اثر جديد «بتهون» پس از دو قرن!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

اثر جديد «بتهون» پس از دو قرن!

پست توسط hani1459 »

  [External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]اين آهنگساز 22 آمينو اسيد منحصر به فرد را در نمونه DNA بتهون مشخص كرد و براي هر يك، نت موسيقي اختصاص داد و بر اساس نت‌هاي موسيقي يك قطعه آهنگ براي پيانو و ويولن نوشت.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] تصویرمحققان اسكاتلندي با استفاده از فناوري «سيماتيكس» و استخراج DNA موي سر بتهون، موفق به ساخت يك آهنگ شدند و بدين ترتيب، اثري جديد را پس از گذشت دو قرن از مرگ اين موسيقيدان ارائه كردند.

به گزارش ايسنا، موي سر بتهون براي رسيدن به دستان محققان، راه درازي را طي كرده و نسل‌هاي مختلف از آن محافظت كرده‌اند؛ موي سر اين موسيقيدان بزرگ، حتي از زندان «آشوتيس» نازي‌ها نيز جان سالم به در برده است.

سرانجام يك تيم تحقيقاتي با همكاري هنرمند ايتاليايي، موي سر بتهون را در سال 2009 ميلادي در حراجي ساتبي خريداري كرده و توانستند نمونه DNA را از موي سر بتهون استخراج كنند.

«اسكات ميچل» آهنگساز اسكاتلندي از فناوري «سيماتيكس» براي ساخت نت موسيقي استفاده كرد. فناوري سيماتيكس بررسي نقوش و اشكال ايجاد شده توسط فركانس‌هاي موسيقي زمان عبور دادن از آب يا لايه نازك شن است.

اين آهنگساز 22 آمينو اسيد منحصر به فرد را در نمونه DNA بتهون مشخص كرد و براي هر يك، نت موسيقي اختصاص داد و بر اساس نت‌هاي موسيقي يك قطعه آهنگ براي پيانو و ويولن نوشت.

بر اساس نامه‌هاي عاشقانه بتهون نيز شعري تهيه شد و محصول نهايي يك آهنگ پنج دقيقه‌اي به نام «آخرين ترانه لودويگ» بود.

بدين ترتيب، موسيقيدان برجسته آلماني، پس از گذشت 200 سال از زمان مرگش، موفق شد اثري جديدي را به مردم دنيا هديه كند.
عصر ایران
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه 20 اردیبهشت 1387, 9:44 am
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: اثر جديد «بتهون» پس از دو قرن!

پست توسط Solver »

یاد کنسرت سکوت چند وقت پیش افتادم ...

هنر هم عرصه ایست برای کلاه گذاشتن :-)


چند وقت پیش (فکر کنم 3 سال) برترین نوازندگان چندین ساز کلاسیک مانند، ویلن و ویالا، چند ساز بادی و ... که همگی جزو اساتید بزرگ ساز خودشان بودند در شهری در فرانسه (درست یادم نیست) اقدام به انتشار خبر در مورد کنسرت مشترک کردند و نام این کنسرت سکوت بود. بلیط به قیمت بسیار گران به فروش رسید و استقبال کم نظیری از این کنستر شد چون هر کس برای دیدن استاد ساز خودش هم که بود شرکت می کرد، سپس در ابتدا کار نوازندگان وارد شدند و مورد تشویق قرار گرفتند. نسبت به کوک کردن ساز های خود اقدام کردند و وینگ و بینگ و دلنگ ...

چند برگ نت را هم زدند و پس از اتمام بررسی، آماده شروع شدند، و ملت هم یک تشویق حسابی کردند و منتظر ... این انتظار همانا و 45 دقیقه سکوت در سالن همانا !

فقط گاه نوازنده ها برگ میزدند، و پس از 45 دقیقه بلند شده و به سمت مردم خم شدند! ملت مبهوت مانده بودند! و البته اعتراض های زیادی به این حرکت ناپسند که از نگاه استادان جنبه هنری داشت شد. تمام برگه ها نت سکوت بودند!
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”