بحران شدید کاهش جمعیت ایران

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

بحران شدید کاهش جمعیت ایران

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
مدیر کل دفتر آمار اطلاعاتی جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه سرعت و شتاب کاهش جمعیت ایران در مقایسه با کشورهای دیگر بیشتر است، گفت: بازنگری سیاستهای جمعیتی در کمیسیونهای مجلس پیگیری و بررسی می؛شود.


به گزارش مشرق، علی اکبر محزون در گفتگو با مهر افزود: آمار سازمان ثبت احوال در خصوص رشد جمعیت و تعداد افراد با آمار مرکز آمار یکی است و هر دو نشان از کاهش آمار جمعیت دارد.

وی با اشاره به اینکه شاخص رشد جمعیت چند سالی است کاهش پیدا کرده است، گفت: چنانچه روند کاهش ادامه پیدا کند و با سیاستهای به موقع نتوانیم مانع از پیش روی آن شویم طی سالهای آینده با رشد منفی جمعیت روبرو خواهیم شد.

مدیر کل دفتر آمار اطلاعاتی جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور تاکید کرد: برهمین اساس طی سالهای آینده به سمت جمعیت سالمندی می رویم بطورکیه عنوان شده تا سال 1410 با پنجره جمعیتی که همان جمعیت سالمند است مواجه می شویم به همین دلیل بهتر است از همین حالا برای 20 سال آینده برنامه ریزی و سیاست گذاری مناسبی انجام شود .

وی اظهار داشت: هم اکنون یک فرصت طلایی برای پیشگیری از مشکلات دوران سالمندی است به طوری که بتوان حداکثر استفاده از جمعیعت فعال کار که در سن 15 تا 64 سال هستند را داشت و جمعیت جوان کشور را تضمین کرد.

محزون با اشاره به اینکه بر اساس برنامه اول توسعه پیش بینی می شد که در سال 90 نرخ رشد جمعیت 3.2 درصد شود این در حالی است که در سال جاری نرخ رشد جمعیت به 2.3 درصد رسیده است، گفت: به منظور افزایش آمار جمعیت کشور باید سیاستهای گذشته بازنگری و لغو شده و به تبع آن برنامه های جدیدی جایگزین آن شود.

وی اجرای سیاستهای تشویقی را تنها راه افزایش جمعیت دانست و گفت: فراهم کردن زمینه های تسهیل ازدواج جوانان ، جلوگیری از طلاق زوجین ، از بین بردن فرهنگ غلط تک فرزندی ، لغو قانون تنظیم خانواده و ...ازجمله راهکارهای افزایش جمعیت کشور است.

مدیر کل دفتر آمار اطلاعاتی جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه کاهش رشد جمعیت در کشورهای جهان، قاره آسیا و 26 کشور منطقه نیز وجود دارد، تاکید کرد: بررسی های انجام شده نشان می دهد روند رشد جمعیت در این کشورها نسبت به سالهای گذشته کاهش یافته اما در ایران روند کاهش جمعیت از شتاب و سرعت بیشتری نسبت به کشورهای دیگر برخوردار بوده است که همین موضوع نگران کننده است.

به گفته محزون، در حال حاضر سیاستهای جمعیتی را در مجلس از طریق کمیسیون فرهنگی و بهداشت پیگیری می کنیم و پس از بررسی ابعاد مختلف آن به سمت بازنگری سیاستهای جمعیتی حرکت خواهیم کرد تا جایی که این بازنگری بصورت قانون مطرح شود.
Major
Major
پست: 670
تاریخ عضویت: شنبه 3 شهریور 1386, 2:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1777 بار

Re: بحران شدید کاهش جمعیت ایران

پست توسط ramin-am »

از بین بردن فرهنگ غلط تک فرزندی ، لغو قانون تنظیم خانواده و ...ازجمله راهکارهای افزایش جمعیت کشور است.

دیگه دیگه؟ ایشون خیلی وضع توپی دارن فک میکنم ، و رانت های دولتی با جبشون خیلی سازگار بوده .
حتی اگر وضعیت مالی یک خانواده رو در نظر نگیریم ایشون از وضعیت کم شدن منابع به لطف نسل پیشین که خودشون هم یکی از همین نسل بودند خبر ندارن . کل دنیا دارهب ه سمت بحران های کمبود منابع طبیعی میره حالا با افزایش جمعیت چه دردی دوا میشه ؟
به رویاهایت بی اندیش ..........
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: بحران شدید کاهش جمعیت ایران

پست توسط Sami 1993 »

ramin-am نوشته شده:
از بین بردن فرهنگ غلط تک فرزندی ، لغو قانون تنظیم خانواده و ...ازجمله راهکارهای افزایش جمعیت کشور است.

