هفت دردی که نباید نادیده بگیرید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه 29 تیر 1390, 12:56 pm
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

هفت دردی که نباید نادیده بگیرید

پست توسط A3eman »

عصر ایران:بسیاری از افراد به دردهای مزمن دچارند و این احساس ناخوشایند را همواره با خود دارند و درواقع می دانند که علت این دردی که تحمل می کنند چیست اما گاه پیش می آید که درد ناگهان ظاهر می شود و در بدن شما جا خوش می کند.

برای درمان چنین دردی که به نظر می رسد با دردهای معمولی ناشی از خستگی یا بیماری های حاد مانند سرماخوردگی کمی تفاوت دارد، بی شک به مراقبت های پزشکی جدی نیاز پیدا می کنید و البته هرچه زودتر برای رفع درد اقدام کنید بهتر است.

موارد زیر دردهایی هستند که خطر آفرینند و اگر به آنها توجه نکنید ممکن است لطمات جبران ناپذیری را به بدن شما وارد کنند. درواقع این دردها چراغ قرمزی هستند برای اینکه توجه شما را به مشکل جدی در بدنتان جلب کنند.

۱ درد قفسه سینه

حملات قلبی یکی از پرتعدادترین بیماری ها در سراسر دنیاست و هر دو گروه مردان و زنان را تحت تاثیر قرار می دهد. البته مطالعات نشان می دهد که زنان، نسبت به مردان طیف وسیع تری از حملات قلبی را تجربه می کنند.

حملات قلبی به طور معمول، سه شاخص شناسایی اصلی دارند که هم در مردان و هم در زنان مشترکند: درد دائمی قفسه سینه، تنگی نفس و هرگونه درد غیرمعمولی که در قسمت بالای بدن احساس کنید.

اگر تجربه چنین دردی را در بدنتان دارید که تا پیش از این نداشته اید و دردی است که آرام و متوقف نمی شود، به سرعت به پزشک مراجعه کنید یا با ۱۱۵ تماس بگیرید.

۲ سردرد شدید

اگر به صورت دائم سردردهای شدید دارید، به احتمال زیاد به میگرن دچار شده اید اما اگر این درد با علائم دیگر میگرن مانند استفراغ، تهوع، اختلال در دید، تاری یا سوزش و بی حسی در پاها و دست ها همراه نیست، ممکن است که یک آنوریسم مغزی باشد.

آنوریسم بزرگ شدن یا بیرون زدگی دیواره یک سرخرگ به دلیل ضعف دیواره سرخرگی است. آنوریسم پشت سر هم در چند دقیقه می تواند موجب آسیب مغزی شود. بنابراین اگر سردرد شما آرام نمی شود به پزشک مراجعه کنید.

۳ دندان درد ضربانی

اگر به طور ناگهانی دچار دندان درد ضربانی شدید، به احتمال زیاد عصب دندان شما آسیب دیده است. دلیل دیگر درد شدید دندان شکستن یا پوسیده شدن مینای مروارید رنگ دندان است. اگر به سرعت این آسیب را ترمیم نکنید باکتری های موجود در دهان به عصب دندانتان حمله می کنند.

اگر نمی خواهید که این عفونت به قسمت های دیگر بدنتان سرایت پیدا کند باید به محض شروع درد، سری به دندانپزشک تان بزنید. به احتمال زیاد وقتی دندان درد شدید دارید، به درمان ریشه ای دندان نیاز دارید.

در این روش آسیب ها و آلودگی هایی که به ریشه دندان سرایت کرده اند، از میان برداشته می شوند و روی دندان با مواد مخصوص پوشانده می شود.

۴ درد در قسمت راست بدن

اگر در قسمت راست بدن خود درد شدیدی احساس می کنید و تب و حالت تهوع دارید، در این صورت ممکن است آپاندیسیت یا اگر خانم هستید، کیست تخمدانی داشته باشید. آپاندیس در حالت معمول کیسه ایست که دائم پر و خالی می شود اما وقتی درد احساس می کنید ممکن است که یک تاب یا پارگی، سبب آن باشد.

در هر دو مورد شما به جراحی اضطراری نیاز دارید. آپاندیس ملتهب را می توانید نزد متخصص بیماری های معده و روده جراحی کنید.

کیست پیچیده را نیز باید با جراحی بردارید زیرا می تواند جریان خون به تخمدان را در عرض چند ساعت مسدود کند.

۵ ناراحتی شکمی همراه با نفخ

اگر در ماه گذشته، شکمتان دائم نفخ داشت و درواقع این نفخ بیشتر از یک روز طول کشید و همچنین خوردن مقدار اندکی از غذا شما را آزار داد، بد نیست بدانید طبق تحقیقات بنیاد سرطان زنان که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد بدبینانه ترین اتفاقی که ممکن است افتاده باشد، سرطان تخمدان است. نفخ، درد شکم و لگن و مشکل در خوردن غذا، علائم اولیه سرطان تخمدان است.

اگر شما تجربه چنین حالتی را داشتید و بیش از چند روز به طول انجامید، به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

۶ کمردرد و سوزش انگشتان پا

دیسک ها که مانند بالشتی نرم، بافت استخوانی ستون فقرات شما را در بر گرفته اند، اگر در بالا رفتن از پله ها دچار مشکل می شوید و کمر درد احساس می کنید، احتمال دارد که ستون فقرات شما در معرض خطر آسیب عصبی دائمی باشد. بنابراین باید به تمرین های ورزشی ارتوپدی بپردازید تا متخصص طب ورزشی با تحریک عصب نخاعی درد شما را از بین ببرد.

۷ پادرد همراه با تورم

اگر در ناحیه از پای خود ورم قابل توجه و شدیدی مشاهده کردید که گرم و قرمزرنگ است احتمال دارد یک لخته خون در آن ناحیه باعث آزار شما شده باشد.

فراموش نکنید که اگر ناحیه را ماساژ بدهید یا راه بروید ممکن است لخته های خون از طریق رگ های خونی جا به جا شوند و اکسیژن رسانی به بدن با اختلال مواجه شود. بنابراین از این کار پرهیز کنید و موضوع را با پزشک در میان بگذارید.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”