درباره "پارس تندر" یا تندر SR و یا ...؟

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 تیر 1389, 1:11 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3412 بار

درباره "پارس تندر" یا تندر SR و یا ...؟

پست توسط dolphine »

[External Link Removed for Guests]
  تصویر امید محمودزاده ابراهیمی: تندر90 هم زیر تیغ جراحی زیبایی مهندسان سایپا رفت. بله! خودروی تندر90 که چندسالی از مونتاژ و عرضه آن به بازار می گذرد بالاخره تائیدیه های نهایی فیس لیفتش را از شرکت رنو فرانسه کسب کرد و روانه بازارها شد.  تندر90 از ابتدای عرضه به بازارها به لحاظ طراحی داخلی و خارجی مورد انتقاد قرار گرفته بود. صندوق عقب برآمده که باعث کم شدن دید عقب خودرو می شد و نیز طراحی چراغ های عقب و جلو در طراحی خارجی و ساده و بی روح بودن طراحی داشبورد داخلی آن از موارد مورد انتقاد بودند.  همه این انتقادها دست به دست هم داد تا سایپا فکری به حال تندرهای 90اش بکند و نتیجه آن شد پارس تندر یا تندرSR...

  استراتژی اسم گذاریت تو حلقم!  دلیل این نامگذاری دوگانه هم به استراتژی نامگذاری خودروها در ایران برمی گردد! SR هیچ معنای خاصی ندارد و زیاد نباید به ذهن خودتان فشار بیاورید که که این SR در خودرو و فیس لیفتش حتما تداعی گر یک معنای بزرگ است! اصلا چنین نیست! SR مخفف سایپارنو است!(SaipaRenault) به همین سادگی! پارس تندر هم ایرانیزه شده آن است! 90 را برداشته و پارس را پیشوند اسم خودرو کرده اند تا حتما مشخص شود که مردانی از پارس دست به فیس لیفت این خودرو زده اند!  اما پارس تندر یا همان تندرSR چقدر به لحاظ طراحی نسبت به نمونه قبلی اش پیشرفت کرده است؟ البته این موضوع را نباید فراموش کنیم که تندرSR فقط در طراحی خارجی دستخوش تغییراتی شده است و طراحی داخلی آن (آنگونه که در خبرها به نظر می رسد) هیچ تفاوتی با نمونه قبلی اش ندارد.

  تصویر   در عکس هایی که می بینید آرم سایپا روی تندر منقش شده است در حالی که در نمونه ای که قرار است به بازارها عرضه شود آرم رنو حک شده است
     حکایت دختر لب شکری و غیره!...  کارخانه های بزرگ خودروسازی به هنگام طراحی خودرو از استراتژی ها و الگوهای خاصی پیروی می کنند. اولا باید یکدستی طراحی در تمامی محصولات به چشم بیاید و در عین حال هر خودرو از الگوی خاصی برای طراحی استفاده کند. نمی دانم چقدر درست است یا نه اما تندر90 یا همان LOGAN از الگوی "دختر لب شکری" برای طراحی اش استفاده کرده است. این الگو بدین معناست که از چهره یک دختر لب شکری برای طراحی خودرو استفاده شده و المان های آن در الگو رعایت شده است.
شاید به نظرتان خنده دار به نظر بیاید اما واقعاً چنین الگوهایی وجود دارند. مثال واضح آن هم الگوی "اژدهای سر بزرگ" در طراحی تویوتا پرادو و "اسب تیزرو" در سمند خودمان است. برای فهم بیشتر این الگو باید چند دقیقه به خودروی موردنظر کاملا زل بزنید و الگوی آن را متوجه شوید. در تویوتا پرادو این الگو واضح تر به عمل رسیده است. فقط چند دقیقه دقت کنید!

  بکش و خوشگلم کن!  در هر حال گویا "دختر لب شکری" هم پس از سالها تن به جراحی زیبایی داده است تا از لب شکری بودن دربیاید و اینچنین هم به نظر می آید که درآمده باشد! تندرSR در طراحی جلو خطوط خمیده تری را به خود گرفته است که این را در عکس های مقایسه ای می توانید ببینید. سپر جلوی آن رنگ بدنه شده است و چشمانی خمارتر به مشتری هایش نشان می دهد تا دل های بیشتری از آنان ببرد!
 تصویر

تصویر

تصویر 
  طراحی اتاق و خطوط بدنه هیچ تغییری نسبت به قبل نداشته اند. مردانی از پارس گویی فقط به جلو و عقب LOGAN نگون بخت کار داشته اند تا آن را برای مشتری ها جذاب تر کنند و فروش بیشتری را نصیب کارخانه!  کم کم به جراحی عقب خودرو می رسیم. جایی که انگار جراح با پنس قسمت پایینی چراغ تندر را برداشته و ان را به کناره بالایی آن چسبانده است! یک جورهایی پیوند زیبایی به نظر می رسد. بدون زل زدن می توانید بفهمید دختر لب شکری جای خود را به BMW سری 3 داده است.(مدل 320i را در اینترنت سرچ کنید مشخص می شود) طراحی چراغ های عقب تندرSR کپی واضحی از این نمونه BMW هستند. در عکس های تبلیغاتی و رونمایی اش که زیبا به نظر می رسیدند امید است در عمل هم چنین کار برآید!

 تصویر 
BMW 320i
طراحی چراغ های عقب تندرSR کپی واضحی از این نمونه BMW هستند
:
.
.
.
.


