راز کشته شدن خلبان عباس بابایی؛ آنچه که در برنامه دیشب

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

اخراج شده
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 15 بار

راز کشته شدن خلبان عباس بابایی؛ آنچه که در برنامه دیشب

پست توسط xxl1980 »

نمی دونم این متن تا چه حد واقعیت داشته باشد و دوستانی که اطلاعی دارند در این باره توضیحاتی مرقوم بدارند..
با یاد و احترام به کلیه شهیدان پرافتخار ایران.
...........
راز کشته شدن خلبان عباس بابایی؛ آنچه که در برنامه دیشب تلویزیون سانسور شد!

[BLOCKQUOTE] صدا و سیما درباره زندگی سرتیپ خلبان عباس بابایی سریالی به نام شوق پرواز ساخته بود که دیشب قسمت آخرش از شبکه یک سیما پخش شد. اکثر قسمتهای این سریال را تماشا کردم و دو نکته جالب در آن یافتم، که لازم دیدم توضیحی درباره آنها بنویسم:

نکته اول، آماده شدن نیروی هوایی ایران برای مقابله با حمله ارتش عراق بود، برخلاف آنچه که سالها تبلیغ می شود در این فیلم دیدیم که نیروی هوایی ایران از سه روز قبل از شروع جنگ، پیشاپیش تدارک حملات تلافی*جویانه به خاک عراق را دیده بود.

و اما نکته دوم! می دانستم که سرتیپ بابایی، معاون وقت نیروی هوایی ایران را پدافند نیروهای خودی مورد اصابت قرار داده بود و هاشمی رفسنجانی نیز در خاطره 18 مرداد 1366 خود با عنوان دفاع و سیاست در این باره شهادت داده بود

«ظهر دکتر روحانی به دفترم آمد. ناهار را با هم خوردیم.در خصوص شهادت سرلشکر [عباس] بابائی۱ گفت. گویا در برگشت از مأموریت، هدف گلوله توپ ۲۳ در شمال سردشت قرار گرفته است. با آن موضع پدافند، هماهنگی نشده بوده. بنا شد هیأتی برای تحقیق برود. قرار شد به نیروی زمینی ارتش برای انجام عملیات تأکید کند.

سرتیپ عباس بابایی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به هنگام بازگشت از یک مأموریت برون مرزی، هدف گلوله ضدهوایی س پ ا ه قرار گرفت و به شهادت رسید. تیمسار عباس بابایی صبح روز ۱۵مرداد، همراه یکی از خلبانان نیروی هوایی - سرهنگ نادری - به منظور شناسایی منطقه و تعیین راهکار اجرای عملیات، با یک فروند هواپیمای آموزشی« اف – 5» از پایگاه هوایی تبریز به پرواز درآمد و وارد آسمان عراق شد. تیمسار بابایی پس از انجام دادن مأموریت، به هنگام بازگشت، در آسمان خطوط مرزی، هدف گلوله های تیربار ضدهوایی قرار گرفت و از ناحیه سر مجروح شد و بلافاصله به شهادت رسید.»

منتظر بودم ببینم قسمت آخر سریال چطور ساخته شده است و آیا این حقیقت روایت می شود یا اینکه این گند بزرگ نیروهای پدافند س پ ا ه سانسور می شه. امشب بالاخره قسمت آخر این سریال پخش شد و دیدم که کشته شدن سرتیپ بابایی ماستمالی شد تا کماکان بتوانند دروغهای سابق را درباره نقش غیرواقعی که نیروهای **** و بسیج در جنگ داشتند را تکرار کنند!

تصویر
یاد شهید بابایی و تمام جانباخته های راه آزادی و دفاع از وطن گرامی بادتصویر[External Link Removed for Guests] [/BLOCKQUOTE]
Mega Poster
Mega Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: جبهه ی جنگ
سپاس‌های ارسالی: 3906 بار
سپاس‌های دریافتی: 2334 بار

Re: راز کشته شدن خلبان عباس بابایی؛ آنچه که در برنامه دیشب

پست توسط mojtabba »

