درخشش الهه احمدي در المپيك/ تيرانداز ايران فيناليست شد

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 443
تاریخ عضویت: جمعه 1 بهمن 1389, 11:38 am
سپاس‌های ارسالی: 6358 بار
سپاس‌های دریافتی: 2155 بار

درخشش الهه احمدي در المپيك/ تيرانداز ايران فيناليست شد

پست توسط anga2009 »

تصویر
وب سایت روستای گندشمین
[External Link Removed for Guests]
خدایا من را ببخش...
Major II
Major II
پست: 443
تاریخ عضویت: جمعه 1 بهمن 1389, 11:38 am
سپاس‌های ارسالی: 6358 بار
سپاس‌های دریافتی: 2155 بار

Re: درخشش الهه احمدي در المپيك/ تيرانداز ايران فيناليست شد

پست توسط anga2009 »

بانوي تيرانداز ايران با درخشش در رقابت‌هاي المپيك لندن به جمع هشت نفر پاياني رقابت‌هاي تفنگ ده متر راه يافت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بازي‌هاي المپيك براي ايراني‌ها در روز دوم، با رقابت تيراندازان زن در بخش تفنگ ده متر آغاز شد و مه‌لقا جام بزرگ و الهه احمدي دو تيرانداز ايران در اين رقابت‌ها شركت كردند كه احمدي با درخشش توانست فيناليست شود.

الهه احمدي در مرحله مقدماتي اين رقابت‌ها كه هر ورزشكار 40 تير ( در 4 دور) شليك مي‌كرد به امتياز 397 ( از 400) رسيد. احمدي در دور اول از 10 تير خود 9 تير 10 امتيازي و يك تير 9 امتيازي داشت و 99 امتياز گرفت در مرحله‌ي بعد نيز احمدي عملكرد دور اول را تكرار كرد و 99 امتياز گرفت تا در نيمه‌ي رقابت‌ها در جمع هشت نفر باشد.

اما در دور سوم احمدي خوش درخشيد و امتياز كامل 100 را به دست آورد تا اميد براي فيناليست شدن او زياد باشد. در دور چهارم، همان ابتدا يك تير را از دست داد و به رده‌ي دهمي نزول كرد. تيرانداز با تجربه‌ي ايران در پايان ست چهارم را با 99 امتياز به پايان رساند و با 397 امتياز به فينال صعود كرد.

مه لقا جام بزرگ در ده تير نخست خود، عملكرد قابل قبولي نداشت و 97 امتياز گرفت. امتيازهاي 99، 98 و 97 نيز در ست‌هاي دوم و سوم و چهارم به دست آمد و جام بزرگ با 391 امتياز در رده‌هاي پايين جدول ايستاد.
وب سایت روستای گندشمین
[External Link Removed for Guests]
خدایا من را ببخش...
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1212
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 2 اسفند 1388, 10:53 am
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

Re: درخشش الهه احمدي در المپيك/ تيرانداز ايران فيناليست شد

پست توسط anybody »

گزارش خبرنگار مهر از لندن/
احمدی: کم شانسی مانع از مدال‌آوری من شد/ فاصله‌ای به اندازه تار مو!
بانوی تیرانداز ایران پس از کسب عنوان ششم مسابقات تفنگ بادی 10 متر زنان در بازی‌های المپیک لندن، گفت: خیلی‎ها می‏گفتند به تیراندازی و به خصوص در بخش بانوان هیچ امیدی نیست در حالی که من فقط به خاطر کم شانسی از مدال بازماندم.

الهه احمدی در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به لندن با اشاره به عملکردی که امروز شنبه در رقابت‎های تفنگ بادی 10 متر زنان داشت، اظهارداشت: پیش از اعزام به لندن گفته بودم اگر بتوانم رکوردهای داخلی خود را در مرحله مقدماتی بازی‏های المپیک بزنم، فینالیست خواهم شد که این اتفاق هم افتاد.

وی با اشاره به شرایط مرحله فینال مسابقات تفنگ بادی 10 متر زنان تصریح کرد: جو مرحله فینال کاملا متفاوت از مرحله مقدماتی بود. شاید اگر بخواهم از یک تعبیر عمومی برای فاصله میان شرکت کنندگان در این مرحله استفاده کنم باید به واژه "تار مو" اشاره کنم. واقعا فاصله میان ورزشکارانی که به فینال رسیدند، به اندازه یک تار مو بود.

