جاذبه های توریستی نظامی +عکس

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 598
تاریخ عضویت: جمعه 28 دی 1386, 12:47 pm
محل اقامت: پشت كامپيوتر !
سپاس‌های ارسالی: 10734 بار
سپاس‌های دریافتی: 5977 بار
تماس:

جاذبه های توریستی نظامی +عکس

پست توسط nima-rad »

اگر می خواهید ببینید که سازه های نطامی ابرقدرت شرق که زمانی با شنیدن نام آنها بسیار بر خود می لرزیدند اکنون به چه وضعی درآمده است این مطلب را تا به انتها دنبال کنید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، کشور روسیه در حال حاضر بزرگترین میراث دار اتحاد جماهیر شوروی سابق یکی از دو ابرقدرت بی گفتگوی نیمه دوم قرن بیستم است که به دلایل بسیاری که در این مکان نمی توان خیلی به آنها پرداخت در سال 1991 میلادی از هم پاشید. در این میان سازه های بسیار عظیم نظامی و امنیتی به جامانده از زمان شوروی سابق که زمانی هزینه های میلیاردی برای ساخت آنها شده بود و کسی زمانی حتی تصور از بین رفتن آنها را نداشت امروزه به بناهایی بی ارزش و متروک تبدیل شده و بیشتر به عنوان جاذبه توریستی به کار می رود. در این مطلب قصد داریم تا شما را با تعدادی از این تاسیسات آشنا کنیم.

تصویر

تاسیسات موشکی در لتونی
در کشور لتونی امروز که در زمان اتحاد شوروی سابق ، بخشی از این کشور بود تاسیسات بسیار پیچیده موشکی شامل انبارهای نگهداری موشک و همچنین سیلوهای زیرزمینی پرتاب موشکهای قاره پیما ساخته شده بود. این تاسیسات شامل 4 سیلوی پرتاب ، 1 مرکز فرماندهی و تاسیسات پشتیبانی بود. امروزه این تاسیسات به صورت متروکه در آمده و در عین حال بعضی از بخش های آن برای بازدید عموم استفاده می شود.

تصویر

خطوط دفاع ساحلی جنوب شرقی
در منطقه در " Vladivostok " در سواحل جنوب شرقی روسیه تاسیسات دفاعی بسیار پیچیده ای تاسیس شده بود. هدف از ساخت این تاسیسات به منظور از دفاع در برابر هر گونه تهاجم از سمت ژاپن به خاک اتحاد شوروی ساخته شده بود و از چندین کیلومتر تاسیسات زیر زمینی و دژهای مستحکم روی زمین تشکیل شده بود. این تاسیسات نیز امروزه متروکه شده و بیشتر برای بازدید مردم عادی استفاده می شود.

تصویر

پناهگاه زیردریایی در دریای سیاه
شهر کوچک " Balakava" در کناره دریای سیاه در طول جنگ سرد محلی برای نگهداری از زیردریایی های اتمی شوروی سابق بود. اقدامات امنیتی در این محل به قدری بالا بود که حتی اقوام ساکنین این شهر برای رفتن به آن به اجازه دولتی نیاز داشتند. امروزه دیگر زیردریایی در این تاسیسات وجود ندارد و این مکان به یک جاذبه توریستی تبدیل شده است.

تصویر

بمب افکن های رها شده
حتی امروزه و پس از دو دهه از فروپاشی شوروی سابق همچنان بخش زیادی از وسایل و ماشین آلات و حتی فرودگاه ها و هواپیماهای جنگنده در این کشور در گوشه ای رها شده اند. در تصویر بالا می توانید تعدادی از بمب افکن های نیروی هوایی شوروی را که در گوشه ای بدون هیچ توجهی رها شده اند ببینید.

تصویر

آزمایشگاه میکروبی
در سواحل اطراف شهر سنت پترزبورگ روسیه در سال 1800 میلادی یک قلعه نظامی با محفظه لازم برای شلیک 100 توپ ساخته شد. پس از روی کار آمدن حکومت اتحاد شوروی و در دوران جنگ سرد این قلعه قدیمی به آزمایشگاهی خطرناک برای آزمایش بر روی عنوان بیماری ها و سلاح های میکروبی تبدیل شد. امروزه این مکان نیز تخلیه شده و به یک جاذبه توریستی تبدیل شده است. توریستها هنوز هم با لباس های محافظتی به این قلعه وارد می شوند.


تصویرتصویرتصویر
 [External Link Removed for Guests] 
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”