مهم‌ترین ویژگی‌های سیم‌کارت‌های نسل سوم!

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 6358 بار
سپاس‌های دریافتی: 2155 بار

Re: مهم‌ترین ویژگی‌های سیم‌کارت‌های نسل سوم!

پست توسط anga2009 »

دوستان یه سوال دارم با اینترنت 128 نهایت سرعت دانلود چقدر است ؟
وب سایت روستای گندشمین
[External Link Removed for Guests]
خدایا من را ببخش...
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3023 بار
سپاس‌های دریافتی: 4754 بار

پست توسط Mahdi Mahdavi »

باید این عدد رو بر 8 تقسیم کنید.یعنی میشه 16 کیلوبایت بر ثانیه!
والا الان ایرانسل داره سرعت بیشتری ارائه میده.
ناگهان چقدر زود دیر میشود !
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4048 بار
سپاس‌های دریافتی: 2811 بار

پست توسط Erratic »

یک مقایسه ساده رایتل با ایرانسل در رابطه با حجم و سرعت

مزایا  سرعت ترافیک  قیمت   ایرانسل (GPRS)  128 کیلوبایت  1 گیگ  5 هزاراتومن   رایتل  128 کیلوبایت  1 گیگ  15 هزار و 555 تومن  

-------------------------------------------------------------------
طبق مقایسه فوق:

در ایرانسل (GPRS)
20 گیگ استفاده در ماه = 100 هزار تومن

طبق مقایسه فوق :
در رایتل

20 گیگ استفاده در ماه = 311 هزار تومن

ایا اپراتور سوم امده که مشکلات رو حل کنه یا چیزی به مشکلات اضافه کنه؟؟

تازه انقدر دارید سرعت رایتل رو به سینه میزنید و میگید (اپراتور سوم,3g, یا غیره و ذالک) اینجا سرعت به چه کاری میاد وقتی حجم انقدر گرونه؟؟؟؟؟؟؟ (در صورتی که سرعت این سرویس با نمونه های مشابه قبلی فرقی نداره)

کلی هم در رابطه با گرانفروشی ایه قرانی داریم

اینم نظر من

10 دقیقه استفاده ی اینترنت در رایتل = ورشکست شدن در فکر,ذهن, پول
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

پست توسط SORENA »

اکثر کشورها 256 روی خط موبایلشون مجانی هست و محدودیت حجمی هم نداره! حالا اینجا ما داریم روی 128 این همه بحث میکنیم آقا بیا قیمتشو کم کن این همه داری پول میگیری....

البته تو کشورهای دیگه هم محدودیت حجمی هست مثلا تو آلمان سرویس دانشجویی نت : 15 یورو برای 6 ماه هست با سرعت 5Mb(اونجا بر حسب سرعت دانلود میدن یعنی اگه بخواییم به اینور در بیاریم میشه 5*8 یا همون 40Mb) و با محدودیت 100گیگ اگر این محدودیت تموم بشه سرعت شما میره روی 1Mb یا همون 8Mb اینجا!
[External Link Removed for Guests]
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

راستش بنده پاسخ اکثر سوالات دوستان را دارم، اما یک تصمیم جدید در سنترال گرفتم که هر کجا عده ای بحث را از مسیر علمیش منحرف کردند و تلاش داشتند نظرات و احساسات خودشان که گاه حاصل فشار ها و شرایط و گاه حاصل نداشتن قدرت درک آن چه در اطرافشان در جریان است، را طرح کنند، اون مبحث را ترک کنم.

مطمئناً نظرات از این دست نه تنها برای بنده بی ارزش بوده که مسئولین نیز توجهی به این دست نظرات ندارند، علت این برخورد مسئولین هم اصلا به خاطر زیر سوال رفتن خودشان نیست که پاسخگو بودن قطعا وجه بهتری ازشون به نمایش خواهد گذاشت، اما تا خواستگاه نظرات شما تغییر نکند، هیچ کس غیر از جمع خودتان برای آن ها ارزشی قائل نیست؛ و اساسا باید گفت مهم نیست شما چی فکر میکنید و چی میگید فرض را بر درست بودن نظرات خود بزارید و نداشتن جواب از طرف بنده یا هر کس که دوست دارید ...
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6691 بار
سپاس‌های دریافتی: 12080 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

قیمتهای این اپراتور بسیار بسیار گران و اصلا به صرفه نیست ! البته نه ایرانسل نه همراه آخر و نه رایتل هیچ کدام به صرفه نیستن ! اینترنت همراه آخر که افتضاح به معنی واقعی کلمه هست و عملا دزدی در روز روشن !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72640 بار
سپاس‌های دریافتی: 31669 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

