امارات رسماً تنگه هرمز را دور زد

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Novice Poster
Novice Poster
پست: 92
تاریخ عضویت: جمعه 28 مرداد 1390, 11:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 54 بار
سپاس‌های دریافتی: 506 بار

امارات رسماً تنگه هرمز را دور زد

پست توسط farshid1989 »

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از افتتاح کم سروصدای این خط لوله با حضور مقامات نفتی اماراتی و چند مقام از شرکت های نفتی بزرگ آمریکایی و اروپایی خبر داد.قرار است امارات 75 درصد از نفت صادراتی خود را از طریق این خط لوله 360 کیلومتری صادر کند و با این کار وابستگی این کشور به عبور محموله های نفتی اش از تنگه هرمز به یک چهارم کاهش یابد.

در مراسم افتتاح این خط لوله مقامات شرکت نفتی اکسون موبایل و نیز شرکت های نفتی شل و توتال حضور داشتند . اجرای این پروژه از سال 2008 از سوی دولت امارات به یک پیمانکار چینی واگذار شد و روز گذشته با گذشت چهار سال نخستین محموله نفتی امارات به ظرفیت چند صد هزار بشکه از این خط لوله به ساحل فجیره در دریای عمان منتقل شد.

ظرفیت انتقال این خط لوله روزانه 1 و نیم میلیون بشکه در روز است و وزیر نفت امارات روز گذشته در مراسم افتتاح آن اعلام کرد که این خط لوله برای کشورش اهمیتی بسیاراستراتژیک دارد .وی در تشریح این اهمیت گفت : این خط لوله نفتی به مشتریان ما این امکان را می دهد که محموله های بزرگ تری از نفت ما را حمل کنند و برای ما هم این مزیت را دارد که میان دو راه تنگه هرمز و خط لوله قدرت انتخاب داشته باشیم.

کشورهای عربی حاشبیه خلیج فارس در سال های گذشته و همزمان با مطرح شدن احتمال انسداد تنگه هرمز تلاش کرده اند تا با ایجاد خطوط لوله از وابستگی خود به عبور نفتکش هایشان از این تنگه بکاهند.

اخیرا دولت عربستان نیز با راه اندازی یک خط لوله نفتی قدیمی خود به دریای سرخ امکان صادرات روزانه یک میلیون و ششصد هزار بشکه نفت خود را از طریق این خط لوله احیا کرد.

به گزارش عصرایران،جمهوری اسلامی ایران در ماه های گذشته بارها تهدید کرده است که در صورت به خطر افتادن منافع حیاتی اش ، آبراه تنگه هرمز را خواهد بست.
Major II
Major II
پست: 181
تاریخ عضویت: چهارشنبه 19 مهر 1385, 2:18 am
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

Re: امارات رسماً تنگه هرمز را دور زد

پست توسط f14tomcat »

اینجانقش نیروی هوایی مشخص می شودتابتوانددرصورت بروزیک جنگ واقعی بابمباران دقیق تلمبه خانه هاواستگاه تقویت پمپاژاین تاسیسات راهدف قراردهدکه گویامسوولین مابه آن بی توجهند!
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: امارات رسماً تنگه هرمز را دور زد

پست توسط Sami 1993 »

نیازی به نیروی هوایی نیست .
به راحتی می توان در خط لوله خربکاری کرد ( همانطور که در جاهای دیگر می شود مانند خط لوله صحرای سینا و یا خط لوله ایران به ترکیه که چند باره منفجر شده اند )
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 585
تاریخ عضویت: شنبه 9 مهر 1390, 7:48 pm
محل اقامت: iran
سپاس‌های ارسالی: 3296 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار
تماس:

Re: امارات رسماً تنگه هرمز را دور زد

پست توسط Cloor Master »

نیازی به خراب کاری نیست ! بزن پالایشگاه و سکوهای نفتی را بیار پایین . اینطوری اگر تنگه باز شد یا لوله ها اسیب ندیدند ، بازم کارشون می لنگد.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 210
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 31 مرداد 1389, 1:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 4788 بار
سپاس‌های دریافتی: 1452 بار
تماس:

Re: امارات رسماً تنگه هرمز را دور زد

پست توسط MISSILE »

عجب حکایتی شده این تنگه هرمز

این اعراب هم انگار با بچه طرفن، اون موقع که شرایطمون اون بود عملیاتی انجام دادیم که تو دنیا تک شد منظورم عملیات H3 هستش تازشم انقدر داخل منطقه نفوذ داریم که چندتا لوله انتقال نفت رو منهدم کنیم
خدا میدونه که یه روزی این جرقه جنگ یه جایی تو همین اطراف میخوره با این وضعی که دارن برامون پیش میارن سخت میشه تحمل کرد و نشست و کاری نکرد، یه دوستی دارم حرف درستی میزد میگفت شیطان خیلی قدرتمند و قوی شده برا خودش حکومتی ساخته هر روزم داره به تعداد افرادش اضافه میشه، واقعا که الان به حرفش رسیدم راست میگفت یه نگاه به اطرافمون کنیم میبینیم همه کشورهای دورمون اسلامی هستن ولی کو اسلام راستین این از اعراب که دارن با این کاراشون وحدت بین مسلمینو از بین میبرن اینم از دشمنامون که دارن از این رفتارها سود میبرن. ولی با تمام این مشکلات چه در خارج کشور و چه در داخل افتخار میکنم یک ایرانی هستم امیدوارم خدا یک فرجی کنه تمام مشکلاتمون حل بشه انشاءالله.

