کیمیای چینی برای ناو روسی+ عکس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تجهيزات و تسليحات دريايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10133 بار

کیمیای چینی برای ناو روسی+ عکس

پست توسط typhoon » چهار شنبه 26 بهمن 1390, 4:47 pm

به گزارش[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] ، نیروی دریایی چین به طور سنتی از زمان تشکیل خود یک نیروی دریایی آب های سرزمینی بود که در اصطلاح نیروهای دریایی به یک نیروی دریایی "سبز" یا "قهوه ای" محسوب می شد. تنها تعدادی از زیردریایی های این کشور در دهه های قبل توانایی حضور در آب های بین المللی را داشتند و حضور واحدهای سطحی نیروی دریایی چین به آب های سرزمینی این کشور محدود می شد.

پس از چندین رویارویی با نیروی دریایی آمریکا و علم به این نکته که چین به عنوان یک کشور بزرگ و با اقتصادی در حال رشد، به یک نیروی دریایی نیرومند برای حضور در آبهای آزاد نیاز دارد، این کشور از آغاز دهه 90 میلادی به یک سرمایه گذاری عظیم در نیروی دریایی خود دست زد.همزمان در دهه 90 میلادی و با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، کشور روسیه روابط خود را با کشور چین ترمیم کرده و به یکی از اصلیترین تامین کنندگان نیازهای تسلیحاتی پکن تبدیل شد.

کشور چین همزمان با خرید از کشور روسیه بر روی صنایع داخلی خود سرمایه گذاری سنگینی را به عمل آورد تا بتواند بخش عظمی از نیازهای تسلیحاتی خود را در داخل چین به تولید برساند.کشور چین به صورت گام به گام از کوچکترین شناورهای سطحی، راه خود را به سمت شناورهای سنگین تر باز کرد و با تولید انواع ناوهای محافظ و ناوشکن ها که با انواع موشکهای ضد کشتی و ضد هوایی روسی و چینی مسلح شده بودند ، توان آفندی و پدافندنی خود در دریا را افزایش داد.

یک نکته در زمینه عملیات های کلاسیک دریایی بسیار مهم و حیاتی است و آن هم، بحث ایجاد پوشش و پشتیبانی هوایی برای واحدهای شناور سطحی و زیر سطحی است. تجربه عملیات های دریایی از زمان جنگ جهانی دوم به این سو ثابت کرده است که در صورت عدم پوشش هوایی واحدهای دریایی ، خصوصا واحدهای سطحی به طعمه های راحت برای هواپیماهای تهاجمی بدل می شوند.بدین منظور نیروهای مسلح چین در گام اول دست به تقویت نیروی هوایی و واحدهای هوادریای خود زد. این نیروی با به خدمت گرفتن جنگنده های روسی سری " فلنکر" و همچنین هواپیماهای سوخت رسان، برد عملیاتی جنگنده های خود را افزایش داده و سعی که در تا مساحت تحت پوشش جنگنده های خود را افزایش دهند.

اما چینی ها از همان ابتدا به خوبی به این نکته واقف بودند که توان جنگنده های زمینه پایه ارتش این کشور نیز محدوده خاصی را پوشش داده و برای داشتن یک ناوگان نیرومند واقعی، به یک ناوهواپیمابر نیاز است. در یک تعریف ساده می توان این گونه گفت که یک ناوهواپیمابر یک پایگاه هوایی شناور است که در هر لحظه می تواند از از نیروهای سطحی ، یا تهاجمی آبی – خاکی حمایت هوایی به عمل بیاورد.کشور چین در زمینه ناوهواپیمابر فاقد هرگونه تجربه عملی بود و نمی توانست برای ساخت اولین ناوهواپیمابر خود به صورت 100 درصد از صفر شروع کرده و به توان داخلی خود تکیه کند.

در اینجا بود که باز هم فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به کمک چینی ها آمد.در دهه 80 میلادی ، نیروی دریایی اتحاد جماهیر شوروی یک فروند ناوهواپیمابر کلاس " کازانتسوف" به خدمت گرفت. ناو دوم این کلاس که "واریاگ" نام داشت در کارگاه های کشتی سازی دریای سیاه در کشور اوکراین در حال تکمیل بود. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، کشور اوکراین به عنوان صاحب جدید واریاگ شناخته شد و سعی کرد که خود به تکمیل و راه اندازی این ناوهواپیمابر اقدام کند. اما به دلیل مشکلات مالی در این راه ناکام ماند. چینی ها در این میان از فرصت استفاده کرده و در پوشش یک شرکت هنگ کنگی وارد مناقصه خرید ناو واریاگ شدند. این شرکت هدف خود را از خرید این ناو، تبدیل آن به یک مرکز تفریحی شناور اعلام کرده بود.