دیگه دیگه؟ ایشون خیلی وضع توپی دارن فک میکنم ، و رانت های دولتی با جبشون خیلی سازگار بوده .
حتی اگر وضعیت مالی یک خانواده رو در نظر نگیریم ایشون از وضعیت کم شدن منابع به لطف نسل پیشین که خودشون هم یکی از همین نسل بودند خبر ندارن . کل دنیا دارهب ه سمت بحران های کمبود منابع طبیعی میره حالا با افزایش جمعیت چه دردی دوا میشه ؟متن زیر به گفته شما پاسخ داده است

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
افزایش جمعیت فرصت است یا تهدید؟ چرا تمام رسانه های غربی برای ایران کاهش جمعیت را توصیه می کنند؟ افزایش جمعیت چه آثاری در پی دارد؟ نظر برژینسکی در مورد کاهش جمعیت ایران چیست؟ آیا سیاست کاهش جمعیت جهان یک دستور ماسونی است؟ برای رازگشایی از این سوالات با گزارش ویژه مشرق همراه شوید...


گروه گزارش ویژه مشرق: مساله کنترل جمعیت یکی از موضوعاتی است که رسانه های غربی پی در پی آن را تبلیغ می کنند اما اهداف نهایی آنان از کاهش زاد و ولد نسل بشر و به ویژه در کشورهایی مثل ایران چیست؟
در همین زمینه رهبر انقلاب اسلامی در دیدار چند روز پیش خود با مسئولان نظام، به موضوع سياست كنترل جمعيت اشاره و ضمن تأكيد بر لزوم بازنگری در اين سياست خاطرنشان كردند: در اوائل دهه هفتاد اجرای اين سياست بنابر مصالحی، صحيح بود اما ادامه آن در سالهای بعد خطا بود.

حضرت آيت الله خامنه ای تأكيد كردند: بررسی های علمی و كارشناسی نشان می دهد كه اگر سياست كنترل جمعيت ادامه پيدا كند، به تدريج دچار پيری و در نهايت كاهش جمعيت خواهيم شد، بنابراين مسئولان بايد با جديت در سياست كنترل جمعيت تجديد نظر كنند و صاحبان رسانه و تريبون از جمله روحانيون در جهت فرهنگ سازی اين موضوع اقدام كنند.

با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب، پایگاه خبری - تحلیلی مشرق، گزارش ذیل را تقدیم می کند.

تصویر
آیا افزایش جمعیت یک تهدید واقعی است؟!

وضع نگران کننده آینده ایران از نظر جمعیت

در این میان وضعیت کاهش جمعیت ایران طی دهه های آینده بسیار وخیم تر از روسیه بوده و توجه جدی رسانه های کشور و برنامه ریزان را می طلبد. در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان نرخ فرزند آوری در ایران بسیار نگران کننده است. زنان ایرانی با دارا بودن 1/87 فرزند در مکان 144 ام جدول جهانی فرزند آوری قرار می گیرند. در حالی که اسرائیل در رتبه 75، آفریقای جنوبی 97، برزیل 106، ترکیه 110، فرانسه 118، آمریکا 122، و انگلیس رتبه 137 را در این جدول به خود اختصاص داده و در مکان های بالاتر از ایران قرار گرفته اند.

کاملا آشکار است که اسرائیل و کشورهای اروپایی سیاست های جدی تشویق به زاد و ولد را اجرا می کنند و در این میان با توجه به آمارهای منتشر شده، صهیونیست ها از دیگران پیشی گرفته اند. در حالی که سیاست تبلیغ کاهش جمعیت از سوی دنیای غرب شروع و پیگیری شده امروز این رتبه ایران است که در جدول آماری فرزند آوری بیش از 20 پله از آمریکا عقب بوده و این رتبه برای اسرائیل دو برابر ایران است. بدین معنی که تعداد فرزندان در یک خانواده ایرانی، کمتر از تعداد فرزندان در یک خانواده صهیونیست اسرائیلی یا یک خانواده آمریکایی است.

تصویر
کاهش نرخ رشد جمعیت ایران بسیار شدید است.

در حالی که در دهه هفتاد شمسی برنامه ریزان ایران به شدت دنبال کاهش نرخ رشد جمعیت بودند و رسانه های مختلف سعی در ربودن گوی سبقت تبلیغ کافی بودن «دو بچه» برای خانواده های ایرانی را داشتند؛ رئیس جمهور وقت آمریکا بوش پدر با برنامه های تنظیم خانواده در آمریکا مخالفت کرد و افزایش جمعیت را تایید نمود که نتیجه این دو سیاست اختلاف بیش از 20 پله ای ایران و آمریکا و عقب بودن بیش از 70 پله ای ایران از اسرائیل در جدول جهانی زادآوری است.

