تشديد برخورد با فروشندگان كراوات

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Mega Poster
Mega Poster
نمایه کاربر
پست: 827
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1390, 12:54 am
محل اقامت: جبهه ی جنگ
سپاس‌های ارسالی: 3906 بار
سپاس‌های دریافتی: 2334 بار

Re: تشديد برخورد با فروشندگان كراوات

پست توسط mojtabba »

KH.I.A.2500 نوشته شده:سلام بر همه دوستان گرامی ،

اینکه دیگران را فاقد تخصص بدانیم و مراجع محترم تقلید را همه چیز دان ، درست نیست . مرجع تقلید تخصصش در یک چیز است و مثلا" یک روانشناس که در مورد موسیقی تحقیق میکند در چیز دیگری تخصص دارد . در مورد موسیقی در نهایت از لحاظ تخصصی کار به جاهایی می کشد که از حوزه کاری فقها خارج است و روانشناس خبره از لحاظ علمی موضوع را بررسی میکنه .

همچنین برای مثال در مورد قضیه ای مثل قمه زنی که هیچ پایه و اساس درستی نداره ولی می بینیم برخی از علما معتقد به آن بودند و هستند در حالیکه مبنای فقهی نداره و آنها صرفا" از روی محبت به امام حسین(ع) این کار را جایز می دانستند و می دانند .

چیزهای دیگری هم هستند مثل سیگار که امروزه با پیشرفت دانش، ضرر آنها کاملا" روشنه ولی دم هر بقالی که تشریف ببرید ، حداقل ده نوع سیگار ردیف کرده و نه تنها نیروی انتظامی جلوی فروششان را نمی گیره بلکه برخی از علمای بزرگوار، حرام بودن آنرا منوط به عرف جامعه و تشخیص خود مکلف برای مضر بودن سیگار و برخی موارد دیگر می دانند .

همچنین از یک طرف میگن ماهواره حرامه و دیشها جمع آوری میشن درحالی که خودشان چپ و راست مجوز تاسیس شبکه ماهواره ای میدن . پس این شبکه هایی که مجوز میدن را برای اجنه تاسیس می کنند ؟ پس کی بشینه این شبکه ها را ببینه وقتی ماهواره حرامه ؟ شبکه «ولایت» ، «امام حسین» و «سلام» که شبکه هایی کاملا" مذهبی هستند را چه کسانی راه اندازی کرده اند ؟ و ...

شباهت کراوات به ابلیسک هم که اصلا" ارزش بحث کردن نداره . تیر برقهای خیابان هم شبیه ابلیسک هستند پس با این حساب باید به فکر طراحی تیربرق ملی و اسلامی باشیم . ولی عزیز من هیچ کس با کراوات زدن کافر نمیشه و اصلا" مردم حواسشان به این چیزها نیست مگر اینکه با این کارهای عجیب و غریب مردم را نسبت به این مسائل حساس کنند و عملا" نتیجه بگیر و ببندشان 180 درجه برعکس بشه ، همانطور که در برخی موارد دیگر برعکس شده .

واقعا" قصد توهین ندارم ولی از دیدگاه من حرمت استفاده از کراوات و رجوع به مرجع تقلید برای دانستن حکم آن، بیشتر برای کسانی مهمه که حتی برای ورود به دستشویی هم نظر مرجعشان را جویا میشن که با کدام پا بهتر است وارد بشن . هرچند در نظرهایی که از مراجع بزرگوار در صفحه قبل خواندم ، به جز یکی دو مورد آخری ، برداشت من از بقیه فتواها این بود که حرام نیست . بر مبنای «اصل حلّیت» هر کاری که دلیل بر حرمت آن وجود نداشته باشه، آن کار حلال محسوب میشه و به همین خاطر علما در این موارد اختلاف نظر دارند .

دلبندم شما که خودتون رو کامل میدونید و بی نیاز از تقلید هستید بفرمایید حکم گردن کردن آلت تناسلی شیطان بر گردن چیست
آیا به غیر از بندگی برای شیطان است ؟
اما کسانی که بر مرتبه ی مرجعیت قلید میرسن دیگه خودشون آخر همه چیزند و همه چیز رو از من و شما بهتر میدونند
اگه همه تفکرات شما رو داشتند حکم هایی مثل تحریم تنباکو در ایران اجرا نمی شد دلبندم تصویر
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 246
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 15 آبان 1390, 3:56 pm
سپاس‌های ارسالی: 1072 بار
سپاس‌های دریافتی: 1014 بار

Re: تشديد برخورد با فروشندگان كراوات

پست توسط arash128 »

یکی لطف کن این تایپیک رو هم قفل کنه :razz:
به آن بندگانم که اسراف به نفس خویش کردند بگو هرگز از رحمت خدا نا امید مباشید،البته خدا همه گناهان شما را خواهد بخشید که او خدایی بسیار آمرزنده و مهربان است سوره مبارکه زمر آیه شریفه 153
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7628 بار
تماس:

Re: تشديد برخورد با فروشندگان كراوات

پست توسط HORLIKAN »

arash128 نوشته شده:یکی لطف کن این تایپیک رو هم قفل کنه :razz:اين جور كه شما دوستان ادامه ميديد . صدرصد قفل ميشه. 50 نفر نظر دادن 45 نفرشون اين كارو محكوم كردن حالا اون 5 نفر دارن با همه ميجنگند و براخودشون دلايل روشنفكرانه هم ميدن.
يكي ميگه آلت شيطان كرواته و يكي ميگيه دشمنه دينه هركي بزنه.آقا جان مگه اسلام دين دمكراسي نيست؟ مگه اصل اول دمكراسي احترام به عقايد نيست؟

پس اين چه مملكت چه مسئوليني داره كه براي يك كروات زدن هم داره برا مردم خط و نشون ميكشه؟برزگواران معاند هميشگي: اسم اون اسلام رو از روي جمهوري اسلامي بردارين از فردا اگر من كروات گردن كسي ديدم با كلنگ و بيل و هرچي دمه دستم بود از رو زمين برش ميدارم.. شرمنده اگر اسائه ادب شد . عذر ميخوام.
آخرین ويرايش توسط 1 on CAPTAIN PILOT, ويرايش شده در 0.
دلیل: ویرایش شد.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
قفل شده

بازگشت به “ساير گفتگوها”