 اللهم عجل لوليک الفرج 
Fast Poster
Fast Poster
پست: 267
تاریخ عضویت: چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389, 9:02 am
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 928 بار

Re: امارات رسماً تنگه هرمز را دور زد

پست توسط SADGYAN »

این کار یک کار صرفا نمایشی وتبلیغاتی وسیاسی است در بلند مدت اصلا صرفا اقتصادی نداره در ضمن اگه چندتا خط دیگه هم راه بیفته به یک سوم عبور نفت از تنگه هرمز هم نمیرسه به اذعان کارشناسان غربی هیچ جایگزین موثری برای بحث تنگه هرمز نیست اضافه براینکه اخلال در این خط نمایشی از بستن تنگه هرمز خیلی راحت تر است
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1212
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 2 اسفند 1388, 10:53 am
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

Re: امارات رسماً تنگه هرمز را دور زد

پست توسط anybody »

پس اگر این غرب و سردسته شون مدعی ان ایران نمیتونه تنگه هرمز رو ببنده این کارا برای چیه؟
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Major II
Major II
پست: 318
تاریخ عضویت: چهارشنبه 16 فروردین 1391, 10:26 pm
محل اقامت: No Where
سپاس‌های ارسالی: 2010 بار
سپاس‌های دریافتی: 837 بار
تماس:

Re: امارات رسماً تنگه هرمز را دور زد

پست توسط SEAFARER »

سلام.
خسته نباشید. :razz:
ممکن است یک تبلیغ و جنگ روانی هم باشد.ولی حتی اگر این خط لوله تکمیل شود باز هم نمیشود 40 درصد نفت دنیا رو از اونجا رد کرد برد.
در مورد منهدم کردن هم به قول دوستمون اونقدر نفوذ هست که به راحتی میتونیم منهدمش کنیم.هم چنین نیرو های ویژه سپاه برای چنین عملیاتی آموزش میبینن.و یه گزینه هم هست که در نوع خودش عالیه که بازم دوستمون اشاره کردن که منهدم کردن پالایشگاه ها و سکو های نفتی.منهدم کردن اینها با موشک ها و تجهیزات دریایی که داریم کار سختی نیست.
تصویر
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 225
تاریخ عضویت: جمعه 22 تیر 1386, 9:38 pm
سپاس‌های ارسالی: 3045 بار
سپاس‌های دریافتی: 1123 بار

Re: امارات رسماً تنگه هرمز را دور زد

پست توسط shaman »

سلام :razz:

واقعاً فکر می‌کنید می‌شه با تمام دنیا جنگید؟ ما چاه‌های نفتشون رو بزنیم اونم میشنن همینطوری نگاه می‌کنن ما بزنیم؟این کار برای امارات یک امتیاز بزرگ هست، خیلی‌ هم بی‌ صدا این کارو انجام دادن. همون یک باری که توی جنگ خواستیم جلو عبور کشتی‌ها گرفته شه کافی‌ بود دیدیم آمریکا چیکار کرد، بعضی‌ از دوستان فکر می‌کنن همهٔ کشور‌ها احمقند فقط ما می‌فهمیم، کاراشون هم همه بی‌ ارزش، فقط هم ما موشک داریم هیچکس دیگه نداره.

پست قبلیم بی‌ دلیل پاک شد نمیدونستم انقدر سنگین بود پستم برای کسی‌ .
ways of the West
wisdom of the East
Major II
Major II
پست: 318
تاریخ عضویت: چهارشنبه 16 فروردین 1391, 10:26 pm
محل اقامت: No Where
سپاس‌های ارسالی: 2010 بار
سپاس‌های دریافتی: 837 بار
تماس:

Re: امارات رسماً تنگه هرمز را دور زد

پست توسط SEAFARER »

سلام.
جناب shaman.میشه با تمام دنیا جنگید.فقط مقداری صبر لازمه.جنگ 8 ساله رو به یاد بیارید.مقداری هم مسائل آخرالزمان را مطالعه کنید.همین جا این بحث رو تموم میکنم.
تصویر
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 225
تاریخ عضویت: جمعه 22 تیر 1386, 9:38 pm
سپاس‌های ارسالی: 3045 بار
سپاس‌های دریافتی: 1123 بار

Re: امارات رسماً تنگه هرمز را دور زد

پست توسط shaman »