تصویر
چرا رسانه های ایران اکثرا کاهش جمعیت را تبلیغ می کنند؟

بر اساس پیش بینی های آماری منتشر شده از طرف سازمان ملل متحد در سال 2010، در صورتی که کاهش رشد جمعیت کشور ما با نرخ فعلی ادامه یابد در 80 سال آینده ایران جمعیتی حدود 31 میلیون نفر خواهد داشت که نزدیک به نصف آن را افراد بسیار پیر تشکیل می دهند و در نتیجه با توجه به عدم وجود نیروی انسانی کافی عملا کشور دستخوش تهدید های بزرگ امنیتی و اقتصادی خواهد شد. هم اکنون ایران یکی از 10 کشوری است که جمعیت آن به سرعت به سمت کهن سالی پیش می رود و متاسفانه هنوز هم تبلیغ کاهش زادآوری حتی در رسانه های رسمی و دولتی ادامه دارد.

تصویر
بوش پدر با برنامه های تنظیم خانواده در آمریکا مخالفت کرد و افزایش جمعیت را تایید نمود.

برژینسکی و توجه دقیق به سیر نزولی جمعیت ایران

علی رغم عدم توجه سیاست گذاران ایرانی به این خطر فوق العاده بزرگ، سیاست مداران دنیای استکبار به خوبی به این معضل کمرشکن ایران آینده توجه دارند تا جایی که در سال 2009 برژینسکی نومحافظه کار که یکی از سیاست گذاران کهنه کار امریکایی و از اعضای مهم تشکیلات بیلدربرگ و کلوب بوهم و از طراحان پروژه نظم نوین جهانی است در مصاحبه ای با روزنامه وال استریت ژورنال می گوید: «از فکر کردن به حمله پیش دستانه علیه تاسیسات هسته ای ایران اجتناب کنید و گفتگو ها با تهران را حفظ کنید، بالاتر از همه بازی طولانی مدتی را انجام دهید چون زمان و آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع رژیم کنونی نیست».

با این حال هنوز هم پوسترهای تشویق کننده کاهش زاد و ولد در در و دیوار ادارات، مدارس، بیمارستان ها و اماکن عمومی مختلف به چشم می خورد. پوسترهایی که گویا امثال برژینسکی معنی آنها را بهتر و دقیق تر از برخی از سیاست گذاران ایرانی حامی کاهش زاد و ولد می فهمند.

تصویر
برژینسکی: آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع رژیم کنونی نیست

کنترل جمعیت در روسیه

یکی از موارد مطرح شده توسط ولادیمیر پوتین در فعالیت های تبلیغاتی انتخابات اخیر ریاست جمهوری روسیه (که به پیروزی او منجر شد) موضوع کاهش جمعیت روسیه و تلاش برای دگرگون کردن سیر نزولی آن بود. کارشناسان جمعیتی روسیه اعلام کرده اند که در صورت ادامه روند کاهشی کنونی جمعیت این کشور که در حال حاضر بالغ بر 143 میلیون نفر می باشد؛ در سال 2050 میلادی با نزدیک به 40 میلیون کاهش به 107 میلیون نفر خواهد رسید. پوتین قبل از انتخابات در دیداری با دانشگاهیان روسیه قول داد که در صورت در اختیار گرفتن مقام ریاست جمهوری برنامه های اجتماعی جدیدی را برای جلوگیری از وقوع چنین فاجعه ای به اجرا درآورد به طوری که در صورت اجرای آنها جمعیت روسیه در طی 40 سال آینده نه تنها کاهش نیافته بلکه به 154 میلیون نفر نیز افزایش خواهد یافت.

این موضوع نشان می دهد که امروزه اهمیت استراتژیک موضوع «جمعیت» و کاهش یا افزایش آن بیش از پیش و به طور اورژانسی مد نظر سیاست مداران کشورهای تاثیر گذار قرار داشته و جایگاه بسیار مهمی در عرصه برنامه ریزی های کلان داخلی و بین المللی داشته و توان تاثیر گذاری بر مسیر انتخابات های مهم کشورهایی همچون روسیه را نیز پیدا کرده است.

تصویر
پوتین برنامه هایی برای افزایش جمعیت روسیه تا بیش از 150 میلیون نفر دارد.