 تصویر

"ناو واریاگ در حال عبور از کنار شهر استانبول" 
در سال 1998 کشور اوکراین اعلام کرد که شرکت هنگ کنگی با پرداخت تنها 20 میلیون دلار توانسته است این ناو را تصاحب کند. البته این پایان کار نبود و کشور چین به منظور یدک کشیدن این ناو از طریق دریای سیاه تا رسیدن آن به بندر دالیان بایستی زمان وهزینه های زیادی را می پرداخت. نهایتا بعد از یک سری مذاکرات فشرده بین کشور چین و کشورهای مثل ترکیه و مصر و پرداخت مبالغی به یک شرکت باربری هلندی، در 3 مارس 2002 میلادی نهایتا این ناو به بندر دالیان چین وارد شد.

 تصویر

"ناو واریاگ در بندر دالیان" 
از آن پس عملیات سنگین مدرن سازی و ارتقاء بر روی بدنه ناو " واریاگ" آغاز شد. بایستی یادآور شد که این کشتی در زمان ورود به چین تقریبا فاقد هرگونه سیستم پیشرانه و یا سامانه های الکترونیکی بود.چینی ها در گام اول اقدام به رنگ ریزی و زنگ زدایی از بدنه ناو کرده و پس از مرتب کردن وضعیت بیرونی سطوح ناو، کار بر روی سیستم های الکترونیکی و جنگ افزاری آن را آغاز کردند. در ابتدا آنها سامانه موشکی سطح به سطح " SS-N-19 " را از روی این کشتی حذف کردند.

 تصویر

"سامانه دفاع نزدیک تایپ 1030" 
از این پس وظیفه دفاع از این ناو در برابر تهدیدات سطحی به عهده هواپیماهای مستقر بر روی عرشه و ناوها و زیردریایی های محافظ آن قرار گرفت. چینی ها سعی کردند در زمینه سیستم های تسلیحاتی و راداری بر توانایی های داخلی خود تکیه کنند.در ناو روسی از توپهای روسی سری " Ak-630 " و سامانه دفاع نزدیک " کاشتان " استفاده می شود. چینی ها بعد از کار بروی مدل روسی، سامانه توپخانه دفاع نزدیک " تایپ 1030 " را طراحی کرده و ساخته اند.

 تصویر

"سامانه دفاع موشکی FL_3000N" 
این سامانه یک توپ 10 لوله 30 میلی متری است که نواخت آتشی در حدود 10 هزار گلوله دارد. این توپ با سیستم های راداری و اپتیکی هدایت شده و دارای بردی در حدود 3 کیلومتر است.دفاعی موشکی این ناو بر عهده موشکهای سری " FL_3000N " است. موشک سطح به هوای نیروی دریایی چین که بر پایه موشک هوا به هوای " Type 90 " طراحی و ساخته شده است. این موشک درپرتابگرهای 18 تایی قرار گرفته و توانایی درگیر با اهداف مافوق صوت تا 6 کیلومتری را دارد.

 تصویر

" ناو هواپیمابر چینی در اولین حضور خود در دریا" 
در زمینه درگیری با تهدیدات زیر سطحی، این ناو بیشتر بر روی استفاده از بالگردهای بومی " Z-8 " و روسی " Ka-31 " تاکید دارد. اما برای مواقع اضطراری از راکت اندازهای ضد زیردریایی روسی " RBU-1200 " بهره خواهد برد. سامانه راداری این ناو یک رادار سه بعدی با نام " عقاب دریایی" است که تاکنون اطلاعات چندانی در مورد آن منتشر نشده است. بنا بر اطلاعات موجود برد این رادار در حدود 100 کیلومتر و ارتفاع شناسایی آن 8 کیلومتر است.

در بحث سیستم های پیشرانه این ناو از سیستم پیشرانه توربین بخار با توان 200 هزار اسب بخار بهره می برد که سرعتی در حدود 59 کیلومتر بر ساعت و بردی در حدود 7130 کیلومتر را برای آن به ارمغان می آورد. سرعت این ناو به نسبت همتای روسی خود 3 کیلومتر بر ساعت بیشتر است. اما مهمترین عنصر فعال بر روی هر ناوهواپیمابر هواپیماها و بالگردهای فعال بر روی ناو هستند که وظیفه اصلی دفاع از ناوهواپیمابر و انجام عملیاتهای تهاجمی را بر عهده دارند. در ابتدا چین به دنبال خرید هواپیماهای سری ناو نشین فلنکر با نام Su-33 بود.