بانوی تیرانداز کشورمان که عنوان ششم رقابت‎های تفنگ بادی 10 متر زنان را به خود اختصاص داد، تاکید کرد: هر هشت ورزشکار راه یافته به فینال برای کسب مدال شانس دارند اما خیلی فاکتورها را باید داشت تا مدال المپیک گرفت. همین بس که من به همه افرادی که در پیش‏بینی‎های خود می‎گفتند امیدی به تیراندازی و به خصوص ورزشکاران زن این رشته نیست، ثابت کردیم که حتی ما مستحق مدال هم بودیم.

احمدی ادامه داد: من تمام تلاش خود را به خرج دادم تا مدال بگیرم. در مرحله مقدماتی رکورد خوبی داشتم هر چند که مسابقات واقعا جو سنگینی داشت با این حال رکورد متوسطی زدم. در مرحله بعدی هم خوب عمل کردم تا اینکه به فینال رسیدم.

این تیرانداز ایران با یادآوری اینکه در مرحله فینال مسابقات تفنگ بادی 10 متر زنان 10 پرتاب داشت، خاطرنشان کرد: از مجموع پرتاب‎هایی که داشتم فقط در دو پرتاب عملکرد خوبی نداشتم. با توجه به ایمان و توکلی که دارم، می‎گویم که دلیل اینکه مدال نگرفتم چیزی نیست جز اینکه شانس نداشتم اما همین که استحقاق تیراندازان زن ایرانی را به خیلی‏ها ثابت کردم، برایم کافی است.

الهه احمدی با اشاره به اینکه در تمام مراحل مسابقات امروز تاثیر دعای خیر مردم را حس می‏کردم، گفت: امیدوارم مردم ما را دعا کنند تا من و مه لقا جام بزرگ در رشته سه وضعیت هم عملکرد خوبی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، در چارچوب مسابقات تفنگ بادی 10 متر زنان بازی‌های المپیک، امروز شنبه الهه احمدی به عنوان ششم دست یافت.
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 801
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 آبان 1385, 8:26 pm
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7452 بار
تماس:

Re: درخشش الهه احمدي در المپيك/ تيرانداز ايران فيناليست شد

پست توسط DJ Dani »

بازهم آفرین به این بانوی ایرانی...
:smile:
اگه به جای هزینه های نجومی و میلیاردی روی یک سری از ورزش ها ، اون رو برای چند مورد دیگه استفاده می کردند و البته بهای بیشتری به خانم ها میدادند ، دیدن مدال ، در المپیک هم چیز عجیبی نمی شد ، خداییش یک سری از ورزش ها فقط پول خرجشون میشه ، درحالی که اصلا بازدهی ندارند و تنها سرمایه کشور رو به هدر می دهند.
دیشب بخشی از افتتاحیه المپیک لندن رو دیدم و چقدر دلم سوخت برای خودمون ، برای اینکه منطقه دهکده المپیک تهران و مجموعه ورزشی اطرافش ، در حقیقت برای روزی ساخته شد که بتونه بزرگترین رویداد جهان رو در خودش ببینه و حالا به چه روزی افتاده که از برگزاری مسابقات در حد آسیا هم عاجز شدیم ، آدم لذت می بره از این همه پیشرفت!!!! و بازهم آفرین به وزشکارانی که در این شرایط و امکانات ، افتخار آفرینی می کنند ، خصوصا خانم ها و محدودیت هایی که سر یک سری مسائل مثل پوشش دارند.
:razz:
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

Re: درخشش الهه احمدي در المپيك/ تيرانداز ايران فيناليست شد

پست توسط typhoon »

یعنی یک تار موی گندیده این بانوی ایرانی را با هزار تا از این فوتبالیستهای بدرد نخور نباید عوض کنند. حقش هست که مثل یک مدال آور با ایشون برخورد بشه و به ایشون پاداش داده بشه. اشکالی نداره، ایشون جوان هستند و تلاش می کنند برای المپیک بعدی. به افتخار این خواهرمون: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Old soldiers never die.They just fade away
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”