نظم نوین جهانی و کنترل جمعیت جهان

محافظه کاران و نومحافظه کاران دستگاه سیاسی آمریکا که پروژه نظم نوین جهانی را طراحی کرده و در حال اجرای آن هستند به عنوان بخش مهمی از این پروژه در خارج از مرزهای آمریکا همواره پیگیر کاهش جمعیت ملل مختلف بوده اند. در داخل آمریکا نیز این برنامه بر روی اقلیت های نژادی همچون سرخ پوستان و سیاه پوستان اجرا می شود. گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد برخی از زنان سرخپوست در اثر برنامه های واکسیناسیون عقیم شده اند. بر اساس ایده های نظم نوین جهانی کنترل جمعیت جهان دو گروه فعالیت عمده را می طلبد. نخست: تبلیغ کاهش زاد و ولد و سقط جنین و محدود کردن اندازه جوامع انسانی و کنترل فعالیت های افراد در این جمعیت ها و دوم: کاهش دادن برنامه ریزی شده کل جمعیت جهان به خصوص جهان سوم از طریق کشتارهای بزرگ به بهانه های مختلف، ایجاد تخاصم های جهت دهی شده منطقه ای، شیوع دادن عوامل بیماری زای جدید و عقیم سازی از طریق برنامه های گسترده واکسیناسیون.

تصویرتصویر
تبلیغات کاهش جمعیت در ایران از پوسترهای «دو بچه کافیست» به تبلیغ تک فرزندی گرایش یافته است.

با نگاه کوتاهی به تاریخ جهان در دهه های اخیر اجرای این برنامه ها به اشکال مختلف قابل رد گیری است. کاهش دادن برنامه ریزی شده کل جمعیت جهان از طریق کشتار خاموش مردم کشورهای فقیر روی می دهد. آمریکا و هم پیمانانش همواره تلاش دارند وانمود کنند که عامل اصلی معضلات و مشکلات امروز جهان افزایش جمعیّت در جهان سوم است. از همین رو تبلیغ کاهش زاد و ولد از موارد عیان و آشکاری است که همگان روزانه با آن برخورد می کنند.

این تبلیغ منحصر به ایران نبوده و در تمامی کشورهای جهان سوم (به خصوص کشورهای اسلامی) با قدرت در حال اجراست. جنگ افروزی در مناطق مختلف جهان به خصوص در خاورمیانه و در نتیجه کشته شدن صدها هزار نفری مردم این مناطق نیز صدر اخبار رسانه ای سال های اخیر بوده است. بیماری های ناشناخته و صعب العلاج و عوامل بیماری زایی که سابقه ای در تاریخ علم پزشکی نداشته اند در دهه های اخیر به وفور توجه رسانه ها و مجامع علمی را به خود جلب کرده اند. برای مثال سرویس گزارش مشرق در یک گزارش مبسوط در مورد اهداف و واقعیت های ویروس و بیماری ایدز به پشت پرده این بیماری ساخته شده در آزمایشگاه های ارتش آمریکا به عنوان ابزاری برای تاثیر گذاری بر جمعیت جهان پرداخته است.

تصویر
نمونه ای از انواع نشان های تبلیغی «دو بچه کافیست».

برنامه عقیم سازی از طریق واکسیناسیون

برنامه عقیم سازی بخشی از جمعیت آفریقا توسط برنامه های واکسیناسیون سازمان بهداشت جهانی از معروف ترین قسمت های برنامه کنترل جمعیت جهان محسوب می شود. واکسن‌های دو گانه کزاز و دیفتری ساخته شده در کمپانی های داروسازی آمریکایی زنان و مردان زیادی در کشورهای فقیر را در قالب برنامه های به ظاهر انسان دوستانه واکسیناسیون برای همیشه عقیم کرده است. این اتفاقات گاهی آن چنان بی پرده روی می دهد که حتی برخی از رسانه های خدمت گذار دنیای استکبار نیز ناگزیر به آن اشاره می کنند. به دنبال استفاده پنهانی گسترده از واکسن‌های ضد باروری در سال 1995 شبکه خبریBBC طی برنامه مستندی با عنوان "آزمایشگاه انسانی" به این موضوع پرداخت و فاش کرد که در فیلیپین واکسن ‌های ضد کزاز آلوده ای استفاده شده که زنان این کشور را عقیم کرده است.یک مثال: DDT

در یک رویکرد کاملا ظالمانه برنامه ریزان نظم نوین جهانی تا جایی که می توانند از به کارگیری یافته های علمی نجات بخشی که می توانند به افزایش جمعیت کمک کنند جلوگیری می کنند. برای مثال در سال 1970 آکادمی ملی علوم آمریکا اعلام کرد «در کم تر از دو دهه آینده ماده DDT از مرگ 500 میلیون انسان در اثر بیماری مالاریا جلوگیری خواهد کرد». این خبر به مذاق مدافعان کنترل جمعیت جهان خوش نیامد و بلافاصله پس از یک عملیات رسانه ای وسیع استفاده از این ماده را غیر قانونی اعلام کردند. تا سال 1970 تمامی منابع علمی معتبر بر کارایی و همچنین بی خطر بودن DDT برای انسان و جانوران اذعان داشتند.

