گواهينامه‌هاي جديد هوشمند جايگزين گواهينامه‌هاي فعلي مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

گواهينامه‌هاي جديد هوشمند جايگزين گواهينامه‌هاي فعلي مي‌شود

پست توسط Mohsen1001 »

جانشين معاون راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي گفت: هم‌اكنون 5 نوع گواهينامه در كشور وجود دارد كه براي يكسان‌سازي گواهينامه ها به زودي گواهينامه هوشمند از جنس pvc در كشور صادر و تمامي گواهينامه‌ها يك شكل خواهند شد.

سردار هاديان‌فر عصر ديروز در مراسم افتتاح نمايشگاه پليس راهنمايي و رانندگي گفت: گواهينامه‌هاي جديد داراي آرام سه بعدي و حساس به مواد پاك‌كننده و از جنس pvc است كه شماره آن در 2 طرف گواهينامه درج و تاريخ انقضا آن نيز به صورت برجسته درج شده است.

وي اضافه كرد: براي يكسان سازي گواهينامه هاي رانندگي در كشور تمامي گواهينامه‌ها اعم از موتور، پايه يك و پايه دوم در يك گواهينامه صادر مي‌شود كه صلاحيت رانندگي با هر وسيله در پشت گواهينامه فرد درج شده است.

سردار هاديان‌فر خاطرنشان كرد: درج شماره ملي و استفاده از علايم راهنمايي و رانندگي در زيرساخت‌هاي گواهينامه از ديگر مشخصات گواهينامه‌هاي جديد رانندگي است.

جانشين معاونت راهنمايي و رانندگي با اشاره به تعويض پلاك تمامي خودروهاي كشور تا پايان سال جاري گفت: در كشور 8 ميليون و 394 هزار و 444 پلاك بر خودروها نصب است كه از اين تعداد 5 ميليون و 491 هزار پلاك ليزري، 2 ميليون و 903 هزار پلاك قديمي و 3 ميليون پلاك كشوري است كه 45 درصد از پلاك‌هاي كشوري در طرح تعويض پلاك، 19 درصد نقل وانتقال و 36 دصد نيز نوشماره هستند.

وي ادامه داد: نيروي انتظامي تا 22 ماه و 15 روز ديگر بايد پلاك تمامي خودروها كشور را كه داراي پلاك قديمي و ليزري هستند تعويض كند كه اين كار هم اكنون در حال انجام است.

هاديان فر گفت: در حال تلاش هستيم تا با اجراي طرح غير حضوري تعويض پلاك تسهيلات ويژه‌اي را براي مردم فراهم كنيم كه جهت اجراي آن با اداره پست در حال تعامل هستيم.

خبرخودرو
Super Moderator
Super Moderator
پست: 949
تاریخ عضویت: دوشنبه 29 اسفند 1384, 2:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 »

اي بابا اينا هم كه هر چند روز يه بار يه قري سر اين گواهينامه ها مياند :-P
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند .... تصویر 
New Member
پست: 17
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 مهر 1385, 7:13 pm

پست توسط harzaabe »

از گواهينامه هوشمند منظورشون چيه؟
مثل گواهينامه های جهان پيشرفته که تمام اطلاعات آدم درش ثبت ميشه هستش؟
منبعش کجاست؟
هيچ کس را ، طاقت ليلا پرستيدن نبود
زين سبب ، ليلای من رخ از همه پنهان نمود
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”