نظرسنجی: میخواهید سلاح رسمی ارتش چگونه باشد ؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تجهيزات انفرادي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

کدام سلاح را برای ارتش مناسب تر میدانید ؟

ژ-3
26
7%
خیبر
65
18%
کارا (ژ3 ای که بولپاپ شده)
53
15%
AK-47
12
3%
AK-12 (جدیدترین مدل کلاشینکف)
101
28%
باید سلاحی جدید طراحی شود
104
29%

مجموع رای گیری: 361

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72 بار
سپاس‌های دریافتی: 490 بار

Re: نظرسنجی: میخواهید سلاح رسمی ارتش چگونه باشد ؟

پست توسط مدافعان حرم » چهار شنبه 6 فروردین 1393, 1:16 am

golabas نوشته شده:
سمندون نوشته شده:یکی از دلایل شکست آمریکا در ویتنام ، استفاده ویتکونگ ها از AK47 بود و به دلیل مزایای بسیاری که سلاح AK47 داره به عنوان سلاح قرن انتخاب شده . حالا شما سری بحث میکنید برادران عزیز ؟ تو مملکت ما خیلی حس و حال ساخت چیزهای توپ وجود نداره ! نیازی هم نیست آدم چرخ رو دوباره اختراع کنه ! ما به همین کلاش راضی هستیم به شرطی که سیستم نشانه رویش بهینه سازی بشه و روی ارگونومی و کارآمدی هر چه بیشتر سلاح هم کار بشه .

کاملا موافقم
اگه به سلاح بود اسرائیل دمار از روزگار حزب الله در آورده بود
دیدین با چار تا ادم 33 روز با تمام قدرت اسرائیل جنگیدن و پیروز شدن
اصل ایمانه نه سلاح

دیگه اینقدر هم که شما نوشتی تو جملات من ایمان محوری موج نمی زد. من از لحاظ فنی این مطلب رو نوشتم و از طرفی معتقدم با این شرایطی که توش هستیم بهترین گزینه ما آپدیت کردن کلاشنیکوف است . مثلا یه چیزی مثل این :

تصویر
آندریا: سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که قهرمانی نپرورد.
گالیله: نه آندریا، سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که در آنجا نیاز به قهرمان باشد.

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 128 بار

پست توسط golabas » چهار شنبه 6 فروردین 1393, 6:34 pm

منم که نگفتم همش ایمان که
گفتم دلیل شکست سلاح نیست
بالاخره همون نیروها هم که بدون سلاح نبودن سلاح داشتن اتفاقا سلاح سازمانیشون هم بسیار عالیه (m16)

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: بوشهر
سپاس‌های ارسالی: 517 بار
سپاس‌های دریافتی: 364 بار
تماس:

پست توسط mosiuo » شنبه 1 شهریور 1393, 1:00 am

سلام دوستان.ظاهرا دوستان همه متخصص هستن.فقط من یه جمله بگم.
هنوز بعد از گذشت این همه سال از ساخت ak47تنها عیب اساسی اسلحه کلاش دقت کمشه نسبت به سلاحهای مدرنتر از خودش.سلاح خیبر هم که با این همه تعریف و تمجیدی که ارتش ازش کرد الان چندین ساله که تو انبارهای ارتش داره خاک میخوره و هیچ کسی به صورت کاربردی ازش استفاده نکرده.که اینم جدا از بحث داغ شدن زود لولش که مهمترین عیبش بود.تو بحثه ژ3 هم که باید فقط به بهترین محاسنش که اونم قدرت اثر گزاری زیادش رو هدفه اشاره نکرد و دیگه چیزی نداره که تو ساله 2014 بخایم از یا کنم.هر دو نمونه ژ3 رو منظورمه.اما اگه تو لیستت اسلحه m16 cQ رو قرار میدادی من اون رو میگفتم.چون ترکیبی از M16 و AK47الان تو دنیا حرف اول رو میزنه و من به شخصه فقط این دوتا رو تایید میکنم.

