فاجعه در وزنه برداری

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۱۲:۲۷ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

فاجعه در وزنه برداری

پست توسط Kingman_62 »

دوپينگ،تيم ملي وزنه‌برداري ايران از سفر به دومنيكن بازداشت

تيم ملي وزنه‌برداري ايران از سفر به دومنيكن براي شركت در رقابت‌هاي قهرماني جهان بازماند.

ملي‌پوشان وزنه‌برداري ايران قرار بود بامداد فردا دوشنبه براي شركت در رقابت‌هاي فوق با ‪ ۹‬وزنه‌بردار عازم اين كشور شوند.
گفته مي‌شود اين سفر به علت مثبت بودن آزمايش دوپينگ ‪ ۹‬تن از وزنه برداران انجام نمي‌شود.
نمايندگان آژانس مبارزه با دوپينگ جهان (‪ (WADA‬روز نوزدهم شهريور به‌صورت سرزده در اردوي تيم ملي وزنه‌برداري ايران حضور يافتند و از ‪۱۱‬ وزنه‌بردار حاضر در اردو آزمون‌هاي دوپينگ به‌عمل آوردند.
شنيده‌ها حاكي از آن است كه علي مرادي رييس فدراسيون وزنه‌برداري ايران و " يوردان گئورگي ايوانف" سرمربي بلغاري تيم ملي وزنه‌برداري ايران قرار است امشب عازم دومنيكن شوند و گفت وگوهايي را با مسوولان فدراسيون بين‌المللي وزنه برداري انجام دهند.
پس از اعلام نتايج آزمايش ملي‌پوشان وزنه‌برداري، اردوي اين تيم كه در مجموعه ورزشي آزادي تهران داير شده بود، تعطيل شده است.

بيانيه سازمان تربيت بدني و كميته ملي المپيك: با متخلفان برخورد مي‌شود

متن كامل اين بيانيه به قرار ذيل است:
وجود فضاي سالم و پاك در محيط ورزش از اهميت و اولويت خاصي برخوردار است و بارها درخصوص برخورد جدي و بدون گذشت با معضل دوپينگ تا ريشه كن كردن آن تاكيد شده به نحوي كه كليه فدراسيونها، هياتها و دست اندركاران جامعه ورزش ملزم به نظارت دقيق و جدي در اين زمينه بوده و بايد شرايطي را فراهم نمايند كه رقابتها در شرايط عادلانه و منصفانه صورت پذيرد.

متاسفانه بررسي‌هاي اوليه بر روي نمونه‌هاي آزمايشات دوپينگ برخي از اعضاي تيم ملي وزنه برداري مثبت اعلام گرديده و بررسي‌هاي ثانوي و دقيق‌تر جهت تعيين نتيجه قطعي ادامه دارد، لذا سازمان تربيت بدني و كميته ملي المپيك به منظور اطمينان از پاك بودن تيمهاي اعزامي و پيشگيري از هرگونه احتمال بروز تخلف، اعزام تيم ملي وزنه برداري به مسابقات جهاني در دومنيكن را لغو اعلام مي‌نمايند.

بديهي است كميته كارشناسي مشترك به منظور پيگيري اعلام نتايج قطعي آزمايش‌هاي انجام شده و در صورت صحت آن پيگيري مسببان و خاطيان و معرفي آنان به مراجع ذيربط، جهت برخورد قانوني تشكيل و به محض حصول نتيجه مراتب به آگاهي ملت شريف ايران خواهد رسيد.

در ضمن گفته شده که حسین رضازاده و ابراهیمی جز دوپینگ کننده ها نبوده اند


" تاماش آيان " ، " رضازاده " را شخصا دعوت كرد

فدراسيون بين‌المللي وزنه‌برداري از " حسين رضازاده " قوي‌ترين مرد جهان براي شركت در رقابت‌هاي جهاني دومنيكن دعوت به عمل آورده است.

مسابقات وزنه‌برداري قهرماني جهان از روز هفتم مهرماه در دومنيكن آغاز مي‌شود.

پس از اعلام اسامي ‪ ۹‬ملي‌پوش وزنه‌برداري ايران كه متهم به استفاده از مواد نيروزا شده‌اند ، " تاماش آيان " رييس فدراسيون بين‌المللي وزنه‌برداري تنها از رضازاده براي شركت در اين مسابقات شخصا دعوت كرده است.

شركت رضازاده در اين مسابقات هنوز مشخص نيست.

سفر دكتر " علي‌اصغر شهابي " تنها عضو ايراني كميته پزشكي فدراسيون بين‌المللي وزنه‌برداري نيز به دومنيكن در پرده ابهام قرار دارد.

