حذف ناجوانمردانه بوکسور ایران

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

حذف ناجوانمردانه بوکسور ایران

پست توسط كيارش »

به گزارش مشرق، رقابتهای بوکس سی امین دوره بازیهای المپیک از ساعت 22 به وقت لندن با مبارزه پرچمدار کاروان ورزش ایران برابر "کومز لاردیوت" در وزن 91 کیلوگرم و در سالن بوکس مجموعه ورزشی اکسل پیگیری شد.

در این مبارزه علی مظاهری راند اول را با قدرت آغاز کرد و با تدبیر موفق شد مبارزه را کنترل کند و با حملات حساب شده با نتیجه 6 بر 4 حریف خود را شکست دهد. اما در راند دوم داوران این مبارزه در اقدامی عجیب دو اخطار پیاپی به وی دادند و بلافاصله اخطاز سوم را نیز دریافت کرد تا به راحتی شکست را بپذیرد.
این حرکت عجیب و ناجوانمردانه داور وسط با اعتراض تماشاگران و خود مظاهری همراه بود. مظاهری در ادامه حاضر نشد داور دست حریفش را بالا ببرد و پس از این که با مربیان حریف دست داد، رینگ مسابقه را ترک کرد.

"خوزه لاردوت گومز" کوبایی 22 ساله قهرمان بوکس آماتور جوانان جهان در سال‌های 2008 و 2009 بوده و در المپیک نوجوانان سنگاپور هم حضور داشت. عنوان بهترین بوکسور آماتور کوبا در سال 2009 نیز در کارنامه وی دیده می‌شود.

* محمود مشحون عضو کمیته اجرایی، سرمربی تیم ملی شنا، بهرام افشارزاده و خبرنگاران در سالن مسابقات حضور داشتند که از نزدیک این ناداوری را مشاهده کردند.
*بوکسور‌های آمریکایی، ونزوئلا و کلمبیا در کنار جایگاه خبرنگاران حضور داشتند و مسابقات را تماشا می‌کردند. آنها پس از اینکه داور علی مظاهری را بازنده این دیدار اعلام کرد به نحوه قضاوت داور اعتراض کردند. نکته جالب توجه اینکه ماموران ارتش انگلیس در سالن مسابقات حضور داشتند و از نزدیک مبارزات را نگاه می‌کردند.

*پس از اینکه داور مسابقه نتیجه بازی را به سود بوکسور کوبایی اعلام کرد برای چند دقیقه جو سالن مسابقات به هم خورد و تماشاچیان به نحوه قضاوت داور اعتراض شدید کرده و خواستار ادامه بازی شدند.

*پس از اینکه مسابقه به پایان رسید بوکسور کوبایی بیرون از سالن مسابقات کنار مربی خود حضور داشت. بوکسور کوبایی برای پاسخ به سئوال خبرنگاران با مربی خود مشورت می‌کرد و پس از آن پاسخ اصحاب رسانه را می‌داد.فیلم این دیدار
[External Link Removed for Guests]
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 801
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 آبان 1385, 8:26 pm
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7452 بار
تماس:

Re: حذف ناجوانمردانه بوکسور ایران

پست توسط DJ Dani »

"فرانک شارماخ" داور آلمانی که پهلوان علی مظاهری را بی انصافانه از مسابقه حذف کرد، بمدت ۵ روز از داوری معلق شد!
هیئت المپیک و فدراسیون جهانی بوکس، اعلام نمودند، فرانک "شآرماخ"، داور آلمانی بخاطر ناروایی و داوری مشکوکانه در حق علی مظاهری بمدت پنج روز از داوری در المپیک لندن معلق شد.
اینگونه که بر می آید بخاطر موج اعتراض ایرانیان به به این ستم (نه خود متوالیان ورزش در کشور و مسئولان همیشه در صحنه!)، اکنون مقامات رسمی المپیک سرگرم بررسی راههای حل مسئله پهلوان مظاهری میباشند!
منبع اصلی :
‌http://www.badlefthook.com/2012/8/2/3215280/olympics-boxing-2012-referees-suspended-expelled-iran-mazaheri-disqualified-shimizu-controversy
به نقل از صفحه Persian Gulf فیس بوک.
گویا یک صفحه هم در مجموعه سایت المپیک هست که برای اعتراض به این اتفاق ساخته شده است ، بنده آدرسش رو پیدا نکردم ، کسی میدونه ، بگذاره که بریم منفجرش کنیم.
تصویر
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 79
تاریخ عضویت: جمعه 8 مهر 1390, 5:26 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 340 بار
سپاس‌های دریافتی: 543 بار

Re: حذف ناجوانمردانه بوکسور ایران

پست توسط hamid721 »

به گزارش ایسنا، علی مظاهری در نخستین پیکار خود در رقابت‌های وزن ۹۱ کیلوگرم بوکس المپیک، مقابل خوزه لاردوئت گومز، دارنده‌ی نشان برنز رقابت‌های جهانی ۲۰۰۹ میلان و قهرمان سال ۲۰۰۸ جوانان جهان از کوبا به روی رینگ رفت و با رای داوران تن به شکست داد.

