هفت میلیارد تومان هزینه روزانه نگهداری تهران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7628 بار
تماس:

هفت میلیارد تومان هزینه روزانه نگهداری تهران

پست توسط HORLIKAN »

معاون مالی و اداری شهرداری تهران هزینه روزانه نگهداری شهر تهران را شش تا هفت میلیارد تومان اعلام کرد که بخشی از تامین این هزینه ها، باید با مشارکت های مردمی در پرداخت عوارض های شهری تامین شود.

به گزارش فارس، "حسین محمد پورزرندی" با اعلام نقش 32 درصد درآمدهای پایدار در کل بودجه شهرداری تهران اظهارداشت: هرچه بر میزان درآمدهای پایدار شهری افزوده شود، توسعه شهر پایدار تر و برنامه ریزی توسعه شهری ، مدون تر می شود.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران برای تامین هزینه های شهر نیازمند کمک و مشارکت مستقیم شهروندان است، اهدای جوایز خوش حسابی را اقدامی در جهت تشویق بیشتر مردم به پرداخت عوارض دانست و اظهارداشت: معتقدیم پرداخت عوارض های شهری باید تبدیل به فرهنگ میان شهروندان تبدیل شود و همانگونه که شهروندان شارژ ماهانه ساختمان محل سکونت را پرداخت می کنند، پرداخت عوارض شهری که نوعی حق شارژ شهر است نیز باید صورت گیرد.

معاون مالی و اداری شهرداری تهران هزینه سالانه نگهداشت شهر تهران را بالغ بر دو هزار میلیارد تومان اعلام کرد که این هزینه با احتساب جمعیت 10 میلیون نفری شهر تهران، سرانه 200 هزارتومانی را برای هر شهروند شامل می شود و این درحالی است که هم اکنون شهرداری حداقل هزینه ممکن را از شهروندان دریافت می دارد.

پورزرندی گفت: امروز تهران تبدیل به یک کارگاه عمرانی بزرگ در احداث مکرر بزرگراه ها، معابر، تونل های مترو، تقاطع های غیر همسطح، بوستان ها و ... شده است که تداوم فعالیت آنها نیاز به تامین منابع مالی پایدار در شهر دارد و پرداخت به موقع عوارض از سوی مردم، می تواند مشکلات تامین هزینه های شهر را کم کند.

وی با اشاره به شفاف شدن سیستم حسابداری شهرداری تهران در سال های اخیر خاطرنشان کرد: شاید برای گروهی از مردم این سوال پیش آید که عوارض پرداختی آنها به شهرداری در کجا هزینه می شود که شفاف شدن سیستم حسابداری شهرداری و ارائه گزارش های مستمر مالی، مردم را در جریان هزینه کردهای شهر قرار داده و اعتماد آنها به شهرداری را بیشتر کرده است.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 841
تاریخ عضویت: دوشنبه 6 شهریور 1385, 5:55 pm
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

Re: هفت میلیارد تومان هزینه روزانه نگهداری تهران

پست توسط SORENA »

ماشالا شهرداری هم تو این بلبشو داره مقدمات رو آماده میکنه انواع مالیات ها رو زیاد کنه از بقیه ارگان ها و سازمانها عقب نمونه!
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”