شکایت ایران از ۲۰ شرکت نفتی اروپایی

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 6 فروردین 1387, 12:10 pm
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

شکایت ایران از ۲۰ شرکت نفتی اروپایی

پست توسط FREE MAN »

مهر: معاون وزیر نفت با تشریح جزئیات شکایت از 20 شرکت اروپایی به دلیل عدم پایبندی به قراردادهای نفتی با ایران در طرح های پالایشگاهی، اعلام کرد: پس از اولتیماتوم های نفتی ایران، برخی از این شرکتها از طریق واسطه ها به تعهدات خود عمل کردند.
  ضیغمی در گفت وگو با مهر درباره جزئیات شکایت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از شرکت های اروپایی به مراجع بین المللی، گفت: در چند ماه گذشته برخی از شرکت های خارجی و به ویژه برخی از شرکت های صاحب لیسانس اروپایی طرف قرارداد با ایران در طرح توسعه پالایشگاه های نفت به تعهدات قراردادی خود پایبند نبوده اند. 
  وزیر نفت با اعلام اینکه بر اساس چارچوب و مفاد قراردادی تذکراتی به برخی از این شرکتهای خارجی داده شد، تصریح کرد: پس از اولتیماتوم های نفتی ایران برخی از این شرکتها از طریق واسطه ها به تعهدات خود عمل کردند. 
  مقام مسئول در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر که شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی قصد دارد از چند شرکت خارجی به دادگاه های بین المللی شکایت کند، توضیح داد: در مجموع نزدیک به 40 شرکت خارجی به تعهدات قراردادی خود در طرحهای پالایشگاه های نفت عمل نکرده بودند. 
  با بیان اینکه پس از اولتیماتوم های ایران نزدیک به نیمی از این شرکتهای با ارسال تجهیزات یدکی و از طریق واسطه ها به تعهدات قراردادی خود جامه عمل پوشاندند، خاطرنشان کرد: با این وجود ایران از 20 شرکت خارجی دیگر به دلیل عدم پایبندی به قراردادهای نفتی خود در قبال ایران شکایت خواهد کرد. 
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”