افزايش قيمت لاستيك سواری

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

افزايش قيمت لاستيك سواری

پست توسط Mohsen1001 »

یک هفته پس از آنکه اعلام شد قیمت لاستیک کامیون و مینی بوس 30 در صد افزایش پیدا کرده روزگذشته نیز خبر رسید که قیمت لاستیک انواع اتومبیل های سواری در حدود 5 تا 10 درصد رشد یافته است . به گزارش خبرنگار خبرخودرو فعالان بازار این افزایش قیمت ها را به تحولات بازار جهانی ارتباط می دهند .

در حال حاضر 9 کارخانه داخلی تولید لاستیک را برعهد دارند .ریس اتحادیه تولید کنندگان لاستیک از افزایش 300درصدی قیمت مواد اولیه اطلاع می دهد . از قرار معلوم در میان مواد اوایه مورد نیاز تولید لاستیک بهای کائوچو بیش از سایرین افزایش داشته است . این ماده به عنوان پرمصرف ترین ماده اولیه مورد نیاز لاستیک به حساب می آید . فروشندگان بازار نقل می کنند که لاستیک سواری پراید ئ پ=و بیش از سایر اتومبیل ها افزایش داشته است . در همین حال تعدادی از وارد گنندگان خبرداده اند که قیمت لاستیک در بازار های جنوب شرقی آسیا قدری افول داشته است با این حساب آنان امیدوارند که قیمت لاستیک های وارداتنی در بازار داخلی نیز به زودی تحئلاتی را احساس کنند .

اما از سوی دیگر یکی از اعضاء هیت مدیره اتحادیه فروشندگان لاستیک چنین اتفاقی را تایید نمی کند به باور او عمده لاستیک های وارداتی از طریق قاچاق وارد کشور می شوند به این ترتیب قیمت آنها براساس کف بازار تعیین می شود . در این شرایط به نظر می رسد که لاستیک های چینی تیز اجازه تخطی از قیمت ها را پیدا نکنند . انتشار اخباری مینی بر نزول قیمت نفت در بازار های جهانی نیز تولیید کنندکان را قدری به آینده خوشبین ساخته است .
این در حالی است که انتقاد از عملکرد شرکت پتروشیمی همچنان از سوی تولید کنندگان داخلی ادامه دارد به باور تولیدکنندگان این شرکت مواد اولیه مورد نیاز تولید کنندگان را در زمان مناسب به آنان نمی رساند به همین دلیل تعدادی از کارخانه های تولید کننده لاستیک در ایام خاصی از سال به دلیل عدم وجود مواد اولیه وادار می شوند تا تولید خود را متوقف سازند .

خبرخودرو
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”