نکاتی در مورد حفاظت از گوش؛ این مطلب را بخوانید تا کر نشوید!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه 29 تیر 1390, 12:56 pm
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

نکاتی در مورد حفاظت از گوش؛ این مطلب را بخوانید تا کر نشوید!

پست توسط A3eman »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]گوش یکی از مهمترین اعضای بدن است و حفاظت از آن نیز بسیار مهم است به طوری که باید در هر لحظه مواظب آن باشیم و از آسیب های احتمالی جلوگیری کنیم.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش گروه خواندنی های مشرق، بنا بر تحقیقات انجام شده در دنیا بیشترین عاملی که باعث ناشنوایی می شود آسیب رسیدن به تارهای درون گوش بر اثر سر و صداهای زیاد است. تنها تعداد کمی به علت های دیگر ناشنوا می شوند.

در بیشتر مواقع روز ما با صداهای بسیار زیادی در ارتباط هستیم و بیشتر این صداها از جمله آلودگی های صوتی به شمار می روند.مانند صدای ماشین ها، بوق ها، ماشین آلات ساختمانی و بسیار دیگر. در پی تحقیقات علمی که انجام شده است صداهایی که بیش از 105 دسیبل هستند می توانند برای گوش بسیار مضر باشند و همچنین صداهای بسیار آرامتر از 85 دسی بل نیز به اندازه خود برای گوش بسیار بد هستند.

 تصویر 
برای اینکه بتوانیم گوش های خود را تا پایان عمر سالم نگه داریم باید به نکات بسیار زیادی توجه کنیم و از همه مهمتر پیروی از این نکات است که در برخی شرایط شاید سخت باشد.

*گوش گیر: هر چه بیشتر در معرض صداهای بلند قرار بگیرید بیشتر احتمال دارد که به گوش هایتان آسیب وارد شود. یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید استفاده از گوش گیر است و همچنین محیط شلوغ را نیز سزیع ترک کنید.

*صدای موسیقی را کم کنید: بسیاری از افراد دوست دارند با صدای بلند به موسیقی گوش بدهند اما این کار می تواند به تارهای گوش بسیار آسیب وارد کند. وقتی شما از هدفون استفاده می کنید و نمی توانید صدای اطراف را بشنوید بدین معنی است که باید صدای آن را کم کنید.

*هدفون مناسب: اگر دوست دارید همیشه از هدفون ها استفاده کنید در کنار این که باید صدای آن را کم کنید بهتر است از هدفون هایی استفاده کنید که فضای کافی برای قرار گرفتن گوش در داخلشان را داشته باشند. همچنین بعد از هر چند دقیقه به گوشتان استراحت بدهید.

 تصویر 
*رادیو و تلوزیون: یکی از نکاتی که باید رعایت کنید فاصل گرفتن ازتلوزیون و رادیو در هنگام گوش کردن به آن ها است. این کار باعث می شود تا گوش های شما در معرض صدای مستقیم رادیو و یا تلوزیون قرار نگیرد. این کار باعث می شود تا مقدار صدمات به گوش اندازه بسیار زیادی کاهش یابد.

 تصویر 
*در ماشین مواظب باشید: برای گوش کردن به موسیقی در ماشین نیز باید نکاتی را رعایت کنید. در ابتدا سعی کنید از صدای بلند در ماشین استفاده نکنید و در صورت بلند بودن صدا سعی کنید شیشه ها پایین باشد زیرا صدای بلند در فضای بسته آسیب های جبران ناپذیربه گوش وارد می کند.

*استراحت بدهید: استراحت دادن به گوش ها بسیار مهم است. بر اساس تحقیقات جدیدی در انگلستان انجام شده است که نشان می دهد به ازای هر دو ساعتی که گوش شما در معرض صدای 100 دسیبلی قرار دارد باید 16 ساعت استراحت داشته باشد.
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1921
تاریخ عضویت: شنبه 29 خرداد 1389, 5:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 6415 بار
سپاس‌های دریافتی: 11867 بار

Re: نکاتی در مورد حفاظت از گوش؛ این مطلب را بخوانید تا کر نش

پست توسط رونین »

با کسب اجازه از دکتر اخوان عزیز تصویر

دوست گرامی و ارجمند A3eman :razz: :razz:

ضمن عرض سلام و ادب خدمت حضرتعالی و تشکر از ارسال مطالب علمی تصویر

 دوست خوبم در آخر مطلب خود حتما منبع را (حتی با وجود نام منبع در قسمت ابتدایی مطلب) در قسمت پایانی ذکر کرده و مشخص نمایید 
 لطفا این مورد را در تمامی انجمن هایی که بنده مسئولیت آن را دارم رعایت فرمایید. متاسفانه بنده با یکی از سایت های علمی دیگر به دلیل کپی موارد از سایت و عدم ذکر منبع مشکل دارم و نمیخواهم این مشکل بیشتر شود 
پیشاپیش از توجه شما دوست خوبم تشکر میکنم تصویر
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار


زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”