ریال بی ارزش ترین پول رایج منطقه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 875
تاریخ عضویت: جمعه 4 بهمن 1387, 7:36 pm
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 1385 بار
سپاس‌های دریافتی: 3738 بار
تماس:

ریال بی ارزش ترین پول رایج منطقه

پست توسط sayeh_roshan_1988 »

  گزارش خبرنگار اقتصادی پانا، نگاهی به ارزش ریال از 20 سال پیش یعنی از دلار 160 ریالی در اقتصادی ایران تاکنون نشان می دهد که سیاست های اقتصادی دولت ها همواره باعث کاهش ارزش پول ملی بوده است.

روند کاهش ارزش پول از یک سیکل ثابت تبعیت نمی کند و وجود نوعی تصاعد هندسی در نمودار کاهش ارزش ریال؛ از سیاست های ناگهانی و نا صحیح دولتها حکایت می کند.

بر اساس چشم انداز پنجم توسعه ایران باید در 20 سال آینده به قدرت اول اقتصادی منطقه تبدیل شود، اما رسیدن به این نقطه نیاز به یک واحد پول قدرتمند دارد.

جذب سرمایه گذار خارجی در ایران تنها زمانی رخ خواهد داد که سرمایه گذار خارجی بداند که ارزش سرمایه ای که به ایران می آورد در زمان خروج از ایران بیشتر شده است.

شرایط تورمی در اقتصاد وجود این نوع سودها را در هاله ای از ابهام قرار می دهد و محقق شدن آنها را با ریسک فراوان (که بیشتر سرمایه گذاران از این ریسک گریزان هستند) رو به رو می کند.

به همین جهت عراق تصمیم به حذف سه صفر از پول ملی خود(دینار عراق) گرفته تا به این وسیله میل سرمایه گذاران به حضور در بازار این کشور را بیشتر کند.

محمد باقر صدری در این خصوص به خبرنگار پانا می گوید: در حال حاضر ارزش ریال به حداقل رسیده و سیاست های اشتباه بانک مرکزی در نحوه مدیریت بازار روز به روز از ارزش ریال در براب سایر ارزها می کاهد.

وی با اشاره به تحریم های اخیر علیه ایران و تاثیر آن بر کاهش ارزش پول ملی گفت: تاکنون این تحریم ها آنقدر جدی نبوده که بتواند ارزش پول ملی را کاهش دهد اما سیاست هایی که از سوی بانک مرکزی برای مقابله با این تحریم ها در نظر گرفته شده به خودی خود عامل کاهش ارزش پول ملی شد.

این اقتصاددان خود تحریمی های داخلی مانند عرضه های ناپیوسته ارز از سوی بانک مرکزی، عدم گشایش ال سی و مواردی از این قبیل را عامل دامن زدن به شک در بازار ارز و کاهش ارزش ریال دانست.

بر این اساس باید باور کرد که اقتصاد ایران با ریال دیگر نمی تواند راه به جایی ببرد و نیاز به جراحی پولی و حذف صفر در آن دیده می شود.

حذف چهار صفر از پول ملی امسال از سوی بانک مرکزی ایران مطرح شد تا شاید به این وسیله بتواند آبرویی برای پول ملی ایران حاصل کند اما با توجه به روند فزاینده تورم آیا اجرای این طرح در شرایط کنونی توجیه اقتصادی دارد؟

بهتر است برای اجرای این طرح قدری تامل کنیم تا اقتصاد ایران از جراحی بزرگ هدفمندی عبور کند تا تورم ناشی از اجرای این طرح نیز فروکش کرده و پس از آن بتوان به اقتصاد کم تورم در سایه واحد پولی ارزشمند امیدوار بود.  
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

کارت پستال درخواستی اعضای سنترال
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1453
تاریخ عضویت: چهارشنبه 26 اسفند 1388, 11:17 am
سپاس‌های ارسالی: 8689 بار
سپاس‌های دریافتی: 13236 بار

Re: ریال بی ارزش ترین پول رایج منطقه

پست توسط Java »

در تمام این کره خاکی قانون دو دو تا چهار تا حاکم است( هر چه قدر پول بدی همون قدر آش میخوری):
در چند سال گذشته بودجه بخش پژوهشی کشور افزایش چشمگیر داشته( در بعضی حوزه ها تا ده برابر شده) نتایجش رو چند وقت پیش دیدیم: ایران رتبه اول در سرعت تولید علم را در دنیا پیدا کرد.
قرار دادن افراد فاسد و بی کفایت و از خدا بیخبر و اقوام و آشنایان .... در راس سیستم اقتصادی کشور هم نتیجه اش این میشود... :P
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
Major II
Major II
پست: 472
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 مهر 1388, 1:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

Re: ریال بی ارزش ترین پول رایج منطقه

پست توسط samsun »

دوستان میدونستید در سال 1972 پول ایران دوازدهمین ارز قدرتمند دنیا بوده؟! :?
 
 حضرت علی (علیه السلام):


    مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”