مظاهری در راند دوم این مسابقه از حریف خود پیش بود ولی در کمتر از یک دقیقه سه اخطار را دریافت و در نهایت مسابقه را واگذار کرد. کارشناسان داوری بوکس معتقدند اخطارهای مظاهری بی‌دلیل بوده و داوران با ناجوانمردی او را بازنده اعلام کردند. این رای داور با واکنش تماشاگران حاضر در ورزشگاه نیز مواجه شد و آنها به حذف بوکسور ایرانی اعتراض داشتند.

در وب سایت "یاهو" نیز کاربران زیادی با ارسال نظرات خود درباره نحوه قضاوت داوران در مسابقه بوکس مظاهری مقابل حریف کوبایی به بحث پرداخته‌اند که اکثریت قریب به اتفاق این نظرات در حمایت از علی مظاهری و مخالفت با رای داور آلمانی است.

کاربری نوشته است: "بسیار ناجوانمردانه بود. حتی مجری تلویزیون انگلیس هم شوکه شده بود. این پسر پیچاره حتما ۴ سال خواب المپیک را می‌دیده ولی حالا یک داور مغرض و نادان او را بازنده کرده است. از این‌که او کنار داور نایستاد، خوشحالم. اگر جای او بودم، همین کار را می کردم. او با دست دادن با مربیان کوبایی نشان داد که یک جنتلمن است. داور شرمنده باش!"

کاربر دیگری این گونه گفته است: "دست‌کم باید این داور را از ادامه بازی‌ها محروم کرد. مقام‌های المپیک هم باید از بوکسور ایرانی عذرخواهی کنند. واقعا منزجرکننده است."

کاربر دیگری نوشته است: "کاملا ناعادلانه بود. حتی برای ورزشکار ایرانی گریه کردم. همه چیز از پیش تعیین شده بود. اگر غیر از این باشد، مطئنم داور یک احمق به تمام معناست. تصور کنید او چهار سال تلاش کرده و حالا با ناجوانمردی حذف می‌شود. کاری که در پایان مسابقه انجام و با مربیان کوبایی دست داد، بسیار زیبا بود. هیچ کس این داور را نمی بخشد. شرم بر او!"

کاربر دیگر "یاهو" معتقد است: "احتمالا این سناریو در روزهای آینده برای سایر ورزشکاران ایرانی هم رخ می‌دهد. برگزارکنندگان المپیک سیاست را با ورزش مخلوط کرده‌اند. حداقل کاری که برگزارکنندگان المپیک می‌توانند، انجام دهند این است که رسما از ایرانی‌ها عذرخواهی کنند. ننگ بر کسانی که پول را به عدالت ترجیح می‌دهند."

در کامنت دیگری آمده است: "فکر می‌کنم سران کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون جهانی بوکس باید دور میز بنشینند و مدال‌ها را بین خودشان تقسیم کنند. برنده واقعی علی مظاهری است."

گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحی

اگر به فساد و ظلم مهلت داده شود، به صورت عادت در خواهد آمد و همانند موريانه، وطن را از درون نابود خواهد كرد.
................
اميليانو زاپاتا

فیلسوف آلمانی فردریک هگل می گوید :
"اساس توسعه جوامع انسانی با تاریخ ایران آغاز می شود، و این نقطه ی سرآغاز تاریخ جهان است."


تصویر
Junior Poster
Junior Poster
پست: 117
تاریخ عضویت: جمعه 12 آذر 1389, 3:10 pm
سپاس‌های دریافتی: 223 بار

Re: حذف ناجوانمردانه بوکسور ایران

پست توسط conarmis »

این وسط دلاور ایرانی افشار زاده رئیس کمیته ملی المپیک ما را باش که نگفت بابا سنگ مفت گنجشک مفت حداقل برای دلخوشی این بیچاره ما یه اعتراض بکنیم شاید مثل ژاپنیها گرفت من نمیدونم این مدیرانی که رفتن اونجا برای چی رفتن ؟
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”