کیبورد من دیگه کار نمیکنه!خواهشا کمک!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 42 بار
سپاس‌های دریافتی: 38 بار

Re: کیبورد من دیگه کار نمیکنه!خواهشا کمک!

پست توسط sYAGHOOT »

تاهمین دیشب چشمک میزد اما الان دیگه نمیزنه و به جای 1 چراغ ،دوتاش روشنه.یعننی همونایی که باید روشن باشه.اما کار نمیکنه.
[External Link Removed for Guests]
Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: Hell
سپاس‌های ارسالی: 1631 بار
سپاس‌های دریافتی: 1526 بار

پست توسط X.Nima »

سلام دوست عزیز.

با توجه به اطلاعاتی که ارائه کردین؛ همونطور که محمد عزیز گفت، احتمال بسیار زیاد مشکل از درگاه اتصال کیبورد به مینبرد هست. احتمالا داخلش یه مشکلاتی پیش اومده که همه ی اتصالات به درستی انجام نمیشن و گاهی کیبورد شناسایی میشه و گاهی نمیشه.

احتمال اینکه مشکل از ویندوز باشه هم ناچیزه، چرا که تا چند وقت پیش مشکلی نبوده!

موفق باشید.
  ...Death to All who Oppose the Horde, We Shall NOT be Destroyed. Shall NOT   نقطه. سر خط.... !...We'll Charge when Satan Laughs

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر

پست توسط sYAGHOOT »

دوستان من میخوام ویندوز رو عوض کنم چون مشکلم خیلی پیچیده شده!الان تمام اطلاعاتمو پاک کردم و میخوام ویندوز نصب کنم،فقط یه مشکل اینکه بدون کیبورد چه طوری باید ویندوز رو نصب کرد؟؟؟
مشکلم فوریه خواهشا هرکی میدونه کمک کنه!
Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: Hell
سپاس‌های ارسالی: 1631 بار
سپاس‌های دریافتی: 1526 بار

پست توسط X.Nima »

ببینید، مشکل احتمالا از ویندوز نیستا...!!!

بدون کیبورد نمیشه ویندوز XP و قبلتر ها رو نصبید. اما برای 7 فکر کنم با ماوس هم بشه...
  ...Death to All who Oppose the Horde, We Shall NOT be Destroyed. Shall NOT   نقطه. سر خط.... !...We'll Charge when Satan Laughs

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر

پست توسط sYAGHOOT »

سلام من کیبوردم درست شده بود با عوض کردن ویندوز اما دوباره به محض اینکه usbموبایلمو به کامپیوتر وصل کردم دوباره چراغهای کیبورد هر 4تاش شروع کرد به چشمک زدن.همین الان
هم داره چشمک میزنه.
خواهشا خواهشا اگه کسی میدونه این سیستم چشه کمک کنه.به خدا دیگه دارم دیوونه میشم :AA:
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

بدون کیبورد نمیشه ویندوز XP و قبلتر ها رو نصبید. اما برای 7 فکر کنم با ماوس هم بشه...

تصحیح کنم از ویندوز 3.1 امکان نصب بدون کیبورد وجود داشته است البته بنا بر تجربه من چون شاید از قبل تر هم بوده و من ندانم :-)

در مورد مشکل شما با صفحه کلید:

1. مدل مادربرد شما چیست؟ اگر نمیدانید حداقل تعداد پورت های USB خود مادربرد در پشت را شرح بدید، آیا از هاب هم برای افزودن این پورت ها استفاده می کنید؟

2. کیبورد خودتون را با یک مبدل USB/PS2 از طریق پورت PS2 متصل کنید و نتیجه را بررسی کنید.

3. از طریق تنظیمات بایوس مادربرد (بستگی به مدلش دارد) وارد بخش مربوط به تنظیمات درگاه USB خودتون بشید و بررسی کنید همه چیز مرتب باشد.

چون بعید است مادربرد شما اونقدر قدیمی باشد که با جامپر این تنظیمات اعمال شود اصلا در موردش صحبت نکنیم بهتره، اما در بایوس ممکن است به دلایل مختلف مثل آپدیت، ریستور خودکار یا حتی cmos شاهد بازگشت تنظیمات به حالت پیش فرض باشیم و در برخی مدل ها این تنظیمات اصلا با کیبوردها یا موس ها سازگار نیست.

یک نکته هم در مورد چراغ ها:
در مورد چراغ های کیبورد نیز فقط با کلید Num یا Cpas Lock بررسی کنید چون باقی چراغ ها ممکن است در صورت خراب بودن خود کیبورد یا حتی متصل نبودن صحیح اون به کامپیوتر باز روشن و خاموش بشوند. اون چشمک زدن اولیه هم مربوط به تست مدار داخلی است و البته گاهی مربوط به دشارژ خازن ها که در حقیقت چندان اهمیت ندارد و مهم این است زمان اتصال اون دوتا کلید بتوانند چراغ های خودشان را خاموش و روشن کنند که بیان گر اتصال صحیح و شناسایی شدن کیبورد توسط سیستم است. 
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر

پست توسط sYAGHOOT »

خیلی ممنون که مشکلات کاربران اهمیت میدین :D
مدل مادر بوردم دقیقا نمیدونم چیه ولی 4 تا پورت usb از پشت داره.از هاب هم استفاده نمیکنم.متاسفانه مبدل USB/PS2 هم ندارم!
خوشبختانه کیبوردم درست شده و الان دارم با کیبورد مینویسم.فهمیدم که دفعه های قبل که خودش درست شده بود ،وجه مشترک اون دفعه ها این بود که تمام سیم های پشت کیس جدا شده و دوباره وصل شده بود.(یعنی یا کیس رو داده بودم بیرون درست کنن یا خودم کنده بودم که یه نگاهی بندارم و ...)واسه همین خودم- با کمال ناامیدی-تمام سیم های پشت کیس رو کندم بعد دوباره وصل کردم دیدم درست شد!!!
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”