تصویر به آپشن توجه کن!
تندرSR از چندی پیش تبلیغات محیطی و رسانه ای خود را آغاز کرده است. تبلیغاتی به همان سبک تبلیغات تندر90 اما اینبار بر روی کیفیت تندر توجه بیشتری شده است. تندرSR هرچه که نداشته باشد انصافاً خودروی کم مصرف و باکیفیتی است و این باکیفیت بودن را از شیوه بسته شدن درهایش هم می توانید متوجه شوید. در زمانه ای که بنزین بالای 1000تومان بر سر زبان هاست، منطقی است که خودروی کم مصرف تولید و به فروش برسد.البته کیفیت هم نباید فراموش شود.
گرچه همچنان می توان "فرمان هیدرولیک" و ترمز ABS را جزو آپشن ها به حساب آورد در حالی که آپشن بودن این موارد در خیلی از کشورهای نیمه توسعه یافته و کمتر توسعه یافته هم منسوخ شده است!   این را به خاطر بسپارید که در نمونه فول آپشن تندر هم خبری از ترمز دیسکی در چرخ های عقب نیست. سیستم ایرکاندیشن تندر هم به صورت دستی است و این مورد هم که واقعا چیز معمولی به حساب می آید در تبلیغات آمده !
اگر اینطور باشد باید برای پراید هم تبلیغ کنیم که ایرکاندیشن دستی دارد! این خیلی عالی است چون مشخص نیست که اگر دستی نبود احتمالا روی تندر یک بادبزن به صورت اشانتیون به شما می دادند تا ایرکاندیشن دستی به صورت آپشن!
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: درباره "پارس تندر" یا تندر SR و یا ...؟

پست توسط KH.I.A.2500 »

[color=#4080FF]سلام بر همه ؛ 

دلیلی نداره که بگیم چراغهای عقب از روی "بی ام و" تقلید شدن چون فرم کلی قسمت سمت راست چراغ که تغییری نکرده .
قسمت سمت چپ چراغها که تازه اضافه شدند هم چندان شباهتی به "بی ام و" ندارن !
روی هم رفته هر گردی گردو نیست .
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: درباره "پارس تندر" یا تندر SR و یا ...؟

پست توسط RAHVAR »

در ادامه مطلب بالا که از همون سایت هستش

مبارک باد این فیس لیفت و به امید فیس لیفت های دیگر!


پی نوشت ها:

#دوستان اشاره می کنند شانس آوردیم فیس لیفت تندر را به عنوان چهارمین خودروی ملی به حلق مان ندادند! جا دارد از مهندسین ناظر شرکت رنو بابت اینکه نگذاشتند این اتفاق مبارک بیفتد تشکر کنیم !

#ضرب المثلی هست که می گویند مورچه چیست که کله پاچه اش چه باشد! ربطش را به این موضوع را پیدا بفرمایید!

#یک بار پشت فرمان تندر90نشستم اما حس داشتن موتور1600 در قلب این خودرو را حس نکردم. به نظرم ضعیف تر از پژو 206 تیپ5 یا V8 آمد. داشبوردش واقعا ساده است.یاد پیکان خدابیامرز می افتید! خدا رحمت کند اموات را...به نظرم لوگان ماشین خوبی است اما برای تاکسی نه برای استفاده شخصی. برایم سوال شده وقتی در بازار جهانی لوگان رقبایی چون هیوندای i20 و تویوتا یاریس دارد اصلا توان رقابت دارد یا نه؟ تازه موتور آن دو خودرو ضعیف تر از لوگان است!

# در عکس هایی که در بالا می بینید آرم سایپا به تندر منقش شده است در حالی که در نمونه ای که قرار است به بازارها عرضه شود آرم رنو حک شده است. خواستم در جریان باشید کلاً !

#چرا ما از یوغ فرانسه بیرون نمی آییم و هیوندا و تویوتا تولید(ببخشید مونتاژ!!) نمی کنیم؟ چرا واقعا؟!

#این فیس لیفت مربوط به سال 1387 است! این هم مدرکش!

[External Link Removed for Guests]
   تصویر     
  
Novice Poster
Novice Poster
پست: 71
تاریخ عضویت: شنبه 1 بهمن 1390, 9:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 61 بار
سپاس‌های دریافتی: 200 بار

Re: درباره "پارس تندر" یا تندر SR و یا ...؟

پست توسط Immortal King »

یادش بخیر یه روزی قرار بود این خودرو 8 ملیون باشه. اما الان 18 تومنه.

البته مسئولین بیشتر صلاح مردم می دونن و حتما 18 ملیون بهتر از 8 ملیونه
Junior Poster
Junior Poster
پست: 117
تاریخ عضویت: جمعه 12 آذر 1389, 3:10 pm
سپاس‌های دریافتی: 223 بار

Re: درباره "پارس تندر" یا تندر SR و یا ...؟

پست توسط conarmis »

زرشک همین الان هم که نمونه مدل را با کلی دقت ساختند قسمت بالای چراغ اضافه شده به چراغ اصلی و قبلی نزدیکتر است تا قسمت پایین ... فکر کنم در مدلهای سری تولید انبوه 4 دفعه در صندوق عقب باز بشه چراغ هم با اون کنده بشه
Junior Poster
Junior Poster
پست: 157
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 28 فروردین 1390, 7:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

Re: درباره "پارس تندر" یا تندر SR و یا ...؟

پست توسط masoud-35 »

چقدر زحمت میکشن این مسولین وکارکنان صنعت خودروی کشور!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شاید حمایتهای دولت ازشون کمه!!چطوره خودروی 8ملیونی رابدن 28ملیون تا حمایت بشن!!!!!!!!!!!!!!!
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”