وزیر دفاع به مجلس می رود

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 92
تاریخ عضویت: جمعه 28 مرداد 1390, 11:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 54 بار
سپاس‌های دریافتی: 506 بار

وزیر دفاع به مجلس می رود

پست توسط farshid1989 »

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری خانه ملت، سید حسین نقوی حسینی در جمع خبرنگاران گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هفته آینده هفته ای پرکار خواهد داشت.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی افزود: جلسه یکشنبه کمیسیون با مروری بر آخرین اخبار و تحولات بین المللی از جمله مسائل سوریه، عربستان، بحرین و سایر مسائل منطقه برگزار خواهد شد. در این جلسه سردار وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح میهمان کمیسیون خواهند بود تا ضمن آشنایی متقابل با اعضای کمیسیون، گزارشی از آخرین تحولات و دستاوردهای دفاعی کشور ارائه نمایند.

وی با اشاره به تلاش های نیروی انتظامی در زمینه امنیت اجتماعی افزود: در جلسه روز سه شنبه نیز فرماندهی نیروی انتظامی میهمان کمیسیون خواهند بود تا اعضای کمیسیون در جریان آخرین اخبار و تحولات نیروی انتظامی در حوزه امنیت اجتماعی قرار بگیرند.

نقوی حسینی با بیان اینکه کارگروه‌های کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در هفته آینده جلسات کارشناسی فشرده ای جهت بررسی طرح ها و لوایح دارند،‌ گفت: کارگروه دفاعی لایحه تأمین هزینه قطعی نمودن اعتبار خرید وسایل حفاظتی جزیره خارک، لایحه الحاق سازمان تعاونی کادر نیروهای مسلح به فهرست نهادها و مؤسسات عمومی و غیر دولتی و لایحه الحاق سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح به فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیر دولتی را در دستور کار دارد.

وی افزود: کارگروه روابط خارجی لایحه موافقتنامه همکاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ارمنستان درباره احداث و بهره برداری از نیروگاه های جریانی روی رودخانه ارس، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به مقاوله نامه شماره ۱۴۷ در مورد حداقل استانداردها در کشتی های تجاری و لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و برنامه اسکان انسانی سازمان ملل متحد جهت تأسیس دفتر زیستگاه (هبپنات) سازمان ملل متحد برای کاهش بلایا در تهران را بررسی می‌کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: کار گروه امنیت نیز طرح جامع کاراستر و لایحه نحوه اجرای محکومیت های مالی و لایحه انتقال موردی محکومان به حبس را بررسی خواهد کرد.

وی ادامه داد: تحولات مصر و ظرفیت های همکاری با این کشور، مسائل سوریه و تلاش در جهت حل سیاسی مشکلات پیش رو، تأکید بر حفظ امینت خلیج فارس و تنگه هرمز برای همه کشورهای همسایه، بررسی رویدادهای عربستان و مباحث مربوط به تحریم ها و راهکارهای مناسب برای عبور از آنها از جمله مسائل مورد توجه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در هفته است.

نقوی گفت: اگر برنامه‌های هفته آینده که همزمان با ماه مبارک رمضان است مجال دهد، صالحی وزیر خارجه از میهمانان هفته آینده کمیسیون خواهد بود.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”