آمریکا برنامه دقیقی برای حمله به سوریه آماده کرده است

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 تیر 1389, 1:11 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3412 بار

آمریکا برنامه دقیقی برای حمله به سوریه آماده کرده است

پست توسط dolphine »

تصویر
 
 [HIGHLIGHT=#f2f2f2]اجتماع حامیان بشار اسد رئیس جمهور سوریه در شهر دمشق (عکس آرشیوی) 
     
   [HIGHLIGHT=#f2f2f2]  برنامه دقیقی برای حمله نظامی علیه سوریه آماده کرده است تا با صدور دستور از سوی باراک اوباما رئیس جمهور امریکا، این حمله صورت گیرد.   
  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]
 
  

  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]به گزارش سی‌ان‌ان،  یکی از مقامات ارشد امریکایی گفت، این برنامه چندین عملیات متفاوت، شمار دقیق نیروهای نظامی و همچنین تجهیزات مورد نیاز نظامی برای این حمله را در بر می گیرد.این مقام امریکایی افزود، ایده‌های مختلفی پیرامون این حمله وجود دارد.  
  افشاگری در حالی صورت می گیرد که چندین مقام عالی رتبه امریکایی در هفته‌های اخیر به حمایت از اعمال فشار بر بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای ترک قدرت از جمله افزایش کمک‌ به گروه‌های مسلح مخالف دولت سوریه، پرداخته اند. 
  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]
 
  

  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]ویکتوریا نولند سخنگوی وزارت امور خارجه   بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: “اگر اسد در برابر فشارهای ما تسلیم نشود، باید تدابیر بیشتری را در نظر بگیریم.”جان مک کین، سناتور ارشد امریکایی در اواسط ماه فوریه تصریح کرد، اکنون وقت آن رسیده است که جامعه بین‌المللی کمک بیشتری در اختیار مخالفان سوریه قرار دهد.
  

  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]مک کین  در جریان سفر به قدس در سخنانی خطاب به خبرنگاران افزود: “راه‌هایی برای تامین تسلیحات برای افرادی که علیه این نوع حکومت مبارزه می‌کنند وجود دارد، ما این را در لیبی هم نشان دادیم.”
همچنین روز سه شنبه یکی از افسران ارتش سوریه که به مخالفان پیوسته و نمی‌خواست نامش فاش شود، در شهر القصیر در غرب این کشور به خبرنگاران گفت گروه‌های مسلح مخالف تجهیزات نظامی از فرانسه و امریکا دریافت می‌کنند. وی گفت: “ما هم اکنون سلاح، موشک‌های ضد هواپیما و … در اختیار داریم و بشار اسد را شکست خواهیم داد.”  

  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]
 
  

  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]بشار اسد، رئیس جمهوری   اواسط ماه فوریه خاطرنشان کرد، شماری از کشورهای خارجی با حمایت مالی و نظامی از گروه‌های مسلح تروریستی که علیه دولت دمشق مبارزه می‌کنند، در حال دامن زدن به ناآرامی‌ها در این کشور هستند.اسد افزود، این کشورها با ایجاد مانع در مسیر تلاش‌ها برای پایان دادن به ناآرامی‌های چند ماه گذشته در سوریه، دمشق را از گام برداشتن در مسیر اصلاحات باز می‌دارند.  
  از اواسط ماه مارس سال گذشته میلادی عرصه ناآرامی‌هایی بوده است که در جریان آن تعداد زیادی جان خود را از دست داده‌اند.غرب و مخالفان دولت، دمشق را به کشتار معترضان متهم می‌کنند، اما دولت سوریه می‌گوید، “قانون شکنان، خرابکاران و گروه‌های تروریستی مسلح” مسئول ناآرامی در این کشور هستند و تاکید دارد که این ناآرامی‌ها از خارج طراحی می‌شود. 
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”