پس از مدتی و با در اختیار گرفتن تعداد محدودی از این هواپیما شرکت های چینی دست به تولید یک مدل بومی جنگنده ناونشین با نام " J-15 " زدند که از سیستم پیشرانه و الکترونیک پروازی بومی ساخت چین بهره می برد.در زمینه بالگردها هم چینی ها بیشتر به دنبال استفاده از بالگردهای بومی " Z-8 " خود هستند که به نوعی یک کپی از بالگردهای " سوپرفلرئون " فرانسوی است. این بالگرد بخش عمده ای از عملیات جابه جایی و جستجو و نجات را به انجام خواهد رساند و بحث جنگ ضد زیردریایی نیز بر عهده بالگردهای روسی " Ka-31 " خواهد بود.

به نظر می رسد که پیشرفتهای همه جانبه اقتصادی کشور چین در دو دهه اخیر توانسته است بودجه مناسبی را برای برنامه های تسلیحاتی این کشور فراهم کرده و برنامه ناو هواپیمابر این کشور نیز توانسته با سرعت قابل قبولی پیشرفت کند چراکه در سال 2011 میلادی برای دو مرتبه به دریا رفته و آزمایش های اولیه خود را به انجام برساند. لذا باید در آینده نه چندان دور شاهد قدرت نمایی اژدهای زرد در دریاهای دور دست باشیم.
Old soldiers never die.They just fade away

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

Re: کیمیای چینی برای ناو روسی+ عکس

پست توسط Shahryar » پنج شنبه 11 اسفند 1390, 1:46 pm

 J-15 بر روی عرشه واریاگ

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
  تصاویر منتشره از ناو هواپیمابر واریاگ نشاندهنده حضور یک فروند J-15 (به احتمال زیاد ماکت) بر روی عرشه برای انجام تست های پیش روی میباشد.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

Re: کیمیای چینی برای ناو روسی+ عکس

پست توسط Shahryar » شنبه 27 اسفند 1390, 9:14 am

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12307 بار

Re: کیمیای چینی برای ناو روسی+ عکس

پست توسط shola » شنبه 27 اسفند 1390, 1:55 pm

ناو هواپیمابر شی لانگ (واریاگ) و جنگنده ناو نشین جی-15 و بالگرد زد-8 (سوپر فریلون)

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 598
تاریخ عضویت: جمعه 28 دی 1386, 12:47 pm
محل اقامت: پشت كامپيوتر !
سپاس‌های ارسالی: 10734 بار
سپاس‌های دریافتی: 5977 بار
تماس:

Re: کیمیای چینی برای ناو روسی+ عکس

پست توسط nima-rad » پنج شنبه 22 تیر 1391, 8:31 pm

سفر اولین ناو هواپیمابر چین+عکس

پكن-ناو هواپیمابر ' واریاژ ' چین اولین سفر طولانی خود را از بندر 'دالیان ' در شمال شرق چین آغاز كرد. رسانه های همگانی چین روز پنجشنبه گزارش دادند كه این سفر نزدیك به 25 روز به طول می انجامد.

به گزارش ایرنا این سفر در حالی آغاز می شود كه چین و ژاپن بر سر تملك جزایر دریای شرقی بشدت دچار تنش شده اند و همزمان چین به آمریكا هشدار داده است در منازعات ارضی چین با كشورهای دیگر منطقه در دریای شرقی و دریای جنوبی چین مداخله نكند.

در همین حال سایت ' چاینا ارگ ' چین امروز گزارش كرد كه در جریان این سفر هواپیمایهای جنگی مدل ' جی 15 ' ساخت چین پروازهای آزمایشی روی این ناو انجام خواهند داد.

 تصویر 
این ناو احتمالا روز اول اوت (11 مرداد) مصادف با روز ارتش در چین در اختیار نیروی دریایی قرار می گیرد اما مسوولان گفته اند كه هنوز لازم است خلبانان جنگنده ها پروازهای آزمایشی روی باند این ناو انجام دهند كه یكی از سخت ترین مراحل عملیاتی ناو هواپیمابر چین محسوب می شود.


