دوربین های مداربسته هیبریدی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد برق و الکترونیک عمومی به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت, SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 29
تاریخ عضویت: دو شنبه 16 آبان 1390, 1:34 am
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 31 بار

دوربین های مداربسته هیبریدی

پست توسط Aryaz » دو شنبه 28 فروردین 1391, 1:05 am

  های مداربسته  
  سیستم در مواردی که شما یک سیستم دوربین مداربسته آنالوگ موجود نصب شده دارید که تمامی دوربین ها از طریق کابل کواکسیال به DVR یا VCR سیم کشی شده اند و نیاز دارید که سیستم موجود خود را بهبود و یا توسعه ببخشید، به کمک تان می آیند. 
  مواقعی که افراد می خواهند تصمیم گیری کنند که سیستم دوربین مداربسته موجود خود را بهبود بخشند یا اینکه سیستم دوربین مداربسته جدیدی خریداری کنند، سؤال های زیر وجود دارد:  
 )آیا می خواهید به جای دوربین های آنالوگ خود، دوربین های آنالوگ جدیدی نصب می کنید؟ 
 )آیا می خواهید از ترکیبی از تجهیزات موجود خود با دوربین های جدید IP استفاده کنید؟ 
 )آیا می خواهید کاملاًاز دوربین های IP استفاده کنید؟ 
  پاسخ کاملاً واضحی وجود ندارد و هر موردی بسته به شرایط و امکانات موجود با مورد دیگر فرق می کند، بنابراین هر یک از این گزینه ها تحت شرایط خاص خود می توانند بهترین راه حل باشند. 
  این حال به طور کلی در پاسخ به سؤال اول می توان گفت که اگرچه ممکن است با دوربین های آنالوگ جدیدتر به ویژگی های پیشرفته تری دست یابید اما عملکرد کلی سیستم بازتابی از همان سیستم آنالوگی که قبلاً داشته اید خواهد بود و سؤال سوم نیز معمولاً گران ترین گزینه خواهد بود، اما در پاسخ به سؤال دوم باید گفت این گزینه در بیشتر مواقع به کمک سیستم شما می آید و راه حل بهینه ای را ارائه می دهد. 
  های هیبریدی از ترکیب دوربین های مدار بسته آنالوگ موجود با دوربین های مدار بسته IP جدید تشکیل می شود که این فرآیند از طریق ضبط و نمایش تصاویر دوربین های IP و هم دوربین های آنالوگ به جای NVR وDVR، بر روی یک ضبط کننده یکسان THE SAME RECORDER امکان پذیر می گردد. 
  که می دانید DVR ها ضبط کننده تصاویر برای سیستم های آنالوگ هستند و به طور مشابه NVR ها برای سیستم های تحت شبکه به کار می روند، درحالیکه سیستم های هیبریدی هم از دوربین های تحت شبکه و هم از دوربین های آنالوگ پشتیبانی می کنند و در حقیقت به صورت ترکیبی از DVR/NVR می باشند. 
  مزیت سیستم های ترکیبی این است که می توانند از NVR ها ارزان تر باشند و انتقال از دوربین های آنالوگ به تحت شبکه را آسان می کنند و با استفاده از سیستم های هیبریدی می توان از کلیه مزایای سیستم های آنالوگ و تحت شبکه به نحوی بهره برد که لطمه ای به کیفیت هیچ یک وارد نگردد.این سیستم دارای کانال هایی برای دوربین های آنالوگ و نیز دارای کانال های دیگری ویژه دوربین های IP می باشد و بنابراین می تواند از سیستمی که متشکل از هر دو نوع دوربین است، حمایت کند. 
  است این سؤال به وجود آید که ترکیب این دو تکنولوژی در چه مواقعی به کار می آید؟ 
  که می دانید دوربین های آنالوگ برای نظارت کلی یعنی مواقعی که دیدن جزئیات به طور واضح و شفاف نیاز نیست، بسیار مناسبند اما برای تشخیص و شناسایی جزئیاتی چون چهره افراد و یا نمره پلاک ماشین ها به دوربین هایی با وضوح بالاتر یعنی دوربین های IP نیاز است و به همین دلیل گاهی تحت شرایط موجود، نیاز است این دو تکنولوژی با هم ترکیب شوند تا احتیاج شما را برآورده کنند و در عین حال از نظر اقتصادی نیز به صرفه باشد. 
  اصلی ایجاد سیستم های هیبریدی این است که شما می توانید از زیرساخت های آنالوگ موجود استفاده کنید و نیز امکان مقیاس پذیری و انعطاف پذیری بالایی به سیستم موجود می بخشند. همچنین از آنجا که خیلی از مواقع افراد بودجه کافی برای سیستم هایی که صرفاً از دوربین های IP تشکیل شده باشد ندارند، بسیار مفید واقع می شوند و سبب کاهش چشمگیری در هزینه های انجام پروژه های بزرگ می گردند. 
  این سیستم پلی است مابین تکنولوژی سیستم های آنالوگ و سیستم های IPو به این معناست که می توانند از ترکیبی از این دو تکنولوژی استفاده کنید  
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “برق و الکترونیک عمومی”