ماده روانگردان جدید در راه ایران ...

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 تیر 1389, 1:11 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3412 بار

ماده روانگردان جدید در راه ایران ...

پست توسط dolphine »

تصویر
  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]
مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهریستی  
با بیان اینکه۲۰ ماده روانگردان جدید در راه ایران است، گفت: در سال‌های اخیر مصرف محرک‌هایی در کشور شیوع یافته‌ است که حالت تخریبی دارند و کنش‌های مغز را تسریع بخشیده و در فرد مصرف کننده وابستگی روانشناختی ایجاد می‌کنند.

[HIGHLIGHT=#f2f2f2]فرید براتی سده ،  با بیان اینکه محرک‌ها از نظر رفتارهای اجتماعی سه مسئله اصلی را ایجاد می‌کنند به ایسنا گفت: رفتارهای پرخاشگرایانه از جمله کودک‌آزاری، هذیان‌ها، بدبینی‌ها و سوءظن‌ها و سایر رفتارهای پرخطر از جمله رفتارهای پرخطر جنسی از جمله مسائلی هستند که محرک‌ها ایجاد می‌کنند.

وی در ادامه با برشمردن سه ماده مخدر کوکائین، اکستاسی و شیشه به عنوان سه ماده مخدر نوظهور در دنیا، گفت: [HIGHLIGHT=#f2f2f2]مت‌آمفتامین یا شیشه  از سال ۸۰ و از طریق مالزی وارد کشور شد و از سال ۸۴ در داخل کشور تولید و به صورت بومی درآمد.

وی افزود: شیشه تولید داخل، مت‌آمفتامین است و با شیشه موجود در بازارهای اروپا (آمفتامین) متفاوت بوده و عوارض، توهم بیشتر و درمان دشوارتری هم دارد و به خاطر بومی شدن تولید درمان آن در داخل کشور با مشکلات بسیاری روبه رو است.

[HIGHLIGHT=#f2f2f2]مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی   در ادامه با بیان اینکه [HIGHLIGHT=#f2f2f2]  نوع دیگری از مواد مخدر جدید است که از سال ۸۰ و از طریق مرز ترکیه وارد کشور شد، عنوان کرد: این ماده پس از ورود به کشور در شمال شهر تهران شایع بود و سپس در سراسر کشور شیوع یافت.

[HIGHLIGHT=#f2f2f2]«کوکائین»  مخدر بالانشین‌ها به گفته وی، کوکائین نوع دیگری از محرک‌های نوظهور است که ۱۵سال پیش به کشور وارد شد و به دلیل قیمت بالا و فاصله زیاد تا محل تولید، هنوز در کشور رواج نیافته و مصرف آن به مناطق بالانشین تهران از جمله زعفرانیه، الهیه، شهرک غرب و مناطق بالای دیگر کلان‌شهرها محدود مانده است.


  
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”