نصب دو ویندوز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

نصب دو ویندوز

پست توسط signal 2012 »

سلام به دوستان گرامی
یه سؤال دارم که شاید خیلی ابتدایی باشه اما من تا حالا این مورد رو تجربه نکرده ام
می خواستم بدونم که آیا:
امکانش هست که روی یک سیستم هم ویندوز XP نصب کنیم و هم ویندوز 7 ؟؟؟؟
و اگر جواب مثبته این مسئله تأثیر منفی روی سیستم ( از هر لحاظی ) نداره؟
Major II
Major II
محل اقامت: مهم نیست که کجام ، همه جای ایران سرای من است
سپاس‌های ارسالی: 150 بار
سپاس‌های دریافتی: 155 بار

Re: نصب دو ویندوز

پست توسط free love »

سلام

من 2 پیشنهاد براتون دارم :

1- مطالب این سایت که براتون لینکش رو میزارم بخونید

[External Link Removed for Guests]

2- نرم افزار vmware workstation رو نصب کنید و توی اون به هر تعدادی که میخواین سیستم عامل نصب کنید تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

پست توسط ASHKAN95 »

سلام :razz:

استفاده از نرم افزارهای شبیه ساز ویندوز گاهی مشکل ساز هستند و سرعت خوبی نیز ارائه نمیکنند.

برای نصب دو ویندوز Xp و 7 بر روی یک سیستم، اول باید ویندوز قدیمی (Xp) نصب کنید، سپس اقدام به نصب ویندوز جدید (7) نمایید. توجه داشته باشید که هر ویندوز باید در درایوی جداگانه نصب شود. ضمنا پس از نصب Xp، حتما از طریق بوت ویندوز 7 رو نصب کنید تا بعدها دچار مشکل نشوید ...

اگر پس از نصب 7 اقدام به نصب Xp کنید، تنها امکان استفاده از Xp را خواهید داشت...

پیروز باشید :razz:
New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط signal 2012 »

ممنون از راهنماییتون :smile: :smile:
فقط می مونه یه سؤال:
فرض کنیم سیستم ما دارای حداقل مشخصات سخت افزاری برای نصب ویندوز سون باشه، در این وضعیت اگر بخواهیم دو ویندوز روی این سیستم نصب نماییم آیا جواب خواهد داد یا نه؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

ASHKAN95,

به صورت روال پیش فرض اینطور است. اما یک پچ فایل است که با اجرای آن میتوان بعد از ویستا یا هفت نیز مثلا xp یا 98 را روی یک سیستم نصب کرد. :D

signal 2012؛
ویندوز7زمانی که لود نشده است (یعنی در یک سیستم عامل دیگر باشید) عملا هیچ اهمیت ندارد و مانند یک سری فایل روی سیستم شما است و هیچ منبع سیستمی از شما را مصرف نخواهد کرد. همینطور بالعکس.

تنها 2 موضوع وجود داره برای به کار گیری چند سیستم عامل به طور همزمان، نخست بحث پارتیشن بندی است که مثلا نسخه NTFS ویندوز 7 با XP متفاوت است و این مسئله قدری موجب کندی کار در 7 یا XP ( بسته به انتخاب شما) خواهد شد.

نکته دیگر نیز برای آورکلاکر ها مطرح است که به احتمال زیاد پایداری قطعات در سیستم عامل های مختلف متفاوت بوده و خوب به این ترتیب باید برای هر ویندوز جداگانه تست پایداری را انجام بدهند و دقت داشته باشند هر بار برای ورود به هر سیستم عامل، ولتاژ هاو ... را متناسب با تست پایداری همان سیستم تنظیم کنند. یا مثلا سطح سبک تر را کلا پیش فرض قرار بدهند که البته این خودش خلاف معنای آورکلاک (استفاده از نهایت توان ) است اما خوب جانب احتیاط درش رعایت شده.

بحث وجود فضای کافی در هارد دیسک هم دیگر بسته به ضرورت نصب دو سیستم عامل و سلیقه خود شما می باشد.
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”