراوري شده و آماده از سديم زيادي برخوردارند. در اين زمينه طرح توليد سوسيس و كالباس گياهي مطرح است چرا كه نمي‌توان چنين مواد غذايي را از مردم گرفت به اين ترتيب سوسيس و كالباس گياهي به زودي به كمك صنعت به مرحله توليد مي‌رسد.
به گزارش ايسنا، دكتر حاجي فرجي در نشست خبري هفته بسيج آموزش تغذيه صحيح با هشدار نسبت به زندگي ماشيني و صنعتي و به دنبال آن افزايش روند چاقي و اضافه وزن در كشور گفت: بيش از ۵۰ درصد سنين نوجواني تا كهنسالي كشور دچار چاقي و اضافه وزن هستند. چاقي عوارضي نظير ديابت، بيماري‌هاي قلبي - عروقي، بيماري‌هاي كبدي و ... را به دنبال دارد.

وي با اشاره به تحقيق صورت گرفته در مهدكودك‌هاي تهران، گفت: اين تحقيق در كودكان زير سن دبستان انجام و مشاهده شد كه كودكان شش ساله‌اي در تهران وجود دارند كه وزنشان به ۷۰ كيلوگرم مي‌رسد. اين مسئله يك هشداراست. علت اين موضوع منشاء ژنتيكي نيست بلكه آموزش نادرست، سبك زندگي اشتباه، عادات تغذيه‌اي غلط و فعاليت بدني ناكافي است كه بايد تغيير جدي در اين زمينه ايجاد شود. اين تحقيق اضافه وزن، چاقي و بيماري‌هاي همراه آن از جمله قند خون، چربي خون و همچنين آنزيم‌هاي كبدي در اين كودكان مشاهده شد.

وي با تاكيد بر لزوم مصرف ميوه و سبزي به حد كافي گفت: مصرف ميوه و سبزي دريافت انرژي روزانه را كنترل مي‌كند. اين در حاليست كه در توليد اين محصولات دقت نمي‌شود و اين محصولات معمولا به سموم دفع آفات آلوده هستند.

۹۰ درصد كودكان و نوجوانان كشور با كمبود ويتامين D و كلسيم مواجه هستند

بيماري‌هاي سيستميك و ام . اس از عوارض كمبود ويتامين D و كلسيم است

حاجي فرجي نسبت به كمبود ويتامين D و كلسيم در افراد جامعه هشدار داد و گفت: ۹۰ درصد نوجوانان و كودكان كشوردچار كمبود ويتامين D هستند. وضعيت موجود از لحاظ كلسيم و ويتامين D بسيار هشدار دهنده است؛ چرا كه كمبود ويتامين D، بحث بيماري‌هاي سيستميك، ام اس و غيره را مطرح مي‌كند و اين بيماري‌ها به دريافت ناكافي ويتامين D ارتباط دارند. از طرف ديگر امروزه به دلايل مختلف از نور آفتاب نيز بهره‌اي نداريم.

شير مدارس تامين كننده نياز دانش آموزان به ويتامين D و كلسيم نيست

غني سازي شير و آب ميوه به ويتامين ‌D و كلسيم در انتظار طرح در شوراي سياستگذاري سلامت

وي با اشاره به توزيع شير در مدارس كشور گفت: شيري كه در مدارس كشور توزيع مي‌شود تامين كننده نياز دانش آموزان به ويتامين D و كلسيم نيست. به اين منظور پيشنهاد غني سازي شير با ويتامين D و كلسيم و همچنين غني سازي آبميوه با ويتامين D و كلسيم داده شده است. اين پيشنهاد بايد در شوراي سياستگذاري سلامت مطرح شود. اگر اين موضوع به تصويب برسد كمك جدي در كاهش كمبود ويتامين D و كلسيم در دانش آموزان دارد. همچنين غني سازي شيرهاي يارانه‌اي نيز بسيار موثر خواهد بود.

وي از يبوست به عنوان يكي از مشكلات عمده در بزرگسالان ياد كرد و گفت: فعاليت بدني ناكافي و مصرف ناكافي ميوه و سبزيجات در اين زمينه موثرند.

نوشابه‌هاي انرژي زا تنها يك تبليغ است و واقعيت علمي ندارد

حاجي فرجي درباره مضرات نوشابه‌هاي گازدار و انرژي زا نيز گفت: اين نوشابه‌ها با وجود تمام مضرات به وفور وارد كشور مي‌شوند و در كشور نيز توليد مي‌شوند و سهمي از غذا و الگوي خانواده‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. نوشابه‌هاي انرژي زا تنها يك تبليغ است و واقعيت علمي ندارد. اين نوشابه‌ها عوارض دارند و بايد از سفره‌ خارج شود.

سوسيس و كالباس گياهي به زودي به مرحله توليد مي‌رسد

وي با تاكيد بر لزوم كاهش مصرف نمك در غذاي روزانه گفت: سديم تنها مربوط به نمك سر سفره نيست بلكه غذاهاي فراوري شده و آماده از سديم زيادي برخوردارند. در اين زمينه طرح توليد سوسيس و كالباس گياهي مطرح است چرا كه نمي‌توان چنين مواد غذايي را از مردم گرفت به اين ترتيب سوسيس و كالباس گياهي به زودي به كمك صنعت به مرحله توليد مي‌رسد.

بسياري از بيمارستان‌ها هنوز الگوي غذايي مناسبي ندارند

رييس انستيتو تحقيقات تغذيه و صنايع غذايي كشور همچنين درباره غذاهاي بيمارستاني نيز گفت: بسياري از بيمارستان‌ها هنوز الگوي مناسب غذايي را ندارند. هر چند به ازاي تعداد مشخصي از تخت‌هاي بيمارستاني بايد يك كارشناس تغذيه حضور داشته باشد اما در بسياري از بيمارستان‌ها تنها يك كارشناس تغذيه فعال است. پروتكل‌هاي اين موضوع در حال شكل گيري است.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1663
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3402 بار
سپاس‌های دریافتی: 5784 بار

Re: سوسیس و کالباس گیاهی تولید می‌شود

پست توسط shafagh »

دیگه از بس غذاهای اختراعی خوردیم غذا های طبیعی از یادمون رفته ...... امان از دست این اداره بهداشت و سلامت و جامعه پزشکی با این دستوراتشون :::P .... همش میگن اینو نخورید اونو نخورید ....اون غذا چربی اشباع داره ...اون غذا امگا 2 اش کمه .....اون اوائل گفتند روغن حیوانی نخورید گفتیم چشم .....بعد گفتن روغن نباتی هیدروژنه نخورید گفتیم چشم ......حالا میگن اصلا روغن نخورید مجبوریم بگیم چشم ...
بجای قند و شکر کیشمیش و خرما مصرف کنید چشم.......نانوایی موظف به پختن نان بی نمک شده اند چشم ...... ساندویچ نخورید چشم.....
شیر بی رمق ( فاقد مواد لازم ) مصرف کنید چشم....... ماست پاستوریزه که مثل حلوا ارده کش میاد بخورید چشم ...... شیرینی مضره چشم.....شکلات ، پفک،چیپس ، آجیل، ابنبات، خود نبات، کنجد،برنج ، زولبیا، شیره انگور و خرما ، دیزی و غیره و غیره نخورید چشم ......حالا هم بجای کالباس گوشت کالباس گشنیز و شوید بخورید چشم ......خدمت عزیزان جسارت نباشه.... اخه قربان شما برم مگه ما گوسفندیم که جز سبزیجات چیزی نخوریم.....ما که تو این وسواس ها و کشفیات پزشکی و سلامت جون به لب شدیم :::P
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”