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: آبادان شهر خوبان- آبادان شهر خدا
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 339 بار

پست توسط jamal_khodamam » یک شنبه 2 شهریور 1393, 5:14 pm

با عرض سلام خدمت دوستان

توی این تاپیک هم نظرات و پیشنهادات جالبی دیدم

اما من خودم به شخصه با سلاح های ژ3 -کلاش-ام پی 5-کلت کمری-شکاری ساچمه زنی و گلوله زنی و برنو شلیک داشتم.....اسلحه ها هم مثل تمامی وسائل ساخت دست بشر هر کدوم یه استفاده و هر کدوم هم نسبت به دیگری یه مزایایی و معایبی دارند مثلا ژ3 قدرت زیاد و ارگونومی خوبی داره اما ظرفیت خشاب پایین و گیر کردن ها و یکمی نظافت وقت گیرش نسبت به کلاش مساله سازه...اما از اونجایی که الانه روز به روز ماهیت جنگها داره عوض میشه کلا بنظرمن این مساله رو از این نظر باید بررسی کنیم:

پتانسیل های موجود

هزینه های اقتصادی

کار و زمان نیروی انسانی

تغییر کلی ساختار

پتانسیل موجود میگه که ما الانه توی کشورمون کلی اسلحه کلاش و ژ3 داریم...پس میتونیم با یکمی خلاقیت و ابتکار و مدیریت صحیح یه فکری به حال اینا بکنیم و اونا رو بقولی تبدیل به احسن بکنیم

هزینه های اقتصادی:

اینکه که یه مناقصه بین شرکتهای مطرح اسلحه سازی برگزار کنیم و بعدش طرح های برتری مثل ژ36 رو خریداری کنیم که البته با توجه به تحریم ها بعید میدونم شدنی باشه(یا اینکه ممکنه چون این سلاح ها ماهیت پلیسی امنیتی اجتماعی داشته باشه از لحاظ تحریم ها اشکالی نداشته باشه....در این زمینه دوستان کارشناس نظر بدن ممنون میشم)

کار و زمان نیروی انسانی

از اونجایی که ما یه کشور پهناور هستیم و منابع خوبی هم داریم میتونیم خودمون یه فکری بحال خودمون بکنیم منتهای مراتب باید ببینیم چقدر زمان میبره؟؟؟مثلا ایا بصرفه هست برای ساخت و تجهیز ارتش مثلا از امروز 15 سال وقت بذاریم تازه بعد از 15 سال به جایی برسیم که کشورهای دیگه امروز هستن؟!!؟؟!؟!؟

تغییر ساختار کلی:

بنظرمن مسئولین باید ببینن اصلا میخوان ساختارهای سازمان های نظامی ما و سربازگیری ما بصورت حرفه ای بشه یا نه؟؟؟

چون اگر اینطور باشه باید بصورت کلی دست به یک انقلاب اقتصادی مدیریتی زمانی پولی اموزشی و ساختاری و زیربنایی کرد.

جمع بندی:

بنظر من سلاح مورد استفاده باید سلاحی باشه با لوله قابل تعوض که بشه از هر دونوع مهمات شرقی و غربی(ناتو )استفاده کرد خشاب شفاف/نظافت اسان/کاربری راحت/نیاز به مدت زمان اموزش کم برای کاربری سلاح/مناسب شرایط اب و هوایی کشور ما/قابلیت استفاده از وسائل جانبی مثل چراغ قوه و لیزر و....... مناسب برای جنگ های شهری/عملیات هلی برن/و جنگهایی که در دشت باز انجام میشن که نیاز به قدرت و برد دارن

و از اون سلاح های کلاش و ژ3 با تغییراتی در ساختار بدنشون برای قابلیت نصب دوربین و.......... برای نیروهای ذخیره و یا اموزش و سازماندهی حرفه ای نیروهای بسیج برای روزهای مبادا استفاده بشه ....چون بهرحال اگر سلاح جدیدی هم به میان بیاد و فراگیر بشه پس این همه ذخیره سلاح ژ3 و کلاش هم ممکنه بلا استفاده بمونه
به کودکان پابرهنهء شهرم،به شهداي خونين کفن آبادان،به غيرت جوانان غيور آبادانم،به عرق جبين کارگران زحمتکش شهر خدا......سوگند مي خورم که وامدار هيچکس نيستم به جز .......آبادان

ارسال پست

بازگشت به “تجهيزات انفرادي”