البته بايد ديد سرعت واقعي كه به كاربر خانگي ميرسه چطور خواهد بود تا بشه نظر دقيقي داد، اما اگر واقعا بخواهند 128kbps رو با اين تعرفه‌ي نجومي بدهند، با توجه به ايرانسل و حتي همراه اول در مناطقي كه Edge شده، همچنين اينكه اين سرويس دهنده تازه شروع به كار كرده و هنوز اغلب مناطق تحت پوشش نيستند، تنها مزيت اين شركت اينترنت اون ميتونه باشه كه اون هم با اين قيمت فاجعه بار هيچ توجيهي نداره، خود من با همراه اول و ايرانسل سرعتي به طور متوسط بسيار بالاتر از 128kbps دارم (سرعت دانلود بين 25KB/s تا 50KB/s كيلوبايت بر ثانيه هست) و 128kbps بعني سرعت دانلود 16KB/s و هر طور كه بررسي ميكنم اين موضوع منطقي نيست، البته اگر مانند برخي سرويس دهندگان ADSL مثلا 1mbps‌ رو بين 8 نفر به اشتراك بگذارند اوضاع بهتر خواهد بود، يعني ميشه تا 128KB/s دانلود داشت و كيفيت سرويس بالاتر خواهد رفت، اما باز هم با مقايسه با ايرانسل و حتي همراه اول قيمت فوق العاده بالا هست و از نظر من كار اين شركت با وضعيتي كه داره و تجهيزاتي كه به راحتي ميتونه سرويسهاي ارزان قيمت‌تري به نسبت نسل 2 و 2.5 بده،‌ كاملا در اشتباه هست و اگر به اين روند ادامه بده هيچ آينده‌اي نخواهد داشت، جاي مسئولين اين شركت بودم حداقل در ابتداي كار كمترين تعرفه‌اي كه براي شركت مقرون به صرفه باشه رو تعيين ميكردم كه قطعا اين قيمتهاي نجومي نخواهد بود، شايد 1/5 اين تعرفه‌ها براي اينترنت بتونه كاربران رو جذب كنه ...

شخصا با اين وضع آينده‌اي براي اين شركت نميبينم ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4048 بار
سپاس‌های دریافتی: 2811 بار

پست توسط Erratic »

درود و سلام بر شما :razz: :razz: :razz:

خدا شاهده که من قصد بی احترامی به هیچ کاربری ندارم

شایده در کمال احترام کلی بی احترامی شده باشه به منه حقیر
من که کسی نیستم
اما اگر کدورتی پیش اومده از طرف من, من همینجا عذر خواهی میکنم از دوستان
خدا سر شاهده من نه با کسی لج دارم نه واسه منافعی فعالیت میکنم

من حقیر به عنوان یک فرد که در بستر جامعه بزرگ شدم و تا حدودی با دردهای مردم اشنا هستم سعی میکنم دفاع کنم
شاید خیلیا دقدقه ی اینجور چیزها رو نداشته باشن و از هر لحاظ در نعمت باشن

اما به هر صورت دوباره من از تمام کسانی که ناخواسته ازطرف من ناراحت شدن معذرت میخوام :razz: :razz: :razz:

همیشه پیروز باشید.
Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: iran
سپاس‌های ارسالی: 3296 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار
تماس:

پست توسط Cloor Master »

سیستم دیتا چیه یکی برا من توضیح دهد
چیطوری است که سرعتش ۱۲۸است خوب اینجوری فرقش با ایرانسل در چیه ایرانسل که هم ارزون تر هم خدمات بیشتر (تخفیف ۹۹٪) هم اینکه دربعضی شهر ها هم که سرعتش دو برابره (edje) و هم اینکه قیمتش ۵تومانه خوب این چیش به صرفه است قیمت چهار برابر سیمکارت سرعت پایین محدود بودن در کشور خوب این که همش ضرر شد که
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3023 بار
سپاس‌های دریافتی: 4754 بار

پست توسط Mahdi Mahdavi »

, عزیز.
فعلا پیشنهاد میکنم دور و بر 3G ایران رو خط بکشید.خیلی جای کار داره.
مبنای محاسبه که کیلوبایتیه.تعرفه ها بسیار بالاست.با توجه به قوانین کشور حداکثر سرعت قابل ارائه به مشترک 128 با محدودیت حجمی.
و مثلا اینترنت با پهنای باند 3 مگ با ترافیک 30 گیگ نزدیک 500 هزار تومان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تا اونجایی که من تحقیق کردم این تعرفه ها نسبت به متوسط جهانی به طور خیره کننده ای بالاست!
فرقش با ایرانسل در تماس تصویریه"فعلا"
پس از مهلتی که به این اوپراتور داه میشه " به عنوان زمان حمایت " ایرانسل و همراه اول میتونند نسل 3 و یا بالاتر "بر فرض محال نسل 4" رو ارائه بدند.
فکر کنم این زمان 2 سال باشه.
ناگهان چقدر زود دیر میشود !
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

Mahdi Mahdavi,

این زمان 18 ماه است که الان تقریبا 1 ماهش هم گذشته است.