در واقع این ماده سالم ترین نوع از مواد شناخته شده برای مبارزه با مالاریا و بسیار ارزان هم بود. در نتیجه جهان سوم به راحتی می توانست به آن دست پیدا کرده و بیماری های حاصل از حشرات ناقل را کنترل کند. این اتفاق برای برنامه های کنترل جمعیت جهان به هیچ وجه خوشایند نبود و به بهانه خطرناک بودن این ماده برای محیط زیست استفاده از آن را ممنوع اعلام کردند و داستان هایی ساختند که مثلا می گفت DDT باعث نازک شدن پوسته تخم پرندگان و در نتیجه بر هم خوردن تعادل طبیعت می شود و یا از طریق نفوذ در خون انسان موجب تهدید سلامتی او می شود. گزارش هایی وجود دارد که بر ساختگی بودن همه این ادعاها اشاره دارند. هدف تنها جلوگیری از کمک به مردم کشورهای فقیر بوده است. مردمی که به زعم بنیان گذاران نظم نوین جهانی در برنامه های آینده جهان جایی ندارند و باید به روش های مختلف از روی زمین محو شوند.

تصویر
نظم نوین جهانی به هیچ وجه افزایش جمعیت و در نتیجه عدم کنترل پذیری آن را بر نمی تابد.

تبلیغات رسانه ای برای ایجاد هراس و وحشت از افزایش جمعیت

در اواخر دهه 50 و اوایل دهه 60 میلادی ایجاد هراس از افزایش جمعیت جهان در رسانه های دنیای غرب به خصوص آمریکا شروع شد. مثلا در آن زمان گفته می شد که در اوایل دهه 70 مردم هند به خاطر افزایش جمعیت و در نتیجه شدت گرسنگی و نبود بهداشت دچار فاجعه بزرگی خواهد شد که تا مرز نابودی هندوستان پیش خواهد رفت. اکنون بیش از چهل سال از موعد تعیین شده از طرف رسانه های زیر نظر نظم نوین جهانی می گذرد و ملت و سرزمین هند همچنان با اقتصادی رو به جلو پابرجاست و هیچ بحران غذایی و یا جمعیتی نیز برای این کشور پیش نیامد. حتی چنین نسخه ای برای خود آمریکا نیز پیچیده شده بود که بیشتر متوجه اقلیت های نژادی ساکن این کشور می شد.

پائول ارلیش (Paul R. Ehrlich) از طرفداران سرسخت کنترل جمعیت جهان طی دهه 60 میلادی در مقالات متعددی مردم آمریکای شمالی را از افزایش جمعیت ترسانده و پیش گویی کرده بود که در اواسط دهه 80 میلادی به دلیل افزایش جمعیت قحطی دهشتناکی آمریکای شمالی را فرا می گیرد. این در حالیست که نه تنها قحطی غذایی رخ نداده بلکه هم اکنون در سراسر آمریکا و کانادا افراد بسیاری با مشکل اضافه وزن حاصل از پرخوری نیز دست به گریبان هستند! و کتاب های آموزشی در مورد کاهش وزن و نیز کلینیک های کنترل وزن و عادات غذایی رونق ویژه ای در این کشورها دارند!

تصویر
پائول ارلیش: به دلیل افزایش جمعیت قحطی دهشتناکی آمریکای شمالی را فرا خواهد گرفت!

دانشمندان موافق افزایش جمعیت

در اینجا به عقاید جولیان سیمون (Julian Simon 1932-1998) اقتصاد دان معروف دانشگاه مریلند که بر اساس مطالعات خود عقایدی علیه برنامه های کنترل جمعیت داشت؛ اشاره می کنیم. مطالعات سیمون در مورد جمعیت، منابع طبیعی و مهاجرت در نوع خود دارای جایگاه مهمی است. مطالعات سیمون از مزایای اقتصادی ثابت منابع طبیعی و افزایش مداوم جمعیت دفاع می کند.

تصویر
سیمون: رشد جوامع انسانی بلا نیست "منبع نهایی" است.

در واقع این دانشمند در جهت عکس جریان غالب رسانه ای و سیاسی که خواستار کاهش جمعیت جهان است حرکت می کرد. او رشد جوامع انسانی را یک بلا تصور نمی کرد بلکه آن را "منبع نهایی" می پنداشت. او در سال 1981 کتابی به همین نام منتشر ساخت و به تشریح نظریات خود در مورد دفاع از افزایش جمعیت پرداخت. او می گوید: « با افزایش جمعیت کره زمین استانداردهای زندگی نیز به موازات آن افزایش یافته است». او می افزاید: « با افزایش درآمد و جمعیت کمبودهای شدید کمتر رخ داده است، قیمت ها کاهش یافته و دسترسی به منابع افزایش یافته است». از نظر سیمون موج افزایش جمعیت از نظر تاریخی همیشه گذرا بوده است اما نکته مهم این است که همیشه افراد بیشتری را برای حل مشکلات به وجود آورده است.

