آسانترین راههای کاهش مصرف برق

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با دانش عمومي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

آسانترین راههای کاهش مصرف برق

پست توسط typhoon »

اگر علاقمند هستید که بدانید چطور می تواند به آسانی و با هزینه های پایین می توانید مصرف برق خود را کاهش دهید این مطلب را مطالعه کنید.
به گزارش[External Link Removed for Guests]، امروزه کاهش مصرف برق به یکی از اصلی ترین دغدغه های بسیاری از خانواده ها تبدیل شده است. راه های مختلفی برای کاهش مصرف وجود دارد. اما بنا بر شرایط مختلف تمامی راه ها برای کاهش مصرف و صرفه جویی در هزینه برای تمامی افراد ممکن نیست. اما در عین حال راه های آسان و ارزان قیمتی نیز وجود دارند که بتوان با پیروی از آنها هزینه ها را کاهش داد. اگر علاقمند هستید که بدانید چطور می تواند به آسانی و با هزینه های پایین می توانید مصرف برق خود را کاهش دهید این مطلب را مطالعه کنید.
_لامپ های قدیمی تنگستنی ، دارای مصرف برق بسیار بالایی بوده و باعث هدر رفت حجم زیادی از انرژی الکتریکی به صورت حرارت می شوند. لامپهای کم مصرف در یک دهه اخیر شاهد پیشرفتهای فراوانی بوده اند که باعث پایین آمدن قیمت تمام شده این لامپها شده است. به خاطر داشته باشید که این لامپهای کم مصرف در مقایسه با لامپهای تنگستنی نسل قدیم 6 تا 8 برابر کمتر انرژی مصرف کرده و 10 تا 20 برابر نیز بیشتر عمر می کنند. بر اساس تحقیقات انجام شده نور ساطع شده از این لامپهای کم مصرف نیز بسیار برای چشم ها بهتر بوده و مانند نور مستقیم و آزار دهنده لامپهای قدیمی چشم را آزار نمی دهند. این لامپها به دلیل مصرف کمتر برق فشار کمتری را بر روی تولیدکنندگان الکتریسیته وارد کرده و از میزان مصرف سوخت و آلودگی هوا به منظور الکتریسیته نیز می کاهد.
_ در زمان مطالعه و مرور درس ها در منزل سعی کنید تا از چراغ های مطالعه به جای لامپهای سقفی استفاده کنید. لامپهای چراغ مطالعه معمولا 20 واتی و لامپهای سقفی 60 واتی به بالا هستند. این بدین معنا است که چیزی در حدود یک سوم در میزان برق مصرفی صرفه جویی خواهد شد.
_ در زمان پخت و پز برای غذاهای کم حجم از مایکرویو استفاده کنید. این وسیله به نسبت اجاق های الکترونیکی از مصرف برق کمتری برخوردار است و به مانند آن اجاق ها به پرسه گرم شدن قبل از شروع به کار نیز نیازی ندارند.
_ کامپیوترهای شخصی "PC " میزان برق مصرفی بالایی دارند. در صورتی که این امکان وجود دارد از لپ تاب ها استفاده کنید. این اقدام باعث کاهش 85 درصدی مصرف انرژی الکتریکی می شود. اما در صورتی که به هر دلیل توانایی بهره گیری از لپ تاب را ندارید سعی کنید تا با تغییر تنظیمات در رایانه شخصی خود کاری کنید تا بعد از چند دقیقه بی استفاده بودن ، سیستم به حالت " آماده " تغییر وضعیت دهد و به این شکل در مصرف برق صرفه جویی شود.
_ درجه حرارت یخچال خود را بین 3 تا 4 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. در صورت مشاهده برفک زدگی در یخچال و یا فریزر خود نسبت به پاک کردن آن اقدام کنید و از باز نگاه داشتن درب یخچال برای زمانی طولانی نیز خودداری کنید.
_ در زمان شستشوی البسه با ماشین لباس شویی و در صورتی که نیاز به استفاده از آب گرم در شستشو نیست درجه حرارت آب را در منوی ماشین لباسشویی پایین آورید.از پر کردن مخزن ماشین لباسشویی بیش از ظرفیت و کمتر از آن خودداری کنید.
_ بعد از اتمام شارژ وسیله برقی خود ، آداپتور خود را از پریز برق جدا کند. تحقیقات جدید نشان داده اند که حتی اگر وسیله ای نیز به شارژر وصل نباشد باز هم مقداری برق مصرف می شود.
_ در بسیاری از حمام ها و سرویس های بهداشتی سیستم های تهویه الکترونیکی وجود دارد که اکثرا فراموش می کنیم تا آنها را خاموش کنیم. با استفاده از تایمرهای موجود در بازار زمانی را برای کار کردن این تهویه ها تنظیم کنید تا در زمان مقرر به صورت اتوماتیک خاموش شوند
[External Link Removed for Guests]
Old soldiers never die.They just fade away
ارسال پست

بازگشت به “دانش عمومی”