بسیج خواهران اشکال شرعی دارد!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 190
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 3 آبان 1388, 9:54 pm
محل اقامت: بیشه شیران،خانه خورشید،ایران!
سپاس‌های ارسالی: 773 بار
سپاس‌های دریافتی: 2479 بار

بسیج خواهران اشکال شرعی دارد!

پست توسط Alpha4 »


 تصویر
   
 به گزارش مشرق، مولوی عبدالحمید چند روز قبل در دیدار برخی مدارس دینی اهل سنت که در محل دفتر کار او برگزار شد طی اظهاراتی قابل تامل مدعی شد که بسیج خواهران شرعا درست نیست.

این مولوی نزدیک به جریان فتنه در این جلسه گفته است: "مسئله ای که باعث پریشانی بنده شده است و می خواهم در همین موضوع نامه ای به مراجع بنویسم، مسئله بسیج خواهران است. بسیج خواهران شرعا درست نیست. این مسئله سیاسی نیست بلکه یک مسئله علمی و فقهی است.

حدیث حضرت عائشه رضی الله عنها که خدمت آنحضرت صلی الله علیه وسلم عرض کرد: ای رسول خدا! جهاد عمل بسیار بزرگی است، آیا ما نیز جهاد نکنیم. آنحضرت صلی الله علیه وسلم در جواب حضرت عائشه فرمودند: «جهادکنّ حج مبرور» (جهاد شما، حجِ مقبول است.) در آن زمان که تعداد مسلمانان بسیار کم بود رسول الله صلی الله علیه وسلم زنان را برای جهاد مسلح نکرد، بلکه فقط از آنها در پشت جبهه به منظور پرستاری و تیمارداری زخمی‏ها استفاده می شد. زن در میدان خصومت و جنگ قدرت جنگی ندارد.

وی ظاهرا بدون توجه به فلسفه و اطلاع از چرایی تشکیل بسیج خواهران در ادامه در قیاسی مع الفارق اظهار داشت: در دوران استالین، با ادعای مساوات بین زن و مرد، به دست زنان بیل و کلنگ دادند و آنها را سوار بر تراکتور کرده و مانند مردان از آنها در کارهای کشاورزی کار گرفته می شد، که البته زنان به این اقدام اعتراض کردند که این چه مساواتی است؟! خداوند زن را برای کاری درست کرده و مرد را برای کاری دیگر. لذا اعتقاد ما این است که زنان برای جنگ آفریده نشده اند.

زنان آمریکایی و اسرائیلی که در ارتش استخدام می شوند سبب فساد و فحشا شده اند و مورد اعتراض قرار گرفته است، و هر کشوری که این کار را کرده است با مشکلات زیادی مواجه شده است.
 
 عبدالحمید که اظهارتش همواره مورد توجه رسانه های ضد انقلاب و وهابی منطقه قرار دارد، افزود: ما در مورد بسیح برادران حرف و اعتراضی نداریم، اگر چه ما بارها گفته ایم که فقط به بسیج کردن برادران راضی نیستیم و رضایت ما زمانی است که مردم ما در نیروهای مسلح استخدام شوند زیرا ما می خواهیم به وطن خودمان خدمت کنیم و در این راه بمیریم.

هیچ کسی نمی تواند ادعا کند که برادران اهل سنت به نظام خیانت کرده اند، یا در جبهه خیانت کرده اند و به این دلیل ما آنها را استخدام نمی کنیم. خلاصه اینکه همه اینها سیاستهای تبعیض آمیزی هستند که إن شاء الله به پایان خواهند رسید، و من به شما نوید می دهم که خداوند این سیاست‏های نادرست را از بین می برد!

گفتنی است، مولوی عبدالحمید پیش از این نیز در فتوایی دیگر مدعی شده که مجازات [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1407
تاریخ عضویت: جمعه 3 شهریور 1385, 1:31 am
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

Re: بسیج خواهران اشکال شرعی دارد!

پست توسط airplane »

دوستان کسی شهید کاک جلال برنامه رو میشناسه؟

یکی از برادران اهل سنت و انقلابی کرد ما بوده.

میگفت به بچه هام وصیت کردم که حتما وارد بسیج بشن چون کارخانه انسان سازیه.


[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


[External Link Removed for Guests]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت 
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 190
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 3 آبان 1388, 9:54 pm
محل اقامت: بیشه شیران،خانه خورشید،ایران!
سپاس‌های ارسالی: 773 بار
سپاس‌های دریافتی: 2479 بار

Re: بسیج خواهران اشکال شرعی دارد!

پست توسط Alpha4 »

البته این حکمی که مولوی عبدالحمید داده اند جنبه ی فقهی و شرعی دارد.از آنجایی که ما شیعه هستیم حق اظهار نظر در رابطه با مسائل فقهی آنها را نداریم.
تنها کسی که میتواند این حکم را کان لم یکن یا رد کند شخص مولوی عبدالحمید یا سایر علما و مجتهدان اهل سنت میباشند.بهرحال ایشان هم مقلدان و پیروان خاص خود را دارد،درصورتی که حکم اعلم تر ایشان نافذ باشد میشود این حکم ملغی میشود.
در رابطه با شهید بارنامه(کاک جلال) باید عرض کنم که برادران اهل سنت در امور دینی بشدت پیرو رهنمودهای علمای خود هستند،و همانگونه که میدانید اهل سنت بشدت از مرده پرستی و مسائل مربوط به آن دوری میکنند.لذا اینکه مثلا شهید گفته براشون دلیل نمیشه.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”