ای بابا خودشون که گفتند با اون منطقه هماهنگ نشده بود و اون توپ ها هم به وظیفشون عمل کردن و در این باره فرقی نمیکنه که مال ایران بود یا عراقی بالا خره جواب نداده و هماهنگ نبودن اگه بودن که این اتفاق نمی افتاد
اما منظورتون رو در مورد اینکه بسیج نقش غیر واقعی در جنگ داشتند رو نفهمیدم و بهتره بدونید که اگه این بسیجی که شما داری ازش حرف میزنید زمان جنگ ننبود چه بلایی سر کشور می اومد :x :shock: :razz: :razz: :razz: :razz:
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

پست توسط typhoon »

سلام
اولا که کشته شدن نه و شهادت
ثانیا منبع شما فیلتر است
ثالثا بحث شلیک اشتباهی به خودی تا همین جنگهای اخیر در عراق و افغانستان هم اتفاق افتاده. می تونید به کارنامه عملیاتی موشک پاتریوت در جریان عملیات طوفان صحرا مراجعه کنید.
رابعا بسیج چه ارتباطی با پدافند سپاه دارد؟
خامسا از جای دیگری دلتون پر است این جا و این مطلب جای خالی کردنش نیست
Old soldiers never die.They just fade away
اخراج شده
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط pilot_bicycle_gh »

آقای محترم راست میگه دیگه...من خودم تو همدان زندگی میکنم. f_5با هر هواپیمای دیگه ایرو میشه تشخیص داد..گندی بود که ماس مالیش کردن...من نمیدونم مال سپاه بوده یا نه و همین مال سپاه بودنش توجیه خوبیه..اما اگه من فرمانده بودمو این کار کار بچه های پدافند ارتش بود فرداش همشونو اعدام میکردم
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: I.R.Iran
سپاس‌های ارسالی: 4472 بار
سپاس‌های دریافتی: 2734 بار
تماس:

پست توسط CentralWeb »

سلام خدمت شما

بنده هم بعنوان دیدگاه شخصی ام حرف دوستان رو تایید میکنم،دلتان از جای دیگر پر است سر سپاه و بسیج و ... خالی نکنید.
منطق هم چیزی جز این نیست.

دوستان اگر دقت کرده باشند فیلم هایی که صدا و سیما میسازه و ارزشی هم هست جای اینکه ازشون تقدیر کنیم به باد انتقاد و تهمت میگیریم...
هر فیلمی هم به سبکی خاص مورد هجوم قرار میگیره
در حالی که خانواده معظم شهدا و بخصوص خانواده معظم شهید بابایی در خصوص این فیلم تشکرات ویژه ای رو داشتند از تمامی دست اندرکاران فیلم
حالا ما شدیم کاسه ی از اش داغتر و هنگاه پخش فیلم هزارتا ایراد ازش میگیرم و بعد از پایان فیلم هم ...
اگر واقعیتش رو بخواهید ما ایرانیها هنوز رسم تشکر و قدردانی رو درست و حسابی یاد نگرفتیم،فرداها میگیم ای دل غافل کاش اینچنین کارها رو اونقدر بزرگ میکردیم که چنین فیلم هایی بشه تبلیغ عشق ایرانی به وطن و دینش....
البته به ملت عزیزمون جسارت نمیکنم اما یه عده هستند که انگار باید همیشه به همه چیز گیر بدن...

باتشکر و پوزش
Mega Poster
Mega Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: جبهه ی جنگ
سپاس‌های ارسالی: 3906 بار
سپاس‌های دریافتی: 2334 بار

پست توسط mojtabba »

pilot_bicycle_gh نوشته شده:آقای محترم راست میگه دیگه...من خودم تو همدان زندگی میکنم. f_5با هر هواپیمای دیگه ایرو میشه تشخیص داد..گندی بود که ماس مالیش کردن...من نمیدونم مال سپاه بوده یا نه و همین مال سپاه بودنش توجیه خوبیه..اما اگه من فرمانده بودمو این کار کار بچه های پدافند ارتش بود فرداش همشونو اعدام میکردم

