هند بدنبال آزمایش موشک بلند برد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به زمين به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا, abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

هند بدنبال آزمایش موشک بلند برد

پست توسط HGhana » یک شنبه 27 فروردین 1391, 8:14 pm

 تصویر 

 هند این روزها در صدد آزمایش یک موشک برد بلند است که از قابلیت رسیدن به اعماق قاره آسیا و اروپا برخوردار است. با این اقدام به نظر می رسد قدرتی نوظهور در حال پیوستن به باشگاه کوچک ملتهای دارای قابلیتهای دفاعی بین قاره ای، می باشد. 
 
 
 بر اساس اعلام یک مقام آگاه وزارت دفاع هند به خبرگزاری رویترز که نامش فاش نشده است، دانشمندان هندی در حال آماده سازی پرتاب موشک Agni V که قابلیت حمل کلاهک هسته ای را داراست، هستند. این موشک که دارای برد 5000 کیلومتر (3100 مایل) است قرار است در بین روزهای 18 تا 20 آوریل سال جاری میلادی مورد آزمایش واقع گردد. 
 بر اساس اطلاعات موجود، تا کنون صرفا کشورهای عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد مانند چین، روسیه، فرانسه، ایالات متحده، انگلستان و رژیم صهیونیستی اسرائیل از چنین موشکهایی برخوردار هستند. 
 مراحل پرتاب راکت از نزدیک بوسیله رقبای هسته ای هند مانند چین، پاکستان و کشورهای غربی، نظارت خواهد شد. اما بعید به نظر می رسد با انتقاد جدی ای مانند آنچه در پرتاب ناموفق موشک کره شمالی در هفته گذشته اتفاق افتاد، روبرو گردد. 
 هند اعلام کرده است موشکها و سلاحهای هسته ای این کشور، تهدیدی برای کشورهای دیگر به شمار نمی روند و صرفا دارای جنبه بازدارندگی دفاعی هستند.  
 آقای راوی کومار گوپتا دانشمند ارشد و مدیر تحقیقات و توسعه سازمان دفاعی دولتی هند که سازنده این راکت است گفت: برنامه موشکی هند علیه هیچ کشوری نبوده و صرفا جنبه بازدارندگی دارد. 
 وی افزود: سر لوحه سیاست ما عدم استفاده از اینگونه سلاحها است. 
 یکی از مقامات وزارت دفاع هند گفت: Agni V ، پیشرفته ترین مدل از سری موشکهای آگنی هند است. این موشک به پیشرانه های سوخت جامد مجهز است و می تواند از طریق جاده حمل گردد. 
 هند در راستای برنامه موشکی خود که از سال 1960 میلادی آغاز شده است، در چند سال گذشته چندین راکت را مورد آزمایش قرار داده است. 

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “موشکهاي زمين به زمين”