اتفاقا رایتل ادعا دارد که اپراطور دوم (ایرانسل) بدجور چوب لای چرخش کرده است، خصوصاً در بحث رسانه ها. شما دقت کردید چقدر بی سر و صدا افتتاح شد! حتی خبر گزاری های حوزه فناوری اطلاعات هم به غیر یکی دوتاش باقی اصلا بهش نپرداختند!

از طرف دیگر مشکل بزرگ رایتل فراتر از بحث قیمت خدمات است. من اشاره کردم، سازمان تامین اجتماعی واقعا دارای چه نوع نگرشی به حوزه فناوری اطلاعات است؟ صرف قدرت مالی این شانس را به وجود میاره که این اپراطور موفق باشد؟

فعلاً که به خاطر تاخیر 400 میلیونی جریمه شده اند، همین الان هم شدیداً در منابع انسانی دچار مشکل شده اند از مدیران کلان گرفته تا تکنسین های جزئیشان . . .

رایتل در مقابل این همه انگشت اشاره و علامت سوال، همواره فقط از شیطنت ایرانسل گلایه کرده و جای پاسخ به سوالات اساسی، گفته که ایرانسل تجهیزات 3g خودش را نه تنها خرید و نصب کرده که آماده افتتاح هم هست و به محض پایان یافتن دوره حمایت قصد وارد شدن به میدان را دارد، به همین دلیل با سرمایه گذاری سعی دارد در این مدت مانع از فعالیت رایتل شود.

البته این ادعا با صحبت های مدیر شرکت ایرانسل مبنی بر آماده بودن در ارائه خدمات 3g در کمتر از چند روز پس از انتشار مجاز بودنش، آن هم هر وقت که باشد تائیدی است بر وجود این تجهیزات.

اما واقعا سنگ اندازی ایرانسل رایتل را اینطور در حوزه فناوری اطلاعات سر در گم کرده است؟ رایتل شیراز و اصفهان را که شاید جزو قطب های الکترونیک و صنایع ارتباطاتی کشور هستند را در فهرست آخرین فاز توسعه خود قرار داده است که این موضوع نیز خود بسیار تعجب بر انگیز است.
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72640 بار
سپاس‌های دریافتی: 31669 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

MiimA,
ميلاد جان، اين سنگ اندازي‌ها هميشه بين رقبا هست، زماني كه ايرانسل تازه شروع به كار كرده بود هم همراه اول به هر شكلي با قدرت و نفوذي كه داشت سعي ميكرد محدوديتهاي قانوني و ... براي اين شركت ايجاد كنه، چيزي كه قطعا روال درستي نيست، اما كم و بيش بين تمام رقبا وجود داره
ايرانسل با سرويسهاي جديد و بهتر تونست مشتري رو جذب كنه، اما رايتل با اين وضعيت به طور يقين نميتونه مشتري جذب كنه، چرا كه با يك نگاه كلي سيمكارت 4 برابر قيمت ايرانسل، سرعت (اگر 128kbps واقعي باشه) حدود 1/2 تا 1/4 ايرانسل و هزينه‌ي حدود 3 تا 4 برابر ايرانسل و بدون پوشش سراسري داره و عملا افرادي كه از روي كنجكاوي اين سيمكارتها رو خريداري كنند هم به مصرف كننده‌ي مستمر تبديل نخواهند شد، براي مثال اگر شيراز ارائه بشه قطعا من سيمكارت با شماره‌اي كه مد نظرم هست رو ميگيرم، اما با اين تعرفه‌ها مصرف كننده و مشتري اون نحواهم بود، اين تعرفه بندي باعث ميشه عملا مصرف كننده‌اي نداشته باشه و امكان درامد زايي نخواهد داشت، اين موضوع در تمام موارد مانند تماس تصويري، MMS, SMS و ... وجود داره و شركت به سود دهي مناسب نميرسه و در طولاني مدت باعث كند شدن روند رشد خودش خواهد شد، براي مثال حتي اگر اينترنت رو نامحدود ميداد شايد توجيهي با اين تعرفه‌ها وجود داشت، اما اين تعرفه‌ها به هيچ وجه با هيچ سرويسي قابل رقابت يا حتي مقايسه هم نيست، اميدوارم اين وضعيت براي تست باشه و در آينده شاهد تعرفه‌هاي معقولي باشيم
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”