گفته مي‌شود علي مرادي رييس فدراسيون وزنه‌برداري و يوردان گئورگي ايوانف سرمربي بلغاري تيم ملي وزنه‌برداري ايران قصد دارند امشب به دومنيكن بروند تا درباره كاهش محروميت‌هاي وزنه‌برداري ايران با مقامات فدراسيون بين‌المللي وزنه‌برداري به گفت وگو بپردازند.

فلاحتي‌نژاد" : افرادي كه از "ايوانف" حمايت كردند، پاسخگو باشند

دارنده مدال طلاي رقابت‌هاي جهاني ‪ ۲۰۰۳‬كانادا گفت افرادي كه از " يوردان گئورگي ايوانف " و مسوولان فدراسيون وزنه‌برداري حمايت مي‌كردند، اكنون بايد پاسخگو باشند.

" محمدعلي فلاحتي‌نژاد " روز يكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا با بيان اين مطلب گفت پيش از اين به دفعات عنوان كردم كه اين مربي تنها به خاطر پول به ايران بازگشته‌است ولي متاسفانه مسوولان فدراسيون وزنه‌برداري و برخي از مسوولان ورزش كشور به حمايت از اين مربي پرداختند و به حرف ملي‌پوشان اين رشته ورزشي بهايي ندادند.

وي افزود من تنها براي ملي‌پوشان وزنه‌برداري ايران كه در اردوهاي آمادگي به‌سر مي‌بردند متاسفم ، چرا كه آنان خود را براي كسب افتخار براي ميهن اسلامي آماده مي‌كردند.

فلاحتي‌نژاد در ادامه اظهارداشت افرادي كه از اين مربي در طول دو سال گذشته حمايت مي‌كردند و به حرف ملي‌پوشان سابق اين رشته توجه‌اي نكردند اكنون بايد جوابگو باشند.

وي تصريح كرد وزنه‌برداري ايران از بين رفت ، بدون ترديد بيشترين ضرر را ملي‌پوشان اين رشته ورزشي خواهند كرد چرا كه آنان دو سال محروم خواهند شد ، بدون آنكه گناهي داشته باشند.

او در ادامه اظهارداشت ايوانف نيز به‌زودي ايران را ترك خواهد كرد.

ملي پوشان وزنه برداري، مواد داراي "تستوسترون" مصرف كرده بودند

مكمل‌هايي كه از سوي كادر فني تيم ملي وزنه‌برداري ايران در اختيار ملي‌پوشان اين رشته ورزشي قرار داده مي‌شد، حاوي ماده ممنوعه "تستوسترون" بوده است.

در نمابر ارسالي از سوي فدراسيون بين‌المللي وزنه‌برداري به فدراسيون وزنه‌برداري ايران اعلام شده است كه نتايج نمونه‌هاي ‪ ۹‬ملي‌پوش وزنه‌برداري ايران همگي حاوي مواد تستوسترون كه
يكي از مواد ممنوعه مي‌باشد، بوده است

حسین رضازاده هم نمیرود

بنا به گفته خود رضازاده به دلیل اماده نشدن مدارک احتمال سفر او به دومینیکن و شرکت در مسابقات بسیار کم است

محرومیت ایران از بازیهای اسیایی دوحه

از انجاییکه بر طبق قوانین اگر در تیمی بیش از 3 نفر دوپینگ کرده باشند ان فدراسیون به مدت 2 سال از شرکت در تمامی مسابقات بین المللی محروم میشود تیم پر امید وزنه برداری ایران از شرکت در بازیهای اسیایی دوحه محروم میشود


نظر خودم : فقط میتونم بگم متاسفم
 تصویر

تصویر
 
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۵۲ ب.ظ
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

پست توسط sohrab_poet »

جالب است كه در عصر ورزش علمی و علم در خدمت رشته‌های ورزشی، ناگهان یک مربی بزرگ جهانی که با منت‌کشی تمام از وزنه‌برداری دو رگه بلغار ـ قطری به ایران آمده است، به خاطر ناآگاهي از وجود مواد تشكيل دهنده مكمل غذايي، وزنه‌برداری ایران را نابود می‌کند.