دوست عزیز1393 :razz:

به نظر من شدنی نیست، چرا باید اینکارو کرد ؟ اگر با تمام دنیا مشکل پیدا کردیم اون موقعست که باید لحظه‌ای وایسیم فکر کنیم ببینیم چرا باید با همه مشکل داشت باشیم، جالب بدونید خیلی‌ها این قصد را داشتند ولی‌ در آخر موفق نشدند، نمونه بارزش هیتلر، در دنیا امروز علم و اقتصاد حرف اول رو میزند و فقط از این راه‌ها می‌شه به قدرتی‌ تبدیل شد وگرنه بمب و موشک همه دارن اونایی که میسازن و به ما میفروشن هم از همه بیشتر دارند. باور کنید مسائل آخر زمان را بسیار مطالعه کردم ولی‌ دلیل نشد که شما یا من خودمون رو وصل کنیم بهش بگیم ما آخر زمان هستیم، جنگ ۸ ساله را مثل زدید، درست که ارزش این ۸سال بسیار بسیار زیاد و وصف نشدنی‌ هست، و میدونم میگید عراق از چندین کشور حمایت میشد ولی‌ این با جنگ مستقیم با چند کشور بسیار بسیار متفاوت هست، براتون مثالی می‌زنم اگر عربستان به عراق کمک میکرد درست ولی‌ این باعث نشد که وقتی‌ هواپیما ما به دستشون زده شد ما بهشون حمل کنیم این یعنی‌ جنگ مستقیم، یا وقتی‌ آمریکا همین کارو کرد و ما نتونستیم اقدامی کنیم. بهترم هست اگر روزی قرار شد دنیا فتح شه با هواپیمای آمریکایی‌ انجام نشه.
:razz:
ways of the West
wisdom of the East
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 5 آذر 1385, 12:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

Re: امارات رسماً تنگه هرمز را دور زد

پست توسط HASAN BARATY »

خط لوله "حبشان- فجیره" امارات؛ رقیب ناچیز تنگه هرمز
خبرگزاری فارس: افتتاح خط لوله حبشان فجیره توسط دولت امارات در حالی صورت می‌گیرد که این خط لوله تنها قادر است 9 درصد از میزان کلی نفت عبوری از تنگه هرمز را منتقل کند.

به گزارش مانیتورینگ فارس، امارات متحده عربی روز گذشته خط انتقال نفت به طول 360 کیلومتر از منطقه حبشان به بندر فجیره در ساحل دریای عمان را افتتاح کرد.

اولین محموله 500 هزار بشکه‌ای نفت خام روز گذشته از طریق این خط لوله به ترمینال صادراتی در بندر فجیره منتقل شد. این در حالی است که ظرفیت نهایی این خط لوله 1.5 میلیون بشکه در روز است که تا ماه اوت (مرداد) عملیاتی خواهد شد.

اگرچه گمانه‌زنی ها از تلاش دولت امارات و خریداران غربی نفت برای دور زدن تنگه هرمز با افتتاح خط لوله «حبشان- فجیره» حکایت دارد، اما مقایسه عددی میزان کل نفت خام عبوری از تنگه هرمز به نسبت ظرفیت کلی این خط لوله، نشانگر تداوم اهمیت استراتژیک تنگه هرمز است.

بر اساس آمارهای رسمی، 40 درصد از نفت خامی که از طریق دریا حمل می‌شود، یعنی 17 میلیون بشکه نفت در روز از طریق تنگه هرمز عبور می‌کند. این در حالی است که خط لوله امارات در صورت رسیدن به ظرفیت نهایی انتقال 1.5 میلیون بشکه در روز، تنها قادر است در حدود 9 درصد از این میزان را منتقل کند.«محمد حسن آصفری» عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس ایران در اینباره اعلام کرد که عواملی چون وسعت کم جغرافیایی امارات، ظرفیت محدود انتقال این خط لوله و جواب‌گو نبودن به نیاز‌های مصرف جهانی، موجب می‌شود تا طرح دور زدن تنگه هرمز ناکام بماند.

وی تاکید کرد که بهره برداری از این خط لوله بیشتر جنبه تبلیغاتی و سیاسی دارد و با حمایت کشورهای غربی به بهره برداری رسیده است .

همچنین برآورد‌ها از هزینه ساخت این خط لوله و نمونه‌های مشابه آن و هزینه‌های پمپاژ و انتقال موجب می‌شود هزینه‌های نهایی تولید و انتقال نفت افزایش یابد که این موضوع نه تنها برای خریداران نفت خوشایند نیست بلکه برای صادر‌کنندگان نفت خلیج فارس که این ماده را با هزینه اندک تولید می‌کنند، نامطلوب است.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی بلومبرگ، شرکت دولتی سرمایه گذاری بین المللی نفت امارات با سرمایه گذاری 4.2 میلیارد دلار این خط لوله را احداث کرده است.
قفل شده

بازگشت به “ساير گفتگوها”