گاف تازه آقاي وزير

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

گاف تازه آقاي وزير

پست توسط Mohsen1001 »

پرويز كاظمي وزير رفاه وتامين اجتماعي كه گفته مي شود روزهاي پاياني صدارتش در اين وزارتخانه در حال سپري شدن است . در يك اقدام عجيب ديگر برادر و دوتن از دوستان شفيق وياران قديمي خود را به سمت مديرعامل و اعضاء هيات مديره شركت سهامي شير ايران (پگاه ) منصوب كرده است .

به گزارش سايت ديدار، شركت سهامي شير ايران ( پگاه )كه از دو سال قبل در ازاي بدهي هاي دولت به بازنشستگان به صندوق بازنشستگي كشوري واگذار گرديده است . يكي از بزرگترين شركت هاي توليد و عرضه مواد لبني در كشور است . اكنون اين سازمان وابسته به وزارت رفاه نزديك به 70درصد سهام آنرا در اختيار دارد.

خبرنگار ديدار مي افزايد: شركت سهامي شير ايران ( پگاه) با در اختيار داشتن نزديك به 40شركت اقماري در سراسر كشور نظير: پگاه تهران- پگاه اروميه – پگاه اصفهان – پگاه مشهد ...وسود خالص ساليانه 20 ميليارد تومان از معدود شركت هاي سود آور در اين عرصه به شمار مي آيد.

خبرهاي رسيده حاكي است وزير رفاه هاشم يكه زارع را بعنوان مدير عامل و كاظمي ورياحي را بعنوان اعضاء جديد هيات مديره اين شركت منصوب نموده است.

هاشم يكه زارع از دوستان صميمي پرويز كاظمي و بهزاد نبوي است كه به عنوان عنصر مرتبط با سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی در حوزه صنعت خودرو شهرت فراوان دارد و از كارنامه فعاليت هاي او بیش از همه ايجاد نوسانات سهام به نفع گروههاي خاص در زمان مديرعاملي او بر شركت پارس خودرو در اذهان باقی است .

وزير رفاه از آغاز ورودش به اين وزارتخانه اصرار عجيبي براي بكار گيري يكه زارع در سطوح عالي مديريتي و از جمله مديرعاملي شركت شستا( شركت سرمايه گذاري تامين اجتماعي ) داشت . هرچند اين مورد با مقاومت سرسختانه مددي مديرعامل اين سازمان تاكنون ناكام مانده است .اما يكه زارع علاوه بر مديرعاملي شركت پگاه به دستور كاظمي به عضويت در هيات مديره شركت سهامي ايران خودرو وعضويت در هيات مديره باشگاه ورزشي استقلال منصوب شده است .

برادر پرويز كاظمي هم پيش از اين بعنوان يك كارمند ساده در يكي از شركت هاي دارو سازي وابسته به سازمان تامين اجتماعي مشغول فعاليت بوده است ورياحي كه ازدوستان قديمي كاظمي در سايپااست، قرار بود با معرفي كاظمي مدير عامل سايپا شود كه با دخالت شخص رییس جمهورو عدم تحقق اين مهم اكنون به همراه برادر كاظمي بعنوان اعضاء جديد هيات مديره پگاه منصوب شده است .

ديدار در پايان گزارش خود مي افزايد : حضور حلقه خانواده و دوستان خودرو ساز پرويز كاظمي در اين شركت بزرگ و سود آور لبني ، بدون داشتن كوچكترين تخصصي در اين خصوص نه تنها اين شركت را متحول نخواهد كرد. بلكه شائبه گماردن نزديكان در يك بنگاه اقتصادي را در آستانه خداحافظي از دولت را بشدت رواج مي بخشد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”