تحصيلكرده‌هاي هاليـوودي را بشناسيد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 47
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 25 مهر 1389, 11:05 am
سپاس‌های دریافتی: 135 بار

تحصيلكرده‌هاي هاليـوودي را بشناسيد

پست توسط ali66469691 »

[HIGHLIGHT=#e1eff7]راي بازيگران هاليوود كه اغلب در صفحات اول سينماها و مجلات خودنمايي مي‌كنند، گويا تنها ظاهر و فيزيك مناسب كافي شده است زيرا روند تحصيلات دانشگاهي در بين بازيگران هاليوود رو به كاهش است و در مقابل برخي ديگر در كنار دنياي هنر به تحصيل روي آورده و حتي موفق به ورود به دانشگاه‌‌هاي بزرگي چون هاروارد شده اند. 


تصویر

[HIGHLIGHT=#e1eff7]به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، از جمله مشاهيري كه نتوانستند تحصيلات دانشگاهي داشته باشند، مي‌توان به تام هنكس اشاره كرد كه ساليانه بيش از 70 ميليون دلار درآمد دارد. 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]براساس گزارش مجله فوربس، روند تحصيلات دانشگاهي در بين بازيگران هاليوود با كاهش روبرو بوده است و در ساليان اخير اين افراد كه علی رغم آنکه در جامعه کهن به عنوان الگو از آنان ياد فرو مي‌شود نتوانستند در زمينه اخذ مدرك دانشگاهي موفق باشند. 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]از سوي ديگر در اين بين بازيگران بزرگ هاليوودي بوده‌اند كه توانستند در عرصه دانشگاهي ورود كرده و به موفقيت نيز دست يابند. اين نشريه در گزارشي به بررسي تحصيلات دانشگاهي بين چند تن از بازيگران هاليوود در جامعه دانشگاهي شرق آمريكا پرداخته است. بررسي كه مي‌تواند براي خيلي‌ها جالب باشد كه بدانند بازيگران بزرگ هاليوود در تحصيلات دانشگاهي به چه توفيقي دست يافتند. 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]1- ناتالي پورتمن (دانشگاه هاروارد 2003) 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]برنده جايزه اسكار براي فيلم «قوي سياه» علاقه زيادي به تحصيلات دانشگاهي دارد. او فارغ‌التحصيل روان‌شناسي از دانشگاه بزرگ هاروارد است. وي در گفت‌وگو‌ با نيويورك پست گفته است تمايل داشته با رها كردن بازيگري، فقط روي درس و دانشگاه تمركز كنند. وي اصلا نمي‌ترسد كه درسش به حرفه او آسيب برساند. او همچنين اعلام كرده است ترجيح مي‌دهد يك فرد آكادميك باشد تا يك استار! 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]2-اليزابت شو (دانشگاه هاروارد 2000) 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]وي قبل از اينكه بازيگري تمام تمركز او را معطوف كند در هاروارد تحصيل كرده اما به يكباره درس را كنار گذاشت و براي فيلم «ترك لاس وگاس» نامزد دريافت اسكار شد و اما بعد از آن به دانشگاه هاروارد برگشت تا تحصيلات خود را تكميل كند. 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]3_ ادوارد نورتون (دانشگاه ييل 1991) 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]بازيگر فيلم «Fight Club» همراه ديگر دوستان بازيگرش پل جياماتي و ران ليوينگستون هر سه در دانشگاه ييل تحصيل كرده‌اند و هر سه در چندين فيلم مشترك نيز باهم همكاري داشته‌اند. وي ليسانس تاريخ دارد و دو بار نامزد دريافت اسكار شد. 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]4_ آرماندا پيت (دانشگاه كلمبيا 1994) 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]وي نيز كارشناس تاريخ از دانشگاه كلمبيا است و با خاتمه درسش به دنياي بازيگري وارد شد. 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]5_ تامي لي جونز (دانشگاه هاروارد 1969) 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]او خاطرات خوبي از دانشگاه هاروارد دارد. در سال اول با آل‌گور، معاون سابق رييس‌جمهور آمريكا هم كلاس بود. در سال 1968 در تيم فوتبال دانشگاه هاروارد هم عضو بود كه در رقابت‌هاي دانشگاهي بدون باخت قهرمان شدند. وي حتي با اين همه مشغله دانشگاه را فراموش نكرد و در رشته زبان انگليسي كارشناس شد. 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]6_ پل جياماتي (دانشگاه ييل 1994 و 1989) 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]بازيگر نامزد اسكار آنقدر درس و دانشگاه را دوست داشت كه دو بار به دانشگاه رفت! يك بار در رشته زبان انگليسي در هاروارد ليسانس گرفت و چند سال بعد مجددا در رشته هنرهاي زيبا دانشكده تئاتر دانشگاه هاروارد فارغ‌التحصيل شد. 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]7_ متئو فاكس (دانشگاه كلمبيا 1989) 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]بازيگر مرد فيلم لاست، سرنوشت متفاوتي داشت وي كه در رشته اقتصاد در دانشگاه كلمبيا مدرك گرفت. فكرش را هم نمي‌كرد روزي بازيگر شود. 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]8_ جيمز فرانكو (دانشگاه كلمبيا 2010) 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]در دوران دانشگاهي وي هميشه شاگرد اول بود. او در دانشگاه كلمبيا فارغ‌‌التحصيل شد. سپس با شركت در مركز آموزش عالي بروكلين كالج در كلاس‌هاي شعر ثبت‌نام كرد و اكنون درگير كسب مدرك دكتري خود از دانشگاه ييل است. جالب است بدانيد او همزمان در فيلمنامه‌نويسي، بازيگري و كارگرداني نيز فعال بوده است! 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]9_ مگي جيلنهال (دانشگاه كلمبيا 1999) 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]اگرچه وي در خانواده كاملا سينمايي به دنيا آمد، اما با رفتن به نيويورك در دانشگاه كلمبيا در رشته ادبيات شرق به كسب علم پرداخت و برخلاف برادرش كه دانشگاه را نيمه كاره رها كرد، وي موفق به فارغ‌التحصيلي شد. 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]10_ مريل استريپ (دانشگاه ييل 1975) 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]و سرانجام مريل استريپ، 17 بار نامزدي اسكار و سه بار برنده اسكار فقط گوشه‌اي از كارنامه اوست. وي در دانشگاه ييل در رشته نمايش‌نامه درس خوانده است. 

[HIGHLIGHT=#e1eff7]براساس اين گزارش مشهور شدن تناقضي با درس خواندن در سطوح عالي و دانشگاهي ندارد، جمزهوران يكي از روان‌شناسان با بررسي موضوع آموزش عالي در بين بازيگران به نكات جالبي اشاره مي‌كند: تحصيلات آكادميك در رزومه بازيگران چندان مهم نيست و براي بازيگر شدن نيازي به داشتن تحصيلات دانشگاهي نيست، در واقع با دو قطب مهارت‌گرا و آموزش‌گرا روبرو هستيم و اين محور به جاي اينكه در مراكز واقع شود كاملا مهارت‌گرا شده است و اين جاي سوال دارد. 
  ...در ابعاد این عصر خاموش  

  
  من ازطعم تصنیف در متن ادراک یک کوچه  

  
  تنهاترم...  
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”