"دات موبي" دامنه‌ي اينترنتي ويژه‌ي تلفن همراه؛

در اين بخش مي‌توانيد اطلاعات مفيد و آموزشهاي كاربردي تلفن همراه را بيابيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دوشنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

"دات موبي" دامنه‌ي اينترنتي ويژه‌ي تلفن همراه؛

پست توسط sohrab_poet »

با شروع ثبت‌نام از وب‌سايت‌هايي با آدرس ويژه که هدف از طراحي آن‌ها سهولت دسترسي براي دارندگان تلفن‌هاي همراه خواهد بود، تحولات تازه‌اي در زمينه‌ي دسترسي به اينترنت با کمک گوشي‌هاي‌ همراه در حال رقم خوردن است و ميليون‌ها نفر به استفاده‌ي گسترده‌ از اينترنت بر روي تلفن‌ همراه روي خواهند آورند.

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در راستاي تلاش صاحبان شبکه‌هاي تلفن همراه براي ايجاد شور و شوق تازه در مصرف‌کنندگان براي استفاده از اين تلفن‌ها، عموم مردم اکنون مي‌توانند در اينترنت وب‌سايت‌هايي که به دات موبي (dotmobi) ختم مي‌شود را ثبت کنند؛ سايت‌هايي که به اين دامنه ختم مي‌شوند براي استفاده تلفن‌ها طراحي خواهند شد و بايد تابع استانداردهاي خاصي باشند.

در حال حاضر از هر10 کاربر تلفن همراه تنها يک نفر از اين ابزار براي جست‌وجو در اينترنت استفاده مي‌کند که ناشي از نگراني در مورد هزينه، سرعت پايين و محتواي ضعيف است.

سازمان Mobile TOp Level Domain موسوم به MTLD که نظارت بر ثبت‌نام در اين قلمروي اينترنتي را بر عهده دارد، پيش‌بيني مي‌کند که در طول سال آينده، 200 هزار سايت ويژه براي استفاده‌ي دارندگان تلفن همراه ثبت شود؛ در حال حاضر حدود 13 هزار شركت، آدرس‌هايي که به دات موبي ختم مي‌شود را ثبت کرده‌اند.

مدير اجرايي MTLD مي‌گويد: اينترنت ويژه‌ي تلفن همراه از نقطه نظر محتوا هنوز کاملا در دوره نوپايي است و در حال حاضر شمار سايت‌هايي که مرور آن‌ها با تلفن همراه آسان و عملي باشد، اندک و به علاوه وضعيت محتواي آن‌ها خوب نيست.

سردبير مجله‌ي Net. نيز مي‌گويد: اگر شما بخواهيد با تلفن همراه سايت‌هاي محبوب‌تان را بر روي اينترنت ببينيد، احتمال اين‌که کار نکنند وجود دارد، بنابراين بسياري از مردم خواهند گفت که اينترنت روي تلفن همراه تجربه‌ي جالبي نيست.

سخنگوي سازمان MTLD مي‌گويد: وب‌سايت‌هايي که با آدرس منتهي به "دات موبي" ثبت مي‌شوند، براي استفاده‌ي تلفن‌هاي همراه بهينه‌سازي خواهند شد، اين سازمان قول تجربه‌ي خوب براي کاربران موبايل در استفاده از اين وب‌سايت‌ها را داده است.

هزينه‌ي ثبت وب سايت‌هايي با آدرس "دات موبي" 25 دلار براي يک دوره دو ساله است و شركت‌هاي اريکسون، جي‌اس‌ام، مايکروسافت، نوکيا، سامسونگ، تي موبايل، تلفونيکا، ودافون و گوگل از جمله حاميان دات موبي هستند
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “مطالب كاربردي تلفن همراه”