چرا مگه چی شد یه هواپیمارو که در زمان جنگ بدون هماهنگی وارد مرز هوایی میشده زدند اگه من جای فرماندشون بودم بهشون مدال میدادم ، دوستان سوتفاهم نشه ها ولی اون پدافندی ها از کجا میدونستند که خودی
اگه شمارو پشت در بزارن و بگن که به هرکی که بدون اجازه میاد تو یه لگد بزن و اگه دوستت هم بدون اجازه بیاد با لگد میزنیش چون وظیفت هست و اون پدافندی ها هم نمی دونستد که خودی و فکر کردن که دشمن و میخواد بمباران کنه و تو ارتفاع پایین هم داشت پرواز میکرد
تصویر تصویر تصویر
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س
Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

پست توسط SADGYAN »

xxl1980 محترم لطفا عنوان مطلبتون را اصلاح نمایید
تعمدی داشتید از بکاربردن لفظ کشته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

پست توسط typhoon »

pilot_bicycle_gh نوشته شده:آقای محترم راست میگه دیگه...من خودم تو همدان زندگی میکنم. f_5با هر هواپیمای دیگه ایرو میشه تشخیص داد..گندی بود که ماس مالیش کردن...من نمیدونم مال سپاه بوده یا نه و همین مال سپاه بودنش توجیه خوبیه..اما اگه من فرمانده بودمو این کار کار بچه های پدافند ارتش بود فرداش همشونو اعدام میکردم

همدان زندگی کردن شما چه ارتباطی به بحث دارد؟ تا جایی که بنده می دونم هواپیمای مورد استفاده در پایگاه سوم شکاری همدان لااقل در آن زمان فانتوم بود

به کتاب خاطرات شهید بابایی مراجعه کنید. ایشون خودشون مبتکر طرح هایی برای جلوگیری از شلیک به خودی توسط پدافند در جریان بازگشت از پروازهای برون مرزی بودند.

پس می توان گفت این مورد هم مورد تازه ای نبوده و قبلا هم بارها اتفاق افتاده ، در ضمن در زمان اوج جنگ و تبلیغات همه جانبه دشمن نمی شد بگی پدافند خودی ، هواپیمای خودی رو زده!!!
Old soldiers never die.They just fade away
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1072 بار
سپاس‌های دریافتی: 1014 بار

پست توسط arash128 »

سلام،دوستان در زمان جنگ و در آن گیر و دار بیشتر مواضع پدافندی(مخصوصاً توپ های ضد هوایی به دلیل کار کرد ساده و آموزش ضعیف کاربران)آتش به اختیار بودند(به طور نمونه پدافند جماران که دستور داشت هر پرنده ای رو سرنگون کنه البته با توجه به احتمال کودتا و ...)آتش به اختیار یعنی به محض رویت هواپیما با تشخیص کاربر توپ و بدون دریافت دستور مستقیم اقدام به شلیک می شد،مگر ینکه توسط نیروی هوایی هماهنگی به وجود آید و این کار با توجه به سیستم ضعیف بیسیم در آن زمان گاهی با مشکل مواجه می شد،در ضمن تشخیص هواپیما در آن شرایط بحرانی و فشار نیروی هوایی عراق و باد توجه به بی تجربه بودن کاربران مواضع پدافندی و فشار روانی که روی آنها بوده کار ساده ای نبوده،البته این مشکل بعد ها توسط خلبانان و بعضی از پرسنل با تجربه ارتش حل شد به این صورت که آن دسته از خلبانان که دیگر قادر به پرواز نبودند و یا بعضی از پرسنل نیروی هواییی در کنار توپ ها و مواضع پدافندی استقرار یافته و به کاربران توپ در تشخیص نوع هواپیما و جلوگیری از سرنگون کردن هواپیماهای خودی کمک می کردند.
در ضمن پدافند دلیر ارتش هم علی رغم با تجربه بودن چند باری اشتباه کرد که عمده اون در جزیره خارک اتفاق افتاد.
بسیج و سپاه پاسداران آنقدر افتخار آفرینی کره که هیچ کس نمیتواند منکر خدمات،رشادت ها و ایستادگی های آنها شود،حتی دشمنان هم به رشادت این دلاوران اعتراف دارند
به آن بندگانم که اسراف به نفس خویش کردند بگو هرگز از رحمت خدا نا امید مباشید،البته خدا همه گناهان شما را خواهد بخشید که او خدایی بسیار آمرزنده و مهربان است سوره مبارکه زمر آیه شریفه 153
Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

پست توسط saeedjiji »

کسی که در راه کسب حلال کشته بشه ، شهید حساب میشه،

حالا شما میفرمایید عباس بابایی کشته شده؟!!!
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد
اخراج شده

CentralWeb نوشته شده:سلام خدمت شما

بنده هم بعنوان دیدگاه شخصی ام حرف دوستان رو تایید میکنم،دلتان از جای دیگر پر است سر سپاه و بسیج و ... خالی نکنید.
منطق هم چیزی جز این نیست.

