راکتور هسته‌ای در اردبیل احداث می‌شود

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 6 فروردین 1387, 12:10 pm
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

راکتور هسته‌ای در اردبیل احداث می‌شود

پست توسط FREE MAN »

  مجمع نمایندگان استان اردبیل از احداث راکتور تحقیقات هسته ای برای تولید دارو در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، جلیل جعفری با اشاره به برنامه های مجمع نمایندگان استان برای توسعه اردبیل گفت: استان اردبیل به دلیل زلزله خیز بودن محل مناسبی برای تاسیس نیروگاه هسته ای نیست اما راکتور تحقیقات هسته ای برای تولید دارو در اردبیل احداث می شود.

وی با اشاره به برنامه های دولت برای احداث راکتورهای هسته ای برای تولید دارو در کشور تصریح کرد: با احداث راکتور تحقیقات در اردبیل سطح توسعه استان بالا می رود و این راکتور می تواند داروهای استانهای اردبیل، زنجان، آذربایجان شرقی و جمهوری آذربایجان را تامین کند.

جعفری با بیان اینکه نمایندگان اردبیل برای احداث این مرکز باید متحد شوند، افزود: راکتور هسته ای برای تولید دارو زمانی در اردبیل احداث می شود که نمایندگان استان زودتر از نمایندگان دیگر استانها برای احداث آن تلاش کنند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس با اشاره به محرومیت این دو شهرستان اضافه کرد: عقب ماندگی خلخال و کوثر از نظر توسعه یافتگی علل گوناگونی دارد که یکی از این علل نبود جاده مواصلاتی مناسب این دو شهرستان است.

وی توسعه صنعتی خلخال و کوثر را از برنامه های خود در مجلس برشمرد و گفت: تلاش می کنیم که صنایع مخلفی را در زمینه های متعدد به خلخال بیاوریم تا این دو شهرستان به توسعه و پیشرفت صنعتی و تجاری برسند.

جعفری یکی از وعده های خود در ایام تبلیغات انتخاباتی را احداث کارخانه فولاد در خلخال دانست و تصریح کرد: طبق وعده خود کارخانه فولادی که در آن ضایعات آهنی را ذوب و به میلگرد تبدیل کند را به خلخال می آوریم که این کار در مرحله زمین گرفتن و انتقال سند مالکیت است.

رئیس مجمع نمایندگان استان تکمیل سد کوثر و بهره برداری از این سد را یکی دیگر از برنامه های خود در مجلس دانست و افزود: با بهره برداری از سد کوثر هشت هزار هکتار از اراضی شهرستان زیر آب می رود که می تواند کشاورزی و دامپروری شهرستان را متحول کند. 
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”