تصویر تصویر تصویر
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 109
تاریخ عضویت: سه شنبه 9 اسفند 1390, 5:35 pm
محل اقامت: ایران عزیز
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 158 بار

Re: کیمیای چینی برای ناو روسی+ عکس

پست توسط sandking » پنج شنبه 22 تیر 1391, 8:59 pm

میخواستم بدونم اتمیه؟
خیلی بزرگه فکر نکنم قابل مقایسه با ابراهام لینکن باش
یه روز خوب میاد
یه روز خوب میاد
یه روز خوب میاد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

Re: کیمیای چینی برای ناو روسی+ عکس

پست توسط CAPTAIN PILOT » جمعه 23 تیر 1391, 12:17 am

دوست عزیز و گرامی, جناب [COLOR=#0070C0]sandking  تصویر
درود بر شما تصویر

میخواستم بدونم اتمیه؟

خیر, ناو هواپیمابر Varyag چین که در واقع نمونه بازسازی شده متعلق به شوروی سابق میباشد, همچون سایر ناوهای هواپیمابر سنگین توسط توربین های بخار و دیزل ژنراتورهای الکتریکی به حرکت در می آید و با یکبار سوخت گیری میتواند حداکثر 45 روز در دریا باقی بماند. تنها 11 ناو هواپیمابر و فوق سنگین ایالات متحده و به همراه ناو سنگین
Charles de Gaulle فرانسه جهت پیشرانش از انرژی اتمی بهره میبرند. هم اکنون هریک از ناوهای کلاس Nimitz مجهز به 2 راکتور اتمی A4W میباشند که هریک از آنها مجددا" به 2 توربین بخار بسیار عظیم متصل هستند و میتوانند قدرتی معادل 140.000 اسب بخار (مجموعا" 280.000 اسب بخار) ایجاد نمایند. این راکتورها با یکبار سوختگیری میتوانند بیش از 20 سال در اقیانوس ها به فعالیت دائم بپردازند. البته نسل آینده ناوهای هواپیمابر Gerald R. Ford به راکتورهای A1B مجهز خواهند گردید که قدرت هریک از آنها بیش از 2/5 برابر نمونه های فعلی و دارای توان خروجی 300.000 اسب بخار (مجموعا" 600.000 اسب بخار) میباشد.

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
اساس کارکرد راکتورهای A4W
 
خیلی بزرگه فکر نکنم قابل مقایسه با ابراهام لینکن باشه

خیر, ناو هواپیمابر Varyag از لحاظ ابعاد و مخصوصا" ظرفیت جابجایی بسیار کوچکتر از نمونه های کلاس Nimitz همچون Abraham Lincoln است. البته در مقایسه با سایر رقبای اروپایی, ابعاد نمونه چینی و روسی (Kuznetsov) بزرگتر است. اما در مقابل تکنولوژی موجود در رقبای غربی پیشرفته تر از نمونه های شرقی میباشد.

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
Varyag در حال بازسازی
 
[COLOR=#C00000]پ[COLOR=#000000].
 : تصویر موجود در پست جناب
 nima-rad گرامی نیز متعلق به یکی از ناوهای هواپیمابر ایالات متحده است.


موفق باشید
تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

Re: کیمیای چینی برای ناو روسی+ عکس

پست توسط Shahryar » یک شنبه 15 مرداد 1391, 2:00 pm

 ماکت موشکهای در حال بارگذاری


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
YJ-91- ورژن چینی KH-31

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
YJ-83K

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
KD-88- چپ

 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1452
تاریخ عضویت: چهار شنبه 26 اسفند 1388, 11:17 am
سپاس‌های ارسالی: 8672 بار
سپاس‌های دریافتی: 13231 بار

Re: کیمیای چینی برای ناو روسی+ عکس

پست توسط Java » چهار شنبه 5 مهر 1391, 11:22 pm

چین امروز سه شنبه چهارم مهر ماه و در حالی که تنش میان این کشور با ژاپن به اوج خود رسیده، نخستین ناو هواپیمابر خود را به آب انداخت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، وزارت دفاع چین در همین رابطه اعلام کرد که ورود ناو "لیائونینگ" به ناوگان این کشور، قدرت عملیات نیروی دریایی چین را افزایش می دهد.

وزارت دفاع چین همچنین اعلام کرد : ناو لیائونینگ به طور موثری از حاکمیت ملی و امنیت چین دفاع کرده و منافع کشور را توسعه می دهد.

به نوشته رویترز، اولین ناو هواپیمابر چین در اصل کشتی بازسازی شده ای است که پکن آن را از اوکراین خریداری کرده است. این ناو وظیفه آموزش نیروها را تا پیش از به آب انداخته شدن اولین ناو هواپیمابر ساخت چین برعهده دارد.

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/

ارسال پست

بازگشت به “تجهيزات و تسليحات دريايي”