دوستان اگر دقت کرده باشند فیلم هایی که صدا و سیما میسازه و ارزشی هم هست جای اینکه ازشون تقدیر کنیم به باد انتقاد و تهمت میگیریم...
هر فیلمی هم به سبکی خاص مورد هجوم قرار میگیره
در حالی که خانواده معظم شهدا و بخصوص خانواده معظم شهید بابایی در خصوص این فیلم تشکرات ویژه ای رو داشتند از تمامی دست اندرکاران فیلم
حالا ما شدیم کاسه ی از اش داغتر و هنگاه پخش فیلم هزارتا ایراد ازش میگیرم و بعد از پایان فیلم هم ...
اگر واقعیتش رو بخواهید ما ایرانیها هنوز رسم تشکر و قدردانی رو درست و حسابی یاد نگرفتیم،فرداها میگیم ای دل غافل کاش اینچنین کارها رو اونقدر بزرگ میکردیم که چنین فیلم هایی بشه تبلیغ عشق ایرانی به وطن و دینش....
البته به ملت عزیزمون جسارت نمیکنم اما یه عده هستند که انگار باید همیشه به همه چیز گیر بدن...

باتشکر و پوزش

آقای محترم خاهشا اگه از دنیای نیرو هوایی و عاشقاش اطلاعی ندارید درموردش اظهار نظر نکنید..این فیلم یه فاجعه بود که تمام کسای که دنبال کننده این رسته هستند از شدت خشم نگاش نمیکردن..خود من موقع دیدنش از حرص تپش قلب میگرفتم.....
چرا درمورد فیلم خلبان که زندگی نامه عباس دوران بود و سال 75 ساخته شد حرفی نمیزنیم؟؟؟چون درست و بی نقص ساخته شده بود و حس واقعی جنگ رو به آدم میداد...خود من صحن ای که جناب دوران میخواد سوار شه گریم میگیره..یا تو تمام صحنه های درگیریش آدم حس نمیکنه یک فیلمه..یا فیلم عبور از خط سرخ که بسیار زیبا ساخته شد
اما این فیلم فاجعه بود...تو صحنه های درگیری با هواپیماهای عراقی یه اهنگی میزد که به جای اینکه به ادم حس دلهره بده ادم خندش میگرفت....
پس خاهشا اگه سر رشته ندارید نظر ندید
اخراج شده

typhoon نوشته شده:

همدان زندگی کردن شما چه ارتباطی به بحث دارد؟ تا جایی که بنده می دونم هواپیمای مورد استفاده در پایگاه سوم شکاری همدان لااقل در آن زمان فانتوم بود

به کتاب خاطرات شهید بابایی مراجعه کنید. ایشون خودشون مبتکر طرح هایی برای جلوگیری از شلیک به خودی توسط پدافند در جریان بازگشت از پروازهای برون مرزی بودند.

پس می توان گفت این مورد هم مورد تازه ای نبوده و قبلا هم بارها اتفاق افتاده ، در ضمن در زمان اوج جنگ و تبلیغات همه جانبه دشمن نمی شد بگی پدافند خودی ، هواپیمای خودی رو زده!!!

ربطش به اینه که هواپیماهای خودی مث تایگرو فانتوم از زیر تابلوئن..مخصوصا که موقع برگشت با سرعت کم و ارتفاع پست میان..همدان زندگی کردن منم اینه که من روزی 2بار فانتوم میبینم..اف 5 و میگو ازین چیزا هم زیاد ازینجا رد میشه..اونم مطالعه کردم..موقع برگشت بشکه های مازوت روشن میکردن..طرح شهید ستاری هم بوده
قفل شده

بازگشت به “فيلم و سينما”