بي شک آمدن دوباره مربی که با تی‌پا بیرون انداخته بوديم، افتخارش برای مدیریت سابق سازمان تربیت بدنی بماند. اما آیا در فدراسیون وزنه‌برداری، کسی نمی‌توانست از وجود یک کارشناس تغذیه، یک کارشناس دوپینگ و پزشک ورزشی بهره ببرد؟

آیا مصالح ملی ورزش ما، همچون فوتبال دستی است که باید در اختیار یک مربی خارجی باشد تا او بدون نظارت، مکمل آلوده را پيش از سفر تیم پزشکی WADA به اعضای تیم ملی بدهد؟

گویی، طبل رسوایی مدیریت کلان در این رشته، باید عالم‌گیر شود تا سازمان ورزش، دست به خانه تکانی مدیریتی و علمی در این فدراسیون بزند.

فراموش نکردیم همین چند روز پیش، هنگامي كه صدای حسین رضازاده از تبعیض‌ها درآمد، چقدر فدراسيون راحت و بی‌دردسر، در موضع ضعف و خاموش و با تغییر آهنگ فعالیت‌های خود، نظر وی را جلب کرد.

چشم‌های نظارتی سازمان تربیت بدنی و معاون رئیس‌جمهور کجاست؟

بايد گفت كه یک‌دهم بلاهایی که وزنه‌برداری بر سر ورزش ایران آورد، دادکان نیاورد، اما امروز به مانند گوشت قربانی، این سو و آن سو کشیده می‌شود.

یک سال محرومیت از حضور در مجامع بین‌المللی، نتيجه چه مدیریت خلاق و کلانی در عرصه وزنه‌برداری در ایران بود؟

جالب است که ورزش ما، اولویت‌های خودش را نمی‌شناسد و برای نمونه با بردن یکی از بهترین مدیران بيست سال اخیر ورزش به جنگ زرگری‌های، خانواده کشتی، قصد تحول در این رشته را دارد، اما به رشته‌ای که پس از سیدنی، دیگر ندرخشیده و تنها در بردارنده سفرهای خارجی برای فدراسیون‌نشین‌ها بوده و یکی دو مدال، آن هم به خاطر وجود ستاره‌ای مانند رضازاده، هیچ توجهی نمی‌کند!

حالا هم که همه کاسه و کوزه‌‌ها سر ایوانف شکسته شده که شاید فدراسیون جهانی قبول کرده و تیم ایران بتواند با چانه‌زنی در مسابقه‌‌ها باقی بماند.

این نتیجه مدیریت احساساتی است که متأسفانه، رئیس سازمان تربیت بدنی تا این لحظه نتوانسته است بر جو آن پیروز شده و به همين خاطر، مجبور است به جای اولویت‌های واقعی ورزش ایران، به سراغ موضوع‌های ژورنالیستی و خبری برود.

شاید گفتن این حرف سخت باشد، ولی آرام آرام ورزش ایران در پس مدیریت‌های سنتی و بی‌بهره از علم و دانش روز، یا به قرنطینه اشتباهات مدیران می‌رود و یا به بایگانی شکست‌های ملی.

امروز مواردی در ورزش ما کتمان یا بیان می‌شود که دقیقا برعکس هم است.
نخست گفته می‌شود، ۹ نفر از ورزشکاران دوپینگی و رضازاده و ابراهیمی پاک هستند، بعد گفته می‌شود، سرمربی بلغاری، ندانسته از مکمل غذایی استفاده کرده است!

اگر مکمل غذایی را همه مصرف کرده‌اند، پس چرا رضازاده و ابراهیمی، دچار این موضوع نشدند؟ مگر بدن رضازاده و ابراهیمی کوره است که این مکمل اثری نداشته است؟!

به هر حال، گويا به جای این که فدراسیون با پذيرش اشتباه خود، پاسخ افکار عمومی و رسانه‌‌ها را بدهد، ایوانف مسئول این اشتباه مطرح می‌شود!

باید دید نتیجه چانه‌زنی مرادی و ایوانف در دومینیکن، راه به جایی می‌برد یا نه، ولی به خاطر داشته باشیم، حتی اگر هم تیم ما با ارنج کامل به این مسابقه‌‌ها رفت و قهرمان جهان هم شدیم، باید برای حفظ اعتبار وزنه‌برداری ایران، به یک تحول علمی در این رشته دست بزنیم تا این گونه مات و متحیر از ساختار سنتی ورزش خودمان نشویم.
تصویر
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 237
تاریخ عضویت: شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۵, ۱۰:۳۹ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 13 بار
سپاس‌های دریافتی: 83 بار

پست توسط padeshah »

حرف حساب جواب نداره دوست عزيز با اينکه با دفاعيتون از دادکان و طالقاني موافق نيستم ولي باز هم حرفت حرف حسابه
ولي حيف که گوشي براي شنيدن حرف حساب نيست و دستي قادر براي اجراي ان
افسوس که دهقان مصيبت زده را خواب گرفته
:-(
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”