تصویر
دکتر کاسون: خطر افزایش جمعیت کره زمین، افسانه ای بیش نیست.

سیمون در کتابش به شواهد تاریخی مختلف که موید نظرات اوست اشاره کرده است. از دیگر دانشمندان مخالف برنامه های کاهش جمعیت می توان به دکتر جاکلین کاسون از دانشگاه هامبولت اشاره کرد که کتابی با عنوان افسانه اضافه جمعیت سیاره در سال 1988 از ایشان منتشر شده است (The Myth of Planetary Overpopulation (1988), by Dr Jacqueline Kasun,). کاسون در این کتاب خطرات تبلیغ شده ناشی از افزایش جمعیت کره زمین را چیزی بیش از افسانه نمی داند.

[HR] 

منابع و مآخذ:  
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests] 

همانطور که مقام معظم رهبری هشدار داده اند و در متن به ان اشاره شده و بر اساس آن مشرق گزارش مذکور را گردآوری کرده ، ادامه سیاست کنترل جمعیت دیگر به صلاح نیست و هم اکنون باید برای حفظ جمعیت در همین میزان و سپس افزایش آن به میزان مناسب و مورد نیاز چاره اندیشه و کار کرد .
Major I
Major I
پست: 237
تاریخ عضویت: شنبه 13 خرداد 1391, 2:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 4038 بار
سپاس‌های دریافتی: 1081 بار

Re: بحران شدید کاهش جمعیت ایران

پست توسط Mohammad.Jafar »

من هم قبول دارم كه ايده دو فرزند كافي است چندان صحيح نيست
چرا كه برخي خانواده ها بچه دار نميشوند برخي يك بچه دارند و براي جبرانش در سطح جامعه بالاخره بايد برخي خانواده ها داراي بيش از دو بچه باشند از طرفي چه بهتر كه خانواده هاي كم درآمد و متوسط 1-2 بچه داشته باشند و خانواده هاي ثروتمند تر بيش از 2 بچه تا بافت جامعه در آينده ثروتمند تر شود
به نظر من درستش اينه

در اينكه الان در ايران بحران كاهش جمعيت هست حقيقتي هست
ولي دليلش درس تنظيم خانواده نيست دليلش مشكلات زندگي در اين مملكت هست
حذف سياستهاي تنظيم خانواده جز اينكه بچه اضافي رو دست خانواده هاي كم درآمد بندازه چيز ديگري نداره!

نظم نوين جهاني و فراماسونري و واكسن ديفتري و قضيه مالارياو ... هم از اون حرفهاست!!!
اگر چنين نيت هاي شومي داشتند خب چرا بخوان لقمه رو دور سرشون بچرخونن؟!
بيان يك دفعه با يك كلكي ماده اي در تصفيه خانه هاي آب مثلا تهران بريزند كل ملت رو به فنا بفرستن ديگه!
Major II
Major II
پست: 215
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 8 دی 1390, 2:41 am
سپاس‌های ارسالی: 396 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

Re: بحران شدید کاهش جمعیت ایران

پست توسط edibk »

یکی نیست بگه اول این جوانهای بیکارو سر و سامون بدن بعد بگن جمعیت زیاد شه من نمیدونم اینا چطور فکر میکنن
فکر میکنن مثلا اگر زبونم لال جنگی در بگیره مثل اون قدیماست که هرچی تعداد افراد بیشتر باشه تو جنگ پیروز میشن؟
اول بیان جلوی فرار مغزها رو بگیرن
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 مرداد 1386, 11:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: بحران شدید کاهش جمعیت ایران

پست توسط KH.I.A.2500 »

با درود بر همگی ؛

فرزند نیاز به تربیت درست داره و همچنین باید تمام نیازهای مختلفش را برطرف کرد . مسلما" شمار زیاد فرزندان سبب میشه تا پدر و مادر نتونن آنطور که لازمه به تربیت فرزندانشان برسن و با این کار نه تنها خدمتی به جامعه نمیکنن بلکه با تحویل دادن فرزندان ناخلف به جامعه، هزاران مشکل بوجود میارن .
به فرض اینکه کسی با سیاست افزایش فرزند موافق باشه ولی با درآمدها و خرج و مخارج کنونی و مشکلهای دیگه، عملا" امکانش وجود نداره مگر اینکه شخص یا وضع مالیش خوب باشه و یا در زندگیش به سختی و مشقت بیافته و کیفیت زندگیش بسیار پایین خواهد شد .

