دشمن را در دریای کارائیب رصد می کنیم !!!.

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 92
تاریخ عضویت: جمعه 28 مرداد 1390, 11:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 54 بار
سپاس‌های دریافتی: 506 بار

دشمن را در دریای کارائیب رصد می کنیم !!!.

پست توسط farshid1989 »

به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، دریادار جواد مشیدی در حاشیه همایش فرماندهان و مسوولان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مشهد گفت: نیروی دریایی سپاه پاسداران در كنار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امنیت خلیج فارس را با اقتدار تامین می كند.

وي افزود: نیروی دریایی سپاه با هوشیاری نسبت به ترفندهای معاندان و حضور گسترده در صحنه دفاع از سرحدات آبی كشور با هرگونه تهدید احتمالی معاندان و متجاوزین برخورد می كند.

وی با تاكید بر اشراف كامل اطلاعاتی نیروی دریایی سپاه پاسداران نسبت به همه تحركات نیروهای بیگانه در خلیج فارس گفت: هم اكنون سپاه در عرصه تامین امنیت شریانها و جریانهای اقتصادی خلیج فارس حضور تاثیرگذاری دارد.

معاون نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهارداشت: این نیرو همه تحركات نیروهای آمریكایی و حامیانش را نه تنها در خلیج فارس بلكه از زمانی كه از دریای كارائیب به سمت دریای عمان و خلیج فارس حركت می كنند تحت كنترل سامانه های جمع آوری اطلاعات خود دارد و بطور مداوم آنها را رصد می كند.

وی ادامه داد:‌ در صورت عملی شدن تهدیدات احتمالی معاندان شرایط تنگه هرمز را به راحتی تحت كنترل خود قرار می دهیم.

دریادار دوم مشیدی گفت: میزان شناخت آمریكا و كشورهای معاند از توانمندی نیروهای مسلح و از جمله نیروی دریایی سپاه پاسداران تنها بخش اندكی از ابعاد واقعی این توانمندیها است.

وی با اشاره به ارتقا توانمندیهای نیروی دریایی سپاه پاسداران در زمینه های تجهیزات و نیروی انسانی افزود:‌ در چارچوب رزمایش این نیرو در آینده نزدیك بخشی از این توانمندیها نشان داده می شود.

معاون بازرسی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیروی انسانی مومن و متخصص، وجود شناورهای تندرو همانند ذوالجناح،‌ ذوالفقار و عاشورا، سامانه های موشكی كوتاه برد، میان برد و برد بلند و نیز تجهیزات هوا دریا را از جمله مولفه های اقتدار نیروی دریایی سپاه ذكر كرد.

همایش فرماندهان و مسوولان عالی نیروی دریایی سپاه با اهداف 'بررسی وضعیت و شرایط حساس منطقه، راهكارهای ارتقا ‌توان رزمی و عملیاتی در برابر تهدیدات دشمنان و هم اندیشی در مورد برنامه های اولویتدار و راهبردهای عملیاتی این نیرو' طی روزهای 24 تا 27 تیر ماه جاری در مشهد ادامه دارد.

یک خبر قدیمی در ارتباط با اظهارات معاون نیروی دریایی سپاه پاسداران در سنترال:
قرارداد پسرعموی چاوز با ایران/ تهران در "نزدیکترین نقطه ونزوئلا به آمریکا" پایگاه موشکی احداث می کند/ بازدید فرمانده نیروی هوایی سپاه از محل پایگاه موشکی

روزنامه اسپانیایی زبان النوئو هرالد ادعا کرد: "اسدروبال چاوز" پسرعموی رئیس جمهور ونزوئلا از طرف نیروی دریایی این کشور در سال 2010 بین با با شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی برای گسترش تاسیسات کشتی سازی آستیناو در ایالت فالکن قرداد بسته است.

، دولت ونزوئلا به ایران اجازه استفاده از تاسیسات کشتی سازی در ایالت فالکن را داده است و ایران هم از آن به عنوان بندری اختصاصی برای وارد کردن تجهییزات خود استفاده می کند.ایران همچنین موشک های میان برد به آستیناو منتقل کرده است.

آستیناو نزدیکترین نقطه ونزوئلا به امریکا و کانال پاناما است.

منابع ادعا می کنند، در حالی که کارمندان ونزوئلایی این تاسیسات به خانه فرستاده شدند و هرگز اجازه بازگشت به محل کار را پیدا نکردند اما حقوق خود را دریافت می کنند. از طرفی پرسنل ایرانی هرگز انجا را ترک نکرده اند.

یک منبع در گفت و گو با این روزنامه اسپانیایی، مدعی شد: این قرارداد پوشش است و تنها اقدامی برای توجیه حضور پرسنل ایرانی است. از لحظه ای که این قرداد در سال 2010 امضا شده، ایران کنترل کامل بندری مستقل در ونزوئلا را در دست گرفته است.

وی اضافه کرد: آنجا تاسیسات کشتی سازی است اما همه نوع تجهییزاتی وجود دارد، بنابراین دیگر به اسلکه نیازی نیست.

منبع دیگری در نیروی دریایی ونزوئلا مدعی شد: تعداد زیادی از کانتینرهای ایران در آستیناو تخلیه شده است.

ایران در ونزوئلا چندین عملیات نظامی مخفیانه از جمله ساخت و توسعه هواپیمای بدون سرنشین را هدایت می کند.

بنابر ادعای این روزنامه اسپانیایی زبان، ایران و ونزوئلا قراردادی محرمانه برای ساخت پایگاه موشکی در آستیناو امضا کرده اند.

براساس این قرارداد، تاسیسات کشتی سازی توسط پرسنل نظامی ایران مدیریت می شود و ایران می تواند از موشک هایش علیه امریکا استفاده کند.

این پایگاه دارای موشک های میان برد است . براساس گزارش یک روزنامه المانی، گروهی از مهندسان قرارگاه خاتم الانبیا چندین بار از تاسیسات بازدید کرده اند.
یکی از این بازدیدها در ماه فوریه بود انجام گرفت. در این سفر فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران هم حضور داشت. وی با همتای ونزوئلایی خود طرح ها را تایید کرد.

ایران قصد ساخت تجهییزات ضدهوایی و مرکز کنترل و فرماندهی در این تاسیسات را دارد.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”