عجیب ترین کوسه های جهان +تصاویر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد زيست شناسي و بيولوژي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهار شنبه 29 تیر 1390, 12:56 pm
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8625 بار

عجیب ترین کوسه های جهان +تصاویر

پست توسط A3eman » سه شنبه 22 فروردین 1391, 6:48 pm

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]اگر می خواهید با کوسه های بی آزار که چندین تن وزن دارند و یا کوسه های کوچکی که در کثری از ثانیه می توانند تکیه ای از بدن شما را جدا کنند آشنا شوید این مطلب را مطالعه کنید.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]،کوسه ها به عنوان یکی از قهارترین شکارچیان دنیا زیر آب سالهاست که برایخود شهرتی ترسناک بدست آورده اند. این آبزی توانا با داشتن شامه ای بسیاریقوی ، آرواره های فوق العاده نیرومند و دندان های بسیار تیز می تواند برایهر موجودی در زیر آب خطرناک باشد. در این مطلب قصد داریم تا شما را باتعدادی از اعضای کمتر شناخته شده و به نوعی شگفت انگیز آشنا کنیم.
 تصویر 

کوسه گاوی
ایننوع از کوسه به عنوان قدیمی ترین نوع از کوسه شناخته می شود و اسکلت آنبیشترین شباهت ممکن را با کوسه های اولیه دارد. سیستم تغذیه و هضم غذا دراین آبزی نیز در طول این سالیان دراز به شکل ثابت باقی مانده است. امانکته جالب و متفاوت در مورد این کوسه وجود 6 یا 7 آبشش در این کوسه برخلاف سایر کوسه ها که معمولا 5 آبشش دارند است.
 تصویر 

کوسه یوزپلنگی
اینکوسه به صورت بومی در سواحل اقیانوس آرام در آمریکای شمالی از سواحل ایالتاورگان تا خلیج مکزیک زندگی می کند. این نوع از کوسه به دلیل اشکال خاص برروی بدن خود به سرعت قابل شناسایی است. این کوسه در بسیاری از اوقات درآبهای ساحلی این مناطق دیده شده است و به صورت مرتب برای شنا به این مناطقکم عمق می آید. در عین حال این کوسه هیچ گونه خطری برای انسان نداشته و تاکنون هیچ گونه گزارشی از حمله این نوع کوسه به انسان به دست نیامده است.
 تصویر 

کوسه برش زن
اینکوسه ، کوچکترین آبزی موجود در لیست ما است و دلیل بدست آوردن چنین اسمیتوانایی این کوسه در برش دادن و کندن بخشی از گوشت و پوست سایر آبزی هااست. این کوسه کوچک با لبهایی زیبا و البته دندان هایی بسیار تیز و برندهبه قربانیان خود که عمدتا آبزیان بزرگ هستند نزدیک شده و با یک حرکت سریعبخشی از پوست و گوشت آنان را جدا می کنند. شواهد زیادی از حمله این گونهاز کوسه به انسان وجود ندارد.
 تصویر 

کوسه نهنگی
اینکوسه یکی از بزرگترین آبزیان جهان است که می تواند تا طول 12 متر رشد کردهو 15 تن وزن بگیرد. قدمت این کوسه به حدود 60 میلیون سال قبل باز می گرددو می تواند در حدود 70 سال زندگی کند. بر خلاف اندازه بسیار بزرگ خود اینکوسه به هیچ عنوان خطری برای انسان ندارد و در بسیاری از موارد غواصان بهآن نزدیک شده و به لمس آن می پردازند. این کوسه بیشتر از پلانکتونها تغذیهمی کند.
 تصویر 

کوسه جنی
اینکوسه به نوعی ترسناکترین کسه موجود در جهان است . اگر به عکس این کوسه دقتکنید به زائده شاخ مانند در جلوی سر این آبزی مواجه می شوید . این کوسه بهطور خاص در آب های عمیق زندگی می کند و با توجه به کمبود نور در این عمقاز دریا این کوسه از حسگرهای الکتترومغناطیسی موجود در جلوی بدن خوداستفاده کرده و به یافتن شکار خود می پردازد. پس از یافتن شکار با استفادهاز عضله ای شبیه به زبان در دهان خود طعمه خود را به درون دهان کشیده و بادندان های بسیار تیز خود طعمه را از پای در می آورد. نکته جالب دیگر درمورد این آبزی رنگ آن است. رنگ پوست این کوسه تقریبا صورتی است.
 تصویر 
کوسه دهان گنده
اینکوسه یک گونه بسیار نادر از آبزیان است که در سال 1976 میلادی برای اولینبار دیده شد و در سالهای اخیر تنها 44 عدد از این کوسه دیده شده است. اینکوسه در هنگام حرکت در زیر آب دهان بسیار بزرگ خود را باز می کند و به لطففیلترهای موجود در دهان خود پلانکتونها را جذب کرده و می خورد. این گونهاز کوسه نیز خطری برای انسان در بر ندارند.

ارسال پست

بازگشت به “زيست شناسي”