بی خیال برژینسکی و فراماسون و دستهای استعمار بشید . به جای اینکه کاهش جمعیت را گردن استعمار بندازن بهتره وضعیت بیکاری، شرایط ازدواج، مسکن جوانها و ... را درست کنن که تنها سبب کاهش جمعیت در مقطع کنونی هستش .
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 316
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 18 بهمن 1390, 10:11 pm
سپاس‌های ارسالی: 2097 بار
سپاس‌های دریافتی: 2074 بار

Re: بحران شدید کاهش جمعیت ایران

پست توسط Lord_Jason »

در حال حاضر عده ای که داعیه افزایش جمعیت رو دارند هیچکونه تفکر و دور اندیشی نسبت به آینده و نیازمندی ها و دورنمای نسل بعد ندارند، تنها با دید سطحی بدنبال افزایش جمعیت برای بکارگیری در درگیری های احتمالی آینده هستند.
این دسته، هرگونه کاهش جمعیت و تلاش برای افزایش استاندارد های زندگی عامه مردم و رفاه جامعه رو مخالف دیدگاه ها و "ایدئولوژی دنیاگریزانه و بدبخت پرور" خودشون می بینند. طبیعتاً در جامعه ای که سطح رفاه بالاتر باشد، عده ی کمتری برای لقمه نان و زنده ماندن حاضرند به هر مسیر فرهنگی و سیاسی تن بدهند و طبیعتاً سطح مطالبات اجتماعی و فرهنگی نیز بالاتر خواهد رفت.
در کشورهایی که بحث افزایش جمعیت و نیروی انسانی مطرح می شود معمولاً راهکارهای مدیریتی و برنامه ریزی های درازمدت اقتصادی و خدمات اجتماعی متقابل آن نیز در نظر گرفته می شود، اما با سابقه ای که از مدیریت جمعیت کشور ما وجود دارد (و گذشته ی کاری کسانی که اکنون این طرح را مطرح می کنند) چنین مسیری غیرممکن و محال بنظر می رسد و در صورت شروع دوباره رشد جمعیت (همچون دهه 60) شاهد مشکلات اقتصادی، آموزشی و فرهنگی فاجعه آمیزتری خواهیم بود.
نمردیم و فهمیدیم که بحث کاهش جمعیت هم منشا ماسونی دارد...جلل الخالق!
Major I
Major I
پست: 237
تاریخ عضویت: شنبه 13 خرداد 1391, 2:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 4038 بار
سپاس‌های دریافتی: 1081 بار

Re: بحران شدید کاهش جمعیت ایران

پست توسط Mohammad.Jafar »

الآن که اینها رو آوردن به اینکه 2 بچه کافی نیست میترسم چند روز دیگه رو به این بیارن که بگن 1 زن هم کافی نیست!!! :???:
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: بحران شدید کاهش جمعیت ایران

پست توسط Sami 1993 »

آقایون به اصطلاح کارشناس

کسی از مسولین نگفته که خانواده ها 4-5 تا بچه داشته باشند ، بلکه تاکید باز روی همان 2 فرزند است ( بحث اصلی متعادل سازی بین نرخ تولد و مرگ است تا جمعیت در وهله اول ثابت بماند ) . بر اساس قانون کنترل جمعیت قرار بود هر خانواده دو فرزند داشته باشد که در همان سه سال اول قانون مذکور این موضوع عملی شده ( و عملا دیگر نباید قانون اجرا می شد ) ، ولی الان خانواده ها به سمت تک فرزندی پیش رفته اند اگر اینطوری ادامه پیدا کند در سال 1460 جمعیت ما حدود 31 میلیون خواهد بود که حدود 53 درصدش رو سالمندان تشکیل خواهد داد ، آن هم در زمانی که قطعا کشور بیشتر به نیروی فعال نیاز خواهد داشت .

برژنسکی بیراه نگفته ، این 53 درصد که دچار کهولت ، بیماری هستند چگونه می خواهند از کشور دفاع کنند .

Lord_Jason نوشته شده:نمردیم و فهمیدیم که بحث کاهش جمعیت هم منشا ماسونی دارد...جلل الخالق!


مشرق برای گفته های خود دلیل مدرک گذاشته . خوب شما با دلیل و مدرک خلافش رو ثابت کنید .

این مورد تنها مربوط به ایران نیست بلکه در همه کشورهای اسلامی این اتفاق در حال وقوع است که که وضعیت در کشور ما بحرانی تر است .
آخرین ويرايش توسط 3 on Sami 1993, ويرايش شده در 0.
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 247
تاریخ عضویت: چهارشنبه 5 اردیبهشت 1386, 10:52 pm
محل اقامت: برج عاج
سپاس‌های ارسالی: 228 بار
سپاس‌های دریافتی: 363 بار

Re: بحران شدید کاهش جمعیت ایران

پست توسط javedan-seda »

اقایون ایتدا بهتر است فکری به حال در امد 390 هزار تومانی و خط فقر یک میلیون و دویست هزار تومانی بکنند و سپس نگران تولید مثل در جامعه باشند!
ابلها مردا! من عدوی تو نیستم من انکار توام
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1212
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 2 اسفند 1388, 10:53 am
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

Re: بحران شدید کاهش جمعیت ایران

پست توسط anybody »

با اینکه نمیشه مشکل اقتصادی رو در کم شدن جمعیت و یا بی علاقه بودن زوجین به بچه دار شدن منکر شد، اما برای من همیشه سوال بوده چرا در بین خانواده های با سطح درآمد متوسط رو به بالا کمتر میل به بچه دار شدن هست! و حتی مشکلات دیگه.
براش سند و مدرک ندارم اما لابد شما هم در بین دوست و فامیل با این مسئله روبرو شدید که خانواده هایی که درآمد خوبی دارن کمتر به بچه دار شدن علاقه نشون میدن و بر عکس خانواده های با اقتصاد ضعیفتر تعداد بچه های بیشتر دارن....
یا مثلا شهرستانی ها در مقایسه با تهرانی ...
یا جنوب شهری ها با بالا شهری ها...
مسئله بیشتر فرهنگی و اعتقادیه تا اقتصادی!
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Major
Major
پست: 670
تاریخ عضویت: شنبه 3 شهریور 1386, 2:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1777 بار

Re: بحران شدید کاهش جمعیت ایران

پست توسط ramin-am »

خدای من اینا دیکه واقعا ...
قدیما میگفتن البته آقای خواجه این رو میتونن خوب بخونن : آغیرلیغین یر گوتورر روزی سون الله یتیرر
ولی الان دیگه تنها روزی مساله جمعیت نیست . این جمعیت نیاز به آموزش داره نیاز به خیلی چیزها داره آقای دکتر و همراهان میخوان تامین کنن؟
همون 2 تا بچه کاهی و مورد تائید هم هست ولی یاد زمانی افتادم که میگفتند هر کس 5 تا بچه داشته باشه خونه مجانی بهش میدن
نسل من و خیلی از شما دوستان حاصل ایون دوران هستیم کلاسهای 45 نفره معلمانی که از فرط خستگی نمیتونستند کارشون رو کامل انجام بدن و فضای محدود و مشکلاتی که الان داریم
من به شخصه با 2 تا موافقم ولی خواهشا دیگه گردن ما نندازید . همین بالا رفتن سن ازدواج یکی از دلایلش کمبود امکانات در مقابل جمعیت هست .
دوستانی هم که به ماسونی بودن این طرح دارن اشاره میکنن من دیگه به شما شک دارم حتی اگر روزی زلزله هم بیاد میگید کار ماسونها هست . کنترل جمعیت جهان فکر خوبیه بخصوص اینکه در چندین دهه گذشته به صورت انفجاری این جمعیت بالا رفته . ولی این جمعیت کنترل شده باید منابع یکسانی دریافت کنند حقوق برابری داشته باشند
جمعیت زیاد هم خوب نیست اگر این جمعیت از یک آموزش خوب بی بهره باشند خیلی زود میتونن در دام همون ماسونهای سرمایه دار جهان خوار شما گیر بی افتند . وبرده اونها بشند . یه کم حرف رو باید مز مزه کرد .
کنترل جمعیت منظورش کم کردن جمعیت نیست بلکه رشد کنترل شده جمعیت نسبت به منابع هست که خدا رو شکر توی حرفهای مسول مورد نظر صریحا میگه باید جمعیت با هر روشی و انفجاری بالا بره . الان خانواده ها با توجه به شرایط معیشتی 1 یا 2 بچه رو با یک فاصله سنی معقول 4 سال بیشتر دوست دارند . ولی ایشون صریحا با قانون کنترل جمعیت هم داره مخالفت میکنه
رشد جمعیت یک متد میخواد که نسبت به منابع موجود باید باشه خوشبختانه ایران هنوز رشد مثبت داره ولی 20 سال دیگه رشد منفی خواهد داشت زمانی که نسل دهه 60 ها به میانسالی میرسند و این نسل متاسفانه با بحرانهای شدیدی روبرو شدند که سن ازدواج بالایی خواهند داشت حداکثر دو بچه خواهند داشت که اینها هم از بی مبالاتی و انفجار جمعیت هست .
به رویاهایت بی اندیش ..........
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”