فیلترینگ سراسری متوقف می‌شود!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 696
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 آبان 1390, 12:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 1326 بار
سپاس‌های دریافتی: 2342 بار
تماس:

فیلترینگ سراسری متوقف می‌شود!

پست توسط serat&mersad »

[HIGHLIGHT=#FFFF00]فیلترینگ سراسری متوقف می‌شود! 

موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به تازگی پروژه‌ای را با موضوع ارائه طرح‌های کاربردی و عملیاتی با هدف سالم‌سازی و پالایش اینترنت برای انجام، برون سپاری کرده است.

بر این اساس، این موسسه از شرکت‌ها، مؤسسات و دانشگاه‌های فعال در زمینه ارائه طرح‌های کاربردی و عملیاتی با هدف سالم‌سازی و پالایش اینترنت، خواسته تا پیشنهادهای خود را در قالب اطلاعات (RFI) تا تاریخ ۳۱ فروردین ماه ۹۱، به این موسسه ارسال کنند.

[External Link Removed for Guests]

این موسسه در اطلاعات توضیحی این فراخوان، آورده است: اگرچه اینترنت دارای فواید فراوانی است اما آلودگی فضای اینترنت به سایت‌‌های غیراخلاقی می‌تواند سلامت اخلاقی جامعه را به خطر اندازد؛ محتوی این سایت‌ها شامل متن، تصاویر و فایل‌های ویدئویی هستند که عموما با موازین اخلاقی کشور اسلامی ما مغایرت شدید دارند.

در ادامه متن این فراخوان آمده است: در کشور ما بحث سالم‌سازی اینترنت به صورت اعمال فیلترینگ در دروازه‌های ورودی اینترنت کشور انجام می‌شود که خود مشکلات زیادی را به همراه داشته است؛ در این خصوص فعالیت‌های بسیاری را برای سامان بخشیدن به امر سالم‌سازی اینترنت می‌توان انجام داد که فعالیت‌های هر سازمان در نظام نامه پالایش کشور به تفکیک مشخص شده است.

مطابق با نظام‌نامه مذکور که مصوب ستاد پالایش کشور به عنوان عالی ترین مرجع در خصوص رسیدگی به امر پالایش است، پالایش باید در سطح عرضه کنندگان خدمات دسترسی انجام پذیرد و یکی از وظایف تعریف شده برای موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات، بومی‌سازی محصولات پالایش است.

بنا بر این، این موسسه با انگیزه ایجاد سامانه‌های پالایش بومی در کشور، قصد دارد با فراهم آوردن شرایط مناسب برای متخصصین داخلی گامی موثر در خصوص سالم‌سازی فضای وب و سامان بخشی به وضعیت کنونی پالایش کشور بردارد.

ایجاد یک سامانه بومی جامع پالایش اینترنت که بر پایه تحلیل محتوی وب، اقدام به پالایش صفحات کند، از جمله اهداف این پروژه است.

این موسسه در فایل توضیحی پروژه برون سپاری شده خود، از ستاد پالایش کشور به عنوان عالی‌ترین مرجع در رسیدگی به امر پالایش و تفکیک وظایف هر سازمان در نظام‌نامه پالایش صحبت می‌کند و این پروژه را در راستای وظایف موسسه تحقیقات ICT در زمینه بومی‌سازی محصولات پالایش عنوان کرد.